Evde Kış Çayı Paketleme İşi

10.03.2020
603
Evde Kış Çayı Paketleme İşi

İşsiz beyler, ev hanımları, acil paraya mı sıkıştınız, dert etmeyin. Siz de ek iş yaparak ek gelir sağlayabilir ve kısıtlı bütçenize destek olabilirsiniz. Peki nasıl mı? Evde kışlık çay paketleme işi ile.  Kışın içilen çay türlerini paketleme işi veren firmalar genellikle ürün olarak bitkisel çaylar veriyorlar. Tüm bu kışlık işleri sizin için araştırdık ve  bilgi sahibi olmanız için bu yazıyı hazırladık. Aylık 850 TL ile 1300 TL arası para kazanma ihtimalinden bahsediyoruz.

Bitkisel ağırlıklı beslenmenin yanı sıra içecek olarak da bitkilerden yapılan çayların yaygın olarak kullanıldığı bir sürece girildi. İnsanlar kış mevsiminde doğadan toplanmış kış çayı yaparak soğuk algınlığı grip ve nezleye karşı kendini korumayı tercih ediyorlar. Bu bağlantıda bitkisel çaylara olan ilgi giderek artıyor. Bu durumun yakından takip eden girişimciler tüketicilerin ihtiyaçlarına binaen evde kışlık çay paketleme işi organize ediyorlar.

Kurumsal çay işletmeleri fabrikasyon şeklinde çayları satışa hazırlarken, geleneksel yöntemle yeşil çay paketleme işleri de yapılmaktadır. Soğuk kış günlerinde insanların içini ısıtan şifa kaynağı bitki çayları hem sağlıklı yaşamak hem de bol kazançlı günler geçirmek isteyenlerin tercihleri arasına giriyor. İçenler şifa bulurken, çayı paketleyenler de para kazandıkları için yüzleri gülüyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Pergel Takımı Paketle Para Kazan!

Kış çayının faydalarını uzun uzun anlatma niyetinde değiliz. Bağışıklık sisteminin en iyi koruyucularından birisi olduğunu bilmeyen yoktur. Son yıllarda hafızayı güçlendirdiği, yorgunluğa halsizliğe iyi geldiği, boğaz ağrısına giderdiği, strese karşı sakinleştirici etkisi olduğu yaygın olarak dillendiriliyor. Bizi ya da sizi ilgilendiren kısmı ne kadar para kazandırıyor?

yeşil çay paketleme
çay paketleme işi

Evde kışlık çay paketleme işi yapmak için neler yapılmalıdır, kimlerle iletişim kurulmalı, işi nasıl almak gerekiyor? Bu ek gelir kapısından girmek çıkarken kazançlı çıkmak için ne gibi uğraşlar içine girmelisiniz… Bu soruların cevaplarını bulmak için yazımızın tamamını mutlaka okuyun. İş almak isteyenler de yazı altındaki iletişim kısmından çay paketleme işi için temas kurabilir. Çalışmak için uygun yer kadar uygun ortam ve kişi olduğunu yaşadığınız yeri, daha önce benzer işler yapıp yapmadığınızı yazıp, size iş göndermek isteyenleri ikna etmelisiniz. Mis gibi kokular eşliğinde para kazanmanın keyfine erişebilirsiniz.

Herkes sabahın erken saatlerinde işe gidip akşam geç saatlerde gelerek bu parayı kazanırken, siz evde hem ev işinizi yapabileceksiniz, hem de herkesle aynı miktarda para kazanabileceksiniz. Kulağa güzel geliyor öyle değil mi? Evde bu yolla para kazanmak için yapmanız gereken birinci adım firmalar ile iletişime girmek ve kendinize bir evde kışlık paketleme işi bulmak.  İkincisi ise, bu kış çaylarını bir aktardan satın alıp kendiniz satmak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kahve İçerek Para Kazanmak

Kış çayı olarak adlandırılan ürünler gribe ve soğuk algınlığına iyi gelen otlar birleştirilerek paketleniyor. Bir bant lastik veya kurdele yardımıyla paketin ağzı kapatılıyor. Oldukça meşhur olan bu çaylar hem hastalıklara iyi geliyor hem de sizin basit yollarla para kazanmanıza araç oluyorlar.
Ayrıca bir bahçeniz varsa, bahçenizde ıhlamur, nane gibi kış çayı yapılacak bitkiler bulunuyorsa aktarlarla anlaşıp evde kışlık çay paketleme işi yaparak aktarlara da çaylarınızı satabilirsiniz. 

En soğuk kış günlerinde olmamız nedeniyle kış çayı oldukça fazla tüketilmektedir. Özellikle 2016 ya girmekle beraber ülkemizde grip salgını almış başını gidiyor. Bu sebeple kış çayları her zaman olduğundan daha fazla tüketiliyor. Bu da siz öğrenci ve ev hanımlarının para kazanmasını sağlayacak bir durum sizlerde evde kış çayı paketleme ek işi yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey bir kış çayı satan firma bulmak ve firmayla iletişime geçip kendinize bir iş almanız. İkinci yapmanız gereken ise bu kış çaylarını haftalık olarak zamanında yetiştirmeniz firmanız size haftalık olarak ve benzeri otlar verecek  bu otlardan hepsinden birer miktar koyarak 50, 100 ve 250 gramlık poşetlere paketlemeniz isteyecektir.
Burada önemli olan husus her bitkiyi firmanızın istediği ölçüde içine karıştırmanız. Bu ölçülere uymaz iseniz firma sizden memnun kalmaz.
Ayrıca evde kış çayı yapımını sadece firmalar ile değil kendiniz topladığınız doğal otlarla da evde minik poşetleri koyarak ağzını da bir kurdeleyle bağlayarak satabilirsiniz. Böylece evde kış çayı paketleme ek işi ile daha fazla kâr edersiniz. 

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Doğum Şekeri Yaparak Para Kazanma

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. cemilebolat dedi ki:

    adana ceyhan tatarli mahallesinde ikamet etmekteyim elim pratik 3 cocuk annesiyim bu ise ihtiyacim var 05526212293

  2. CEYLAN ODABAŞI dedi ki:

    işe ıhtıycım var

  3. Serap dedi ki:

    Merhaba evde paketleme işi yada makrome bileklik yapım işi arıyorum,Ankata’da oturuyorum.