Ev Yapımı Zeytinyağlı Sabun Satmak

29.12.2017
1.486
Ev Yapımı Zeytinyağlı Sabun Satmak

Akdeniz mutfağı denildiğinde ilk akla gelen lezzetlerden birisi olan zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bunun yanında, birçok farklı sektörde de zeytinyağının mucizevi gücünden faydalanılıyor. Kozmetik de bu sektörlerin başında geliyor. Bu yazımızda zeytinyağlı sabun satmak için neler yapabileceğiniz ve bu işi yaparak nasıl gelir elde edebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Zeytinyağlı Sabun Satışı

Özellikle Ege Bölgesi’nde yüz binlerce kişinin geçim kaynağı olan zeytinyağından elde edilen sabunlar ekonomik değeri yüksek ürünlerdir. Atalarımızın yıllar önce geliştirdiği geleneksel yöntemlerle üretilen ev yapımı zeytinyağlı sabun özellikle cilt ve saç bakımında çok tercih ediliyor. Zeytinin barındırdığı tüm vitamin ve mineralleri taşıyan zeytinyağlı sabun cildin E vitamini karşılıyor ve doğal güzellik kazandırıyor. Hal böyle olunca özellikle kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Zeytinyağlı sabun satışı bu sebeple iyi para kazandırabilecek bir iş.

zeytinyağlı sabun satışı

Zeytinyağlı Sabun Satmak İstiyorum

Eğer yatırım gücünüz varsa yüksek miktarlarda üretim yapabileceğiniz bir tesis kurabilirsiniz. Hazırlayacağınız katkısız zeytinyağlı sabunları organik damgasıyla kolaylıkla pazarlayabilirsiniz. Eğer zeytinyağlı sabun satmak istiyorum diyorsanız yapabileceğiniz diğer bir yöntem ise ev yapımı zeytinyağlı sabun satmaktır. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm bilgileri internet ortamında kolaylıkla bulabilirsiniz. Evinizde bile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sabunları kurutmak için balkonunuzdan ya da boş bir odadan da faydalanabilirsiniz. Ancak bu durumda küçük miktarlarda satış gerçekleştirebilirsiniz ve kazancınızda buna paralel olarak düşük olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Ahşap Oyuncak İşi

Zeytinyağlı sabun satışı yapmak için kendinize bir web sitesi hazırlamanız çok daha geniş bir pazarda yer almanız açısından önemlidir. Bu sayede sadece yerele değil tüm Türkiye’ye sipariş gönderebilirsiniz. Bunun yanında evde hazırladığınız zeytinyağlı ürünleri satabileceğiniz niş bir mağaza açmak da oldukça etkili olabilir. Bu tarz örneklerin başarıya ulaştığını sıklıkla görmekteyiz.

Zeytinyağlı sabun satmak için zeytinliğe sahip olmanız şart değil. Üreticiler, sabunluk zeytin yağını ayrı satar ve fiyatı sofralık yağdan daha düşüktür. Bu sayede üretim maliyeti daha düşük olacaktır. Ancak, kendi zeytinliğiniz varsa çok daha yüksek karla satış gerçekleştirebilirsiniz. Şehir hayatından kaçıp köye yerleşen çok sayıda şehirlinin ilk iş olarak bir zeytinlik satın aldığını ve zeytinyağlı ürünler hazırlamaktan çok keyif aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.