Fıstık Kırma İşi

27.01.2021
340
Fıstık Kırma İşi

Kalabalık ailelerin eğlenceli bir şekilde oturdukları yerden Gaziantep‘ten  veya Şanlıurfa’dan gönderilecek fıstık kırma işi size uyar mı? Kar marjı oldukça yüksek olan alternatif bir ek iş bulma düşüncesinde olan her kesimden insana yönelik bir gelir kapısı var sırada.

Düzenli bir gelire sahip olamayanlar salgın döneminin zorluklarına karşı direnen ve süreci minimum zararlı geçiştirmek isteyenler için güzel bir uğraş diyebiliriz. Evde fıstık kırma işi yapılarak hem salgından korunmak hem de aileye küçümsenemeyecek oranda destek çıkmak isteyenler mutlaka gerekli başvuruları yaparak iş almak için çaba harcamalıdır.

Neden Antep fıstığı işi

İşin ayrıntıları kişilere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda eve Antep fıstığı işi veren firmalar ile görüşmek yerine doğrudan tüketiciye ulaştıran perakendeci kuruyemişçiler ile de bağlantılar kurulabilir. Yani yakın çevrenizde kuruyemiş işi ile iştigal olan dağıtım yapan pazarlayan firmalar olabileceği gibi doğrudan tüketici ile  yüz yüze muhatap olan dükkanlar size neden iş vermesin. Geçmiş yıllarda olduğu gibi çalışma anlayışları giderek  evrilmekte, şekil değiştirerek biraz araştırmacı mücadeleci insanların ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Bu tümcelerden bir anlam çıkaramayan varsa tam anlayacağı şekilde ifade edelim; köprünün altından çok sular geçti, kolay iş yok; işi siz tırnaklarımızla kazıyarak bulacaksınız ve parayı da savaşarak kazanacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çalışıp Para Kazanmanın Avantajları

Antep fıstığı işi nasıl bulunur

En yakınınızda bulunan kuruyemişçi dükkanına gidin isterse ceviz fındık fıstık badem kırma işini uygun fiyata yapacağınızı teklif edin. Bu satırları okurken çoğunun yüzü buluşmaya başlamıştır. Hiç işim gücüm yok gideceğim kuruyemişçiden fıstık kırma işi dinleneceğim yok artık gibi bir düşünce sizi kapladıysa siz kesinlikle ek gelir sağlama niyetinde  değilsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Siirt, Şanlıurfa, Gaziantep gibi şehirlerimizde yetişen yüksek kaliteli fıstıklar özellikle tatlılarda kullanılmaktadır. Ancak bu değerli besin kaynağı hem toplama aşamasında hem de kabuğundan ayıklanıp kullanıma sunulması süreçlerinde zahmetli bir süreçten geçmektedir. Bu süreçlerin size uygun bölümlerinde görev almak gelir sağlamak için neler yapabileceğinizi keşfedin. Fıstık kırma işi size uygun geliyorsa bahsettiğiniz yöntemlerden size uygun olanlara değerlendirmeye çalışın.

fistik kirma isi
Evde Antep fıstığı kırma işi

Fıstık kırma işi kimlere uygundur

Özellikle geniş ailelerin çok paraya ihtiyaç vardır. Bu sebeplerin kalabalık olmanın avantajını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ortaya büyük bir bez açın. Size gönderilecek olan çuvallar dolusu Antep fıstıklarını kırma işi sizin için en ideal pozisyondur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Yapmanın Püf Noktaları

Boş oturmayın, boş durursanız tabii ki paramız yok diye sızlanırsınız. Çekirdek aileler, “Biz kalabalık değiliz, biz bu işi yapamaz mıyız” diye üzülmeyin. Sizler de yapabilirsiniz. Akrabalarınız, eşiniz, dostunuz komşularınızı bir araya gelin grup oluşturun. Sizler de bu şekilde kalabalık bir aile olursunuz. Eve Antep fıstığı paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçtiğiniz taktirde ekip halinde kazanmanın zevkine varırsınız.

Antep fıstığı kırma işi veren firmalar

Tamam, güzel, yapalım ama bu iş nasıl yapılır? Bu işin nereden alacağız, fıstığı bize kim gönderecek, diye merak ediyorsunuz. Onun cevabını da hemen verelim. Fıstık işi verecek insanlar sizlerin buraya bırakacağınız mail adresinize iş teklifi yapacaktır. Sizler de kabul ederseniz adresinize istediğiniz kadar fıstık gönderilecek. Uygun zamanlarda sizler de evde fıstık kırmaya başlayacaksınız. Ancak şunu hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Nasıl olsa fıstıklar geldi biraz da kendimiz yiyelim, diye düşünmeyin. Firmalar bir çuval dolusu fıstıktan tamamını geri ister.

Eve Antep fıstığı kırma işi veren firmalar size gönderdiği ürünlerinin tamamının kırılmasını, içinin çıkarılmasını istiyor. Anlaşmaya göre fıstıkların tamamı kırılması gerekir. İçin çıkarması talep edilir. Bazı fıstıkların da uçlarının kırılarak satışa hazır hale gelmesini ister.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Hasır Şapka Örme İşi

En önemli hatırlatma! Kırdığınız fıstıkların kabukları firma tarafından geri istenmektedir. Bunu da şunun için yapıyorlar. Size gönderilen fıstık tamamen kırılmış mı? Fire verilmiş mi? Yani gönderdiğiniz kabukları ve fıstık içini tartınca daha önceki kilo ile eşit mi diye kontrol edeceklerdir.

Evet burada güven sorunu ortaya çıkıyor. Ancak maalesef kime güveneceklerini onlar da bir bilmiyor. Bu şekilde size sözleşme imzalatırlar. Eğer kabul edersiniz evde fıstık kırma işi yapmak amacı ile müracaat yapabilirsiniz. Fıstık kırarak ayda kişi başı 1700 – 1900 lira ek gelir elde edebilirsiniz. Sitemizin BİLİNMESİ GEREKENLER bölümüne göz atmadan iş başvurusu yapmak doğru değildir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Sila ergen dedi ki:

    Ben fıstık kırma isini yapmak istiyorum ek gelire ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz