Etiket Takma Yapıştırma Paketleme İşinden Para Kazanmak

09.07.2020
2.548
Etiket Takma Yapıştırma Paketleme İşinden Para Kazanmak

Mağazalarda satın almak için denediğimiz kıyafetlerin üzerindeki etiketler her zaman makineler yardımı ile eklenmez. Bunları evden ya da doğrudan iş yerinde yapıştıran veya takan kişilerce kıyafet üzerine yerleştirilir. Bu durumda bu sektörde ihtiyaç olduğu zaman hızlı bir şekilde etiket yapıştıracak, takacak elemanlar aranır.

Masraflarınızı karşılamakta zorlanıyorsanız, ister çevrenizde tekstil ürünleri satan üreten firmalar olsun ister olmasın size de bu sektörden nasiplenmek imkanı doğabilir. Üstelik etiket yapıştırma takma işi yapmak için tecrübe bilgi birikimi ya da deneyim şartı aranmaz. Evde bulunan herkes ortaklaşa çalışarak güzel gelirler elde edebilir.

Bazı firmalar etiketleri takmak yerine hazırlar paketlenmesi için eleman arar. Yani etiketlerle ilgili birçok alternatif ek iş yer almaktadır. Birincisi etiket bağlama, asma, yapıştırma; ikincisi ürünlere bağlanacak takılacak asılacak olan etiketlerin baskı sonrasında belli sayıda paketlere yerleştirilmesi şeklinde iş kolu vardır. Duruma göre size iş teklifi yapacak olan firmalar ihtiyaç hasıl olduğu zaman paketleme de isteyebilir, ürünlerin üzerine asma takma yapıştırma bağlama yöntemlerinden birini de teklif edebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Veren Firmalara Nasıl Ulaşılır

Bazı kaliteli ürünlerin çatal iğne yardımı ile etiketlerinin takıldığını da gözardı etmeyiniz. Yapılacak işin zorluk derecesine göre çalışacak kişiye verilecek ücret ortaya çıkar, ancak evde etiket takma bağlama asma yapıştırma yöntemleri kullanılarak yapılacak işlerde üç aşağı beş yukarı günlük olarak elde edilecek ücret 50 ila 100 TL arasında olabilir. Bu durum ailedeki kişi sayısı ve el pratikliği ile alakalıdır.

Eğer siz de evde etiket paketleme veya takma, yapıştırma, asma işi almak istiyorsanız evinizde müsait yer varsa üretici firmalarla iletişim kurup işi almayı denemelisiniz. Eve etiket işi veren firmalar ile konuşmak anlaşmak bu işten ekmek yemek isteyenler yazı sonunda yer alan iletişim formu aracılığı ile iş talebinde bulunabilirler. Size sunacakları kazanç teklifi işinize gelirse çalışmayı alırsınız ve istenilen süre sonunda iş teslim edilir. Kaç tane etiket bağladıysanız ona göre anlaşmanız karşılığında kazancınız ortaya çıkar.

Akşamları evde yapılacak işlerden biri de etiket takarak para kazanma olarak düşünebilirsiniz. Evde etiket işi yapmak için öncelikli olarak bu işi yapan firmalarla görüşerek iş almanız gerekir. Bu iş biraz dikkat gerektirir ve titiz çalışma gerektirir. Bu sebeple de sabırlı olmalı, özverili olmalı  ve düzenli olmalısınız, yoksa size iş veren firmalar işi sürekli yapmanızdan vazgeçebilir, ilk ve son etiket işiniz olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Papatyalar Taç Olmak İstiyorsa...
Etiketişi
Evde etiket yapıştırma işi

Evde etiket işi nasıl yapılır?

Bu işi yapmak için öncelikle işveren firmalarla görüşerek hangi işlemleri yapacağınızı öğrenmelisiniz. Size verecekleri listede neler yapmanız  gerektiği söylenecektir. Böylece etiketin hazırlanması esnasında size düşen görevleri tam anlamıyla öğrenmelisiniz, sonra da bu işin ne kadar sürede yapıldığını öğrenerek size verilen fiyatın sizin için uygun olup olmadığını, zaman ve fiyat orantısı kurarak, yapıp yapamayacağınızı hesap etmelisiniz. Örnek olarak, sizden 20 çeşit ürün için 500 adet etiket hazırlanması istemiyorsa, 50 ile 100 TL arasında bir fiyat isteyebilirsiniz. Bu şekilde hem  bilgisayar üzerinden işinizi düzenlerken hem de para kazanmaya başlarsınız.

Evde etiket işi veren firmalar ve iletişim kurma

Evde etiket işi veren şirketler genelde etiket adet başına değil de toplu para ödemesi şeklinde yaptıklarımdan önceden çalışacağınız firmayla anlaşmanız gerekir. Tane başına 5 kuruş, 10 kuruş gibi bir fiyat  verilebilir. Sizler de kendinize göre hesabını yaparsınız, sizin için uygunsa iletişim sağlamak amacıyla internetten bu işi yapan firmaları bularak anlaşma sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız yer büyük bir şehir ise bizzat bu işi yapan firmalarla gidip görüşerek anlaşma sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çeyiz Eşyası Paketleme İşi


Bir önceki yazımız olan Abiye Elbise - Kıyafet Süsleme İşi başlıklı makalemizde abiye süsleme işi, Abiye süsleme işi veren kişiler ve Evde abiye süsleme işi yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Gülay dedi ki:

  Evde etiket asma işi istiyorum

 2. Kudi dedi ki:

  Merhaba hayırlı işler İstanbul çekmeköy güngören mahallesinde oturuyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar

 3. Regaip guzelbakan dedi ki:

  Etiket iși yapmak istiyorum

 4. Sinem dedi ki:

  Etiket işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanz sevinirim ihtiyaçm var lütfen

 5. nuriye meriç cinkılıç dedi ki:

  15 yaşındayım özel okula gidiyorum okul paramı ödemek için bu işlere bakıyorum

  1. elif sarıca dedi ki:

   Evde etiket işi istyorum.

 6. Cigdem talisik dedi ki:

  Evde etiket baglama isi veriyormusunuz eger olumliysa cevabiniz bana donus yaparsaniz sevinirim tesekkur ederim simdiden