Ütü Yaparak Para Kazanma

11.06.2020
300
Ütü Yaparak Para Kazanma

Alışverişe giderken evinizde ihtiyaç olanları bir liste halinde hazırlayıp giderseniz bütçeniz ay sonunda sıkıntı vermez. Gelvelakin toplum olarak ne ihtiyaç listesi oluşturuyoruz ne de markete girince alacaklarımızın hesabını yapıyoruz, raflarda ne görürsek sepete indiriyoruz. Kasaya gidince de genelde kredi kartı ile taksitli alışveriş yapıyoruz. Peki bütün alışverişler bu şekilde hesapsızca olursa bütçe açığı nereden karşılanacak, gelir gider dengesi nasıl oluşturulacak? Gider kalemlerinin sürekli olarak artış gösterdiği tüketim toplumları ipin ucunu kaçırmış vaziyetteler.

Evdeki çocuklar da aynı şekilde büyüklerle paralel yanlışlara ortak oluyorlar. Her gördüklerini almaları için anne babaya baskı yapıyorlar. Başkalarına karşı mahcup olmamak, eksikliği görünmemek isteyen ebeveynler de çocuklarının her istediğini, markette alışveriş yapma örneğinde olduğu gibi satın alıyorlar, kredi kartlı taksitli hesapsızca.

Her şey güzel, almak ihtiyaçları karşılamak, yemek içmek, insan gibi yaşamak sizin de hakkınız amma velakin hesapta olmayan borçlar ortaya çıkınca kredi kartıyla taksitli alışveriş yapınca ya da benzer şekilde ödenmesi gereken paralar lazım gelince eller kafayı ortada bırakarak insan düşünmeye başlar. ‘Şimdi ben bu borçları nasıl ödeyeceğim?’ Aslında başınızı iki elinizin arasına almadan önce planlı, hesaplı bir yaşam biçimi seçilmiş olsaydı şimdi bu satırları okuyup evde ütü yaparak nasıl para kazanılır diye araştırma yapmak zorunda kalmayacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kalem Montajı İşinden Para Kazanın

Anlaşılan o ki mecbur kalmışsınız, bari ütü işi ile evimde rahat bir şekilde ek gelir elde edeyim, diye karar vermişsiniz demek ki. Çok normal bir davranış sergiliyorsunuz, çünkü insan mecbur kalınca para kazanmak için meşru olan her türlü işi yapabilir. Ütü yaparak para kazanma düşüncesi de ayıplanacak veya garipsenecek bir yol değildir.

Hadi o zaman ayrıntıları öğrenmek için yazımızın devamını güzelce okuyup, sonrasında da atılması gereken adımları mutlaka atınız. Yani size iş vermek isteyenler size nasıl ulaşsın, tecrübeleriniz, iddialarınız yazılmalıdır.

Evde ütü yaparak nasıl para kazanılır

Türkiye’de genç nüfus güzel ve temiz giyinmeyi tercih ettiği için yeni bir sektör haline gelen evde ütü yaparak para kazanma işi ev hanımlarının geçim kaynağı haline geldi. Özellikle özel üniversitelerin çoğalması ile de şehirlerde üniversite öğrencilerinin ve çalışan insanların ütüye zaman ayırmaları oldukça zor olduğundan, bu insanların yardımına evde ütü yaparak ailesine katkı sağlayıp ek iş arayan genç bayanların hoşuna gitmektedir.

evde utu isi
Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

Ütü işi yaparak ne kadar para kazanırım

Bu işi yapmak için sizler de çevrenizdeki ek iş veren firmaları araştırarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Çünkü insanlar gider kalemleri çoğaldığı için geçinmekte zorlanmaktadır. Mutlaka ek iş yaparak yaşam kalitesini yükseltmek istiyorlar Bu sebeple de evde ütü işi ile ek gelir elde edip para kazanma yolunu tercih etmektedirler.
Evde ütü işi yaparak ne kadar para kazanırım, diye düşünüyorsanız, oldukça iyi getiri sağlayacak paralar kazanmanız mümkündür. Küçük parça adı verilen giysilerin tanesi 2 TL, büyük parça olarak adlandırılan kıyafetlerin bir parçası ise  3,75 TL veya 4 liradan ütülenmektedir. Elbette bu maliyete yol masraflarını da eklemek gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Baharat Paketleme İşi

Evden ütü yaparak para kazanmak

Bu yeni ek iş sektöründe ayakta tutunabilmek için mecburen müşterimizin evine giderek ütüleyeceğiniz kıyafetleri kendi evinize götürmek zorundasınız. Çünkü insanlar sizin evinize kıyafet getirmek için zaman ayıramaz, ayırmak istemez. Size yapabileceğimiz tavsiye, yapabileceğiniz kadar, bitirebileceğiniz kadar almanız gerekiyor. Aksi takdirde aldığınız işleri bitiremezseniz müşterinizin size bir daha hiç vermeme düşüncesi oluşur. Böylece Kazancınız azalmış olur. Evde ütü yapmak sadece tanıdığınız, çevrenizdeki kişilerin işi ile değil, aynı zamanda eve ütü işi veren firmaların aracılığı ile de bu işi yapma şansınız vardır. İnternetten araştırarak, bulunduğunuz şehirde ek iş veren firmaları öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.