Evde Zeytin Kırma-Dilme İşi

24.04.2019
748
Evde Zeytin Kırma-Dilme İşi

Evini geçindirmek isteyen veya zorda onların yapabileceği en sağlıklı işlerden birisi olan evde zeytin dilme veya kırma işi sayesinde sezonluk para kazanma şansınız mevcuttur. Bu işi yapmak hem eğlenceli hem de karlıdır. Evde pratik yöntemler kullanarak zeytin çizme işi yapabilirsiniz. Sürekli semt pazarlarında veya marketlerde taze zeytin de satıldığını görüyorsunuz. Ağaçtan toplanan ya da pazardan satın alınan zeytinleri satın aldıktan sonra bir güzel çizerek para kazanma fırsatını olduğu kadar evlere ek iş veren firmalar sayesinde de bu işi yapabilirsiniz. Çevremizde bulunan zeytin fabrikaları ve paketleme işi yapan birimlerle iletişime geçerek evde zeytin dilme işi yapacağınızı söyleyin, onlar size yapılacak her türlü işlemi anlatacaktır.

Zeytin Kırma Dilme
Zeytin Kırma-Dilme

Zeytin çizmek ya da kırmak oldukça eğlenceli ve basittir. Yıkayıp ayıklanan zeytinleri çekirdeğine gelmeyecek biçimde keskin bir bıçak yardımıyla zeytin çizme aletiyle kolayca çizebilirsiniz. Bu alet oldukça kullanışlıdır. Böylece oturduğumuz yerden sıcak evinizde satın alacağınız küçük bir zeytin dilme aparatı ile ufak ufak ek gelir elde edeceksiniz. Çalışmak ayıp değildir, ihtiyacınız varsa farklı türdeki ek iş fırsatlarını değerlendirmek gerekir. İnsanlar bazen evde ek iş yaparak para kazanma yolunu denemektedir. Çünkü gider kalemleri günden güne artmaktadır, hal böyle olunca mecburen aile bütçesine katkı sağlamak gerekir. Siz de evde zeytin dilme işi yapmak istiyorsanız internete girin sorgulama yapın, mutlaka yaşadığınız bölgede benzer ek iş fırsatları vardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Ahşap Boyamak İçin En Doğru Zaman

Kırma Zeytin İşi

Para kazanmak için kimsenin bilmediği yöntemler ve işler olduğunu artık herkesin öğrenmesi gerekir. Bu devirde para kazanamıyorum, işim yok, açım demek, biraz ayıp oluyor. En basit ek iş fırsatlarından biri de evde kırma zeytin yapma işidir. Bunu yapmak oldukça eğlenceli ve oldukça renkli kazançlı bir iştir. Yaşadığınız bölgede zeytin fabrikaları varsa mutlaka bu firmalar artık her şeyi fabrikada değil de evdeki insanlara da iş vererek daha fazla üretim yapma yoluna gitmektedirler. Böylece hem eleman çalıştırma yükü azalıyor hem de sigorta primleri gibi giderlerden kurtulmuş oldukları için bu yolu tercih ediyorlar. Sizin yapmanız gereken aile bütçesine katkı sağlamak için ek iş veren yerleri araştırmaktır.

Eğer yaşadığınız bölgede zeytin fabrikaları yoksa hiç dert etmeyin, onlar kargo ile sizlere gönderip işi bitince geri kargo şirketi ile zeytinleri almaktadırlar. Unutmayınız ki devir hesap devri. Evde para yetiremiyorsanız ve boş zamanınız varsa mutlaka ailenize katkı sağlamak için ek iş olanaklarını göz ardı etmeyin. Günümüzün bu ek iş fırsatları sayesinde oldukça kazançlı çıkabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde kırma ya da çizme zeytin işi farklı eğlenceli bir o kadar da karlı bir iş olduğunu söyleyelim. Yapmak zaten çok kolay. Elinize bir tane çekiç alacaksınız, zeytinlere durmadan vuracaksınız. Fazla ezmemek şartıyla. Zeytinler kırılacak ve aldığınız firmaya geri göndereceksiniz. Hepsi bu kadar. Kilo başına kazanç hesaplayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. GÜLLÜ dedi ki:

    evde yapılabilecek el işi göz nuru her türlü işe talibim bir yakınım için araştırıyorum