Niş Web Sitesi Açmak

08.11.2017
1.347
Niş Web Sitesi Açmak

İnternetin herkesin cebine girdiği günümüzde, bu sektörden para kazanmak da çok sayıda kişinin başvurduğu yöntemlerden birisi haline geldi. Popüler bir web sitesine sahip olup Adsense geliri elde etmek birçok kişinin hayali. Bunu başarmak için önünüzde duran en avantajlı seçeneklerden birisi ise niş (niche) web sitesi açmak diyebiliriz.

Kuracağınız niş web sitesi sahip olacağı trafik ve reklam gelirleriyle size önemli miktarlarda para kazandırabilir hatta geçiminizi bile sağlayabilir. Ancak bunu başarmak sandığınızdan daha zor olabilir. Binlerce niş web sitesi arasında bunu başarabilenlerin sayısı fazla değildir. Bu sebeple sitenizi kurmadan önce çok iyi araştırma yapmalısınız.

Nische (Niş) Site Nedir?

Bir niş web sitesi açmak istiyorsanız öncelikle niş site nedir bunu anlamak gerekiyor. Niş web siteleri herhangi bir konuda oldukça daraltılmış bir içeriğe sahiptir ve yalnızca bu daraltılmış içerikle zenginleştirilmiştir. İçeriğiniz ilgi çekici ve doğru yapılandırılmış ise binlerce kez ziyaret edilebilir ve alacağınız Adsense reklamlarının tıklanma sayısıyla doğru orantılı miktarda para kazanabilirsiniz.

makale yazarak para kazanmak

Niş Web Sitesi Açmak

Niş Site Örnekleri

Birçok konuda içeriğin bulunduğu siteler belki daha çok ziyaretçi çekebilir. Ancak niş web sitesi açmak size reklamlara ya da sitenizden vereceğiniz satış linklerine tıklama potansiyeli daha yüksek olan ziyaretçile getirecektir. Niş site örnekleri daha önce yaptığımız tanımlamaya uygun olacak şekilde daraltılmış bir alanda içerik üretir. Örnek vermek gerekirse;  bilgisayar tamiri ile ilgili bir site açmak yerine belirli bir markaya ait bilgisayarların tamiri ile ilgili bir web sitesi kurarsanız niş bir siteye sahip olursunuz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Fason Ek İş mi Arıyorsunuz?

Balık ve balıkçılık ile ilgili bir site açmak yerine kültür balıkçılığı ile ilgili içeriklerin yer aldığı bir site niş site örnekleri arasında gösterilebilir.

Niş Site Açmak İstiyorum

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en çok başvurulan yöntemler arasında yer alan bu iş, size kazançlı bir dünyanın kapılarını açabilir. Siz de niş site açmak istiyorum diyorsanız öncelikle çok kapsamlı bir anahtar kelime çalışması yapmanız gerekiyor. Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracı kullanmak bu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır. Anahtar kelime araştırmanız sonucunda elde edeceğiniz kelimeler niş internet sitenizin konusu hakkında karar vermenize yardımcı olacaktır.

.com uzantılı uygun bir alan adı bulmaya çalışın. Bu sitenizin arama motorlarında daha iyi bir sıralama yapabilmesi için gereklidir. Sitenizin performansının yüksek olması açısından barındırma hizmeti alacağınız hosting firmasının kaliteli olmasına dikkat edin. Temanızı da seçtikten sonra geriye kalan iş içerik üretmekten geçiyor. Sitenizi canlı tutmak için her gün mutlaka içerik girmeniz gerektiğini unutmayın. İçerikleriniz özgün olmak zorundadır. Aksi taktirde arama motorlarının gözünde değersiz bir site olarak kalırsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Niş site açmak popüler olduğu kadar kazançlıdır da. Doğru anahtar kelime çalışmasıyla ve etkileyici içeriklerle çok ziyaret edilen bir site ortaya çıkarabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Dikiş Nakış İşinden Para Kazanın başlıklı makalemizde evde dikiş dikerek nasıl para kazanabilirim, Evde dikiş nakış işi yapmak ve evde dikiş nakış yaparak para kazanmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. ROKAYA Aydın dedi ki:

    Meraba ev hanımıyım evimde paketleme işi yapıp çalışmak istiyorm.Ankara sincanda oturuyorum eğer mümkünse bilgi alıp caĺısmak isterim şimdiden teşekkür ederim