Konserve Yaparak Para Kazanmak

03.08.2018
913
Konserve Yaparak Para Kazanmak

Motorlu araçların akaryakıta, doğalgaza veya diğer enerji kaynaklarına ihtiyacı varsa, biz insanların da sağlıklı yiyeceklere ihtiyacı vardır. Günümüz gıdaları ilaç, hormondan geçilemeyince insanlar kendi imkanları doğrultusunda yaz mevsiminde hazırladıkları konserveleri kışın yiyerek sağlıklı beslenmek istiyorlar.

Her insanın yazın konserve hazırlama lüksü yok. Malum iş güç durumları sebebiyle evde reçel yapma, turşu hazırlama, salça yapma, meyve sebze kurutma zamanları olmayabilir. Fabrikasyon üretilen konserveler, salçalar, reçeller damak tadını tamamen yok etti, diyebiliriz.

Organik beslenmek isteyen insanlar kılı kırk yararak hareket etmesi gerekir. Yaz mevsiminde satın alınan sebze meyvelerde bazı durumlarda organik olmayabiliyor. Yanlış bilinen doğrulardan birisi yaz mevsiminde satın alınan domates, biber sağlıklıdır. İlaçsız hormonsuzdur, diye düşünürüz. Oysa kanı bozuk insan, sağlığından bir haber sadece para için yaşayan mahluklar yaz kış demeden tarla-sera ayırmaksızın yükleniyorlar. İlaçları, hormonları evde konserve yapıp satmak için bazen ön hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Örneğin bu işi gerçekten para kazanma amacıyla yapacaksınız belli prosedürleri hayata geçirmelisiniz.

Gıda işi ile uğraşacaksınız için ilgili yerlerden izinler almanız gerekebilir. Aksi takdirde ileride ciddi şekilde başınız ağrır. Nasıl izin alırsınız? Size en yakın sağlık müdürlüklerine gidip neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yorulmadan bu sorunu halletmek için Sağlık Bakanlığı’nın web sitesini okuyup bilgi edinebilirsiniz. Konserve yaparak gelir elde etmek isteyenler afaki işlere girişmemesi yani ufak ufak girişimler yaparak büyümeyi hedefleyen birden çok büyük düşünürseniz işin içinden çıkmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü siz doğal yollarla konserve, salça, reçel… her neyse üretmek için yola çıktınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi
konserve isi
Konserve yaparak para kazanmak

Eğer bir büyük işletme düşünüyorsanız o zaman doğrudan fabrikasyon, sıradan her yerde bulunan ürünlerden piyasaya sürülmüş olacaksınız. Zaten bu tip konserveler salçalar istemediğin kadar raflarda yerini almış durumdadır. Konserve çok karmaşık bir sektördür. Aklınıza gelen her Sebze ve meyveden konserve yapılır. Hangi alanda ürünler hazırlayacaksınız, bunu önceden planlamanız faydalı olacaktır.

Bütün meyve ve sebzelerden konserve yapıp satmak çok yorucu ve enerjinizi bitirici bir düşüncedir. Bunun yerine hedefleriniz birkaç tane ürün yerleştirin. Örneğin önce bamya taze fasulye giriş yapabilirsiniz veya yöremizde en çok doğal yöntemlerle üretilen sebze ya da meyvelerle kombinasyonlar oluşturmalısınız. Yani üreteceğini ürünler sınırlı sayıda olmalıdır. Her zaman kaliteli ürünler tercih etmelisiniz.

Taze meyve sebzelerden organik olanlarından tercih ettiğiniz konservelik ürünler yine de kaliteli malzemeler ile buluşunca müşteri cezbeder. Konserve yapacağınız kutular, şişeler, kavanozlarda güzelce hazırlanmalı ve estetik bir sunum ile tamamlanmalıdır. Hazırladığınız ürünlerin fiyatlarını makul düzeylerde tutmalısınız.

Fiyatlandırma işin en önemli kısmıdır. Alıcılar ilk önce ürünlerinizin fiyatını sorar uygun ürünler her zaman tercih edilir. Satacağınız ürünlerin önce maliyetini hesap edin üzerine sizi tatmin edecek kar komisyonları ekleyip satabilirsiniz. Konserve yapıp para kazanmak için en önemli aşama ürün bulmaktır. Eğer kendiniz ürünlerinizi yetiştirmeyi başarabilirseniz bu ürünlerin yetişme aşamasını müşterilerinize anlatabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Pasif Gelire İhtiyacı Olanlar İçin Ek İş Örnekleri

Satışlarınız her geçen gün artacaktır. Çünkü gerçek anlamda kaliteli olarak ürettiğiniz konserveleri satın alanlar başkalarına da tavsiye edecek, yeni müşteriler kazanacaksınız. İnternetin nimetlerinden faydalanmayı başarabilirsiniz. Yaptığınız konservelerin resimlerini çekip gerekli paylaşımları geniş kitlelere ulaştırırsanız aynı şekilde konserve satışları artacaktır. Siparişler arttığı zaman siz de üretimi artırmanız gerekecektir. Yakınlarınızla işbirliği yaparak, birlikte çalışıp konserve yapıp satışları artırabilirsiniz.

Anne-babalar çocuklara özgü hazırlanan konserveleri de tercih edebilir. Ürün yelpazeniz de çocuklar için özel konserveler hazırlayabilirsiniz. Sizin reklamınızı, müşterileriniz doğal yollardan hazırladığımız konserveleri başkalarına anlatarak yapacaktır. Yine de siz kendi hikayenizi uygun platformlarda anlatmayı ihmal etmeyin. Bu sizin için hem prestij hem de güven kazanma anlamına gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.