Ev Hanımlarına Para Kazandıran İş Fikirleri

16.12.2017
1.533
Ev Hanımlarına Para Kazandıran İş Fikirleri

Giderek zorlaşan yaşam şartlarının sonucu olarak geçim sıkıntısı ailelerin kabusu olmuş durumda. Asgari ücrete mahkum edilen milyonlarca kişinin tek maaşla geçindiğini de unutmamak gerekiyor. Birçok ev hanımı da aile bütçesine destek olmak amacıyla ya bir işte çalışmaya başlıyor ya da evde yapılabilecek ek iş seçeneklerini deniyor. Bu yazımızda ev hanımlarına para kazandıran fikirlerin en iyilerini bir araya getirdik.

Aslında ev hanımlarının yapabileceği çok daha fazla iş imkanı var. Ancak listemizi hazırlarken genellikle en hızlı para kazandıran yöntemleri tercih etmeye çalıştık. İşte ev hanımlarının evde yapabileceği işler:

Yemek Yapmak

evde mantı işi

Zaten ev hanımlarının neredeyse tamamının her gün yapmaya alışkın olduğu bu işten kazançlı çıkabilirsiniz. Mutfak konusunda iddialıysanız mutlaka müşterileriniz olacaktır. Bir apartmanla anlaşıp, tüm daireler için yemek çıkaran ve akşam işten geldiklerinde ev sahiplerine yemekleri teslim eden ev hanımları var. Bu sayede her ay binlerce TL gelir elde ediyorlar.

Takı Tasarlamak

evde bileklik yapıp satmak

Ben yapamam demeyin. Takı tasarlamak aslında çok kolay. Malzemelere ulaşmak da öyle. Çok uygun fiyata internetten temin edebileceğiniz takı malzemeleri ile hoş takılar hazırlayabilir ve satabilirsiniz. Bu sektör o adar kazançlı ki, Çin’den takı getirtip satanlar bile iyi para kazanıyor. Gerçek deri ve doğal taşlar kullanarak tasarlayacağınız erkek ve kadın takılarını ister internette ister kendi standınızda ya da dükkanınızda satın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yazın Para Kazanma Yolları

Çocuk Bakmak

evde çocuk bakmak

7/24 kendi çocuğu ya da çocukları ile ilgilenip, çocuk bakımı konusunda uzmanlaşan ev hanımları; bu tecrübelerini kolaylıkla paraya çevirebilir. Hemen yakın çevrenize çocuk bakmak istediğinizi söyleyin. En iyi referans bir tanıdıktır.

Dikiş Dikmek

evde dikiş işi

Artık eskisi kadar yaygın olmasa da dikiş dikerek para kazanmak hala popüler. Dikiş makinesi ile aranız iyiyse ve modaya uygun tasarımlar ortaya çıkarabiliyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Instagram’da butik açarak kendi tasarımlarını satan ve binlerce müşterisi olan ev hanımları var.

Ütü Yapmak

evde ütü işi

Evde Ütü İşi

Pek çok kadının kabusu olan ütü yapmaktan para kazandığınız takdirde o kadar da sıkıcı olmadığını göreceksiniz. Evinizde ya da müşterinizin evinde parça başına anlaşarak ütü yapabilirsiniz. Aylık belirli bir ödeme karşılığında haftada bir ütüye gidenler de var. Öte yandan neredeyse tüm tekstil fabrikaları ve atölyelerinde çok sayıda ütücü çalışmakta. Ütü yaparak kalıcı ve kazançlı bir iş sahibi olabilmeniz mümkün.

Organik Gıda Ürünleri Hazırlamak

evde reçel yapıp satmak

Sağlıklı beslenme bilinci giderek gelişiyor ve evde hazırlanan organik ürünlere olan ilgi arttı. Evde yapılan reçel, salça, erişte, tarhana, turşu ve konserve gibi ürünlerinize organik belgesi alarak milyarlarca liralık bir pazara adımınızı atmış olacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Hangi Sektörde Ne İş Yapmalıyım

Butik Kurabiye-Pasta Hazırlamak

butik kurabiye

Birbirinden renkli ve farklı şekilde tasarlayabileceğiniz butik kurabiyeler ve pastalar ile geçiminizi sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey biraz yaratıcılık ve malzeme.

İnternet

internetten para kazanma

Günümüzde en büyük firmalar bile interneti pazarlama stratejilerinin merkezinde tutuyor. Yapacağınız iş ne olursa olsun internetten faydalanın. Satış gerektiren bir işle uğraşacaksanız internetin dünyanın en kalabalık alışveriş merkezi olduğunu unutmayın.

Biraz araştırmacı kimliğinizi ortaya çıkarın ve internetten para kazanma yollarını araştırın. Youtube kanalı açın, makale yazın ya da niş site açarak reklam geliri elde edin. İstediğiniz takdirde başaramayacağınız hiçbir şey yok.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.