Evde Mantı İşi Yaparak Para Kazanmak

30.08.2020
2.926
Evde Mantı İşi Yaparak Para Kazanmak

Para kazanma amacıyla yapılan ek iş araştırmalarında kadınların en kolayına giden evde mantı işi nasıl yapılır kimler ne kadar gelir sağlayabilir yeteri kadar bilinmiyor. En kolay para kazanma yöntemlerinden biri olarak düşünülen ama eve mantı işi veren firmalarla nasıl bağlantı kurulacağını bilmeyen üstüne üstlük teknolojinin nimetlerini kullanamayan kadınlarımız ayaklarının altına giren fırsatlardan bihaber.Doyurucu bir besin ögesi olan mantı herkesin rahatlıkla yapabileceği bir ek iştir. Çünkü birçok alternatif ile beraber bu işin gelir sağlayacağını bilinmelidir. Kendi malzemelerinizle, kendi yöntemlerimizle mantı işi yaparak para kazanmak mümkün iken, eve mantı işi veren kişilerinde sunacağı teklifler göz ardı edilmemelidir.Bazı ek işlerin uzakta değil de çok yakında olduğunu görmezden gelenler de azımsanamayacak kadar fazla. Örneğin evde mantı yapıp pazarlamak için çok uzaklara gitmeye de gerek yok. Herkesin yakınında birkaç tane market bakkal restoran mutlaka var. Şu da bir gerçek ki buradaki müşteriler hazır yapılan mantıları değil de elde hazırlanmış doğal yöntemlerle içi doldurulmuş mantolara hayır demez.Demek ki yapılması bilinmesi ve uygulanması gereken yöntemleri bu işi gelire dönüştürmek isteyen kişilerin kendileri hayata geçirmesi önemli. Yeri gelir çok uzaktan da sipariş alabilirsiniz ama öncelik yakından başlayıp tecrübe sahibi olmak adınızı duyurmaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Düğün Çerezi Paketleme Ek İşi

Eve mantı işi veren firmalar

Türk mutfağının en eşsiz lezzetleri arasında yer alan mantı, yapılması hem zor hem de zahmetli bir yemektir. Adı genellikle vatanı Kayseri ile özdeşleşmiş olsa da yurdumuzun her yöresinde beğeniyle tüketilen bir yemektir. Sofralarımızı süsleyen mantının ticari değeri de çok yüksektir. Bu sebeple çok sayıda kişi, özellikle de ev hanımları, evde mantı işi yaparak aile bütçesine katkı sağlamaktadır.

Mantı, açılan hamurdan kesilen küçük parçaların içine çeşitli baharatlarla zenginleştirilmiş kıymanın konularak, katlanıp bohça haline getirilmesinden ibaret. Ancak kağıt üzerinde hazırlanışı oldukça kolay olan mantı yapımı pratikte çok zaman alan ve sabır isteyen bir iş. Bu sebeple evde mantı yaparak para kazanmak çok karlı ve talep gören bir iş.

Mantı yaparak para kazanmak
Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?

Mutfak konusunda kendisine güvenen kadın-erkek herkes bu işe başlayabilir. Ancak bunun için bazı kriterler bulunuyor. Öncelikle, hazırlayacağınız mantının temiz ve lezzetli olması gerekiyor. Eve mantı işi veren firmalar ürününüzün lezzetinden memnun kalırsa sizden sürekli olarak belirli miktarlarda talep edecektir. Beraber çalışacağınız firmanın ürün taleplerini zamanında ve eksiksiz karşılayabilmek bu sektörde başarılı olabilmeniz için çok önemli. Eğer tüm bunların altından kalkabileceğinize inanıyorsanız evde mantı işi nasıl yapılır sorusunu geçebiliriz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Pergel Takımı Paketleme İşi

Evde mantı işinin oldukça karlı olduğunu daha önce söylemiştik. Bu işe başlarken herhangi bir sermayeye de ihtiyaç duymayacak olmanız büyük bir avantaj. Anlaştığınız firma size gerekli malzemeleri ulaştıracağından herhangi bir alışveriş yapma zorunluluğunuzda kalmıyor. Genellikle ev hanımlarının tercih ettiği bu işe çoğunlukla ailenin diğer fertleri de dahil olarak daha büyük miktarlarda mantı hazırlanabiliyor.

evde mantı işi
Evde Mantı İşi

Evde mantı işi veren firmalar büyük metropollerden, küçük şehirlere ve ilçeler kadar birçok bölgede mevcut. Özellikle talebin fazla olduğu büyük şehirlerde ve turistik yerlerde bu tür işletmelere daha sık rastlamak mümkün. Son yıllarda fabrikasyon gıda ürünlerinden uzak durma konusunda bilinçlenen vatandaşların sayısı arttıkça ve ev mantısının lezzeti daha fazla kişiye ulaştıkça bu talep daha da arttı ve firmalar bu işi yapacak personele ihtiyaç duyuyor.

Siz de evde mantı yaparak para kazanmak konusunda karar verdiyseniz yazının en altında bulunan yorum bölümüne başvurunuz ile birlikte yaşadığınız il/ilçeyi ve e-mail bilgilerinizi yazarak ilgili firmaların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Evde mantı işi aile bütçenize çok ciddi katkı sağlayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Olarak Nedime Bilekliği Yapmak
YORUMLAR

 1. Yeter dedi ki:

  Evde manti yapıyorum hiçbir katkı maddesi içermez lezzetine garanti veriyorum eskisehir

 2. Hatice dedi ki:

  Evde mantı içli kofte eriste Yapıyorum İzmir

 3. Nergis dedi ki:

  Ankara da ikamet ediyorum, evde mantı ve yaprak sarma yapabilirim

 4. narin dedi ki:

  yaparım bu işi 5455962153

 5. Saadet kocak dedi ki:

  öncelikle İlgili kişilere selamlar.
  Hem bir uğraş hemde evimize bir ek gelir olmasi için istekler doğrultusunda düzenli olarak içli köfte,mantı,yaprak sarmasi,turşu gibi yemekler yapabilirim.

 6. gul yetik dedi ki:

  evde yapabilirim mantı kuralları nelerdir.

 7. Melek dedi ki:

  Evde manti içli kofte yaprak sarmasi arnavut cigeri yapiyorum kiymalarimiz kahramankazan Dan taze geliyor