Erzurum Evde Ek İş İmkanları

08.03.2021
280
Erzurum Evde Ek İş İmkanları

1 milyonu bulan nüfusu ile ülkemizin önemli büyük şehirleri arasında yer alan Erzurum evde ek iş fırsatları genelde hayvancılık tarım üzerine kurulmuş gözüküyor. Son yıllarda ise sanayisi turizmi ve imalat sektörü de adından söz ettirebilecek seviyelere gelmiştir. Bu bağlamda tekstil metal plastik kimya gıda ve makine sanayisi önemli girdiler sağlamaktadır. Ayrıca ülkemizin önemli yükseköğrenim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesi’de ekonominin canlanmasına destek olmaktadır.

Erzurum evde ek iş fırsatları nelerdir?

Hemen aklımıza gelen doğal olarak tesbih ve süsleme üzerine yapılabilecek çalışmalar geliyor. İster size sipariş edilen ürünlerin dizilmesi, hazırlanması; isterseniz pazarlanması anlamında üzerinize düşen görevlerde yer alabilirsiniz. Malum Oltu Taşı tesbih modelleri ülke sınırlarına aşarak ünü dünyaya taşımıştır. Erzurum’da eve ek iş veren firmalar arasında tesbih sektörü ilk sırada gelmektedir. Elbette beraberinde kolye küpe gibi aksesuarları paketleme kutulama ambalajlama gibi ek işler sunulabilmektedir.

Erzurum evde ek iş imkanları arasında tekstil üzerine yapılabilecek kazanç fırsatları sayılabilir. Büyük firmaların Doğu Anadolu’da tercih ettikleri illerin başında Erzurum yer alınca burada üretim yapan tekstil firmaları evde tekstil ürünleri temizleme işi yapacak kişileri para kazanma fırsatına dahil etmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Mersin Ek İş İlanları

Yukarıda önemine binaen vurguladığımız üniversite şehri olma hasebi ile turizm ve öğrenci hareketlilikleri sebebiyle yeme-içme sektörü de oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Erzurum’da evde ek iş yapmak isteyenlerin bilhassa kadınlar tarafından yöresel yemeklerin yapılarak kazanç sağlanması söz konusudur. Görüşülecek işletmeler ile evde cevizli kadayıf dolması, ekşili dolma, şiş köfte hazırlama, yumurta pilavı yapma gibi görevlerde ücretli olarak yer bulabilirsiniz.

erzurum
Erzurum eve ek iş

Erzurum’da evlere hangi ek işler daha çok verilmektedir?

Yöreye özgü olarak bahsettiğimiz; aksesuar ürünleri paketleme, ambalajlama, kutulama ilk sırada yer almaktadır. Alternatifler ise; kalem montaj işi, tişört paketleme, eşarp katlama işi, ev yemekleri hazırlama, davetiye katlama, mevlüt şekeri, düğün şekeri hazırlama gibi alternatifler sıralanmaktadır.

Doğu Anadolu bölgemizin Paris’i olarak kabul edilen Erzurum evde ek iş pozisyonları kısır ama umutsuz da değildir. Kışları çok sert geçen ve uzun geçen Erzurum ilinde her kesimden vatandaş bulunmaktadır. Türkiye genelinde evlere  iş veren sektör unsurları yöre insanına okkalı katkılar sağlamaktadır. Biz de sizlere Erzurum’da hangi işler yapılır, nereye müracaat edilir yön vermeye çalışacağız. Böylece zar zor devam eden hayattan, bıkkınlık yerine mutluluk almaya başlayacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kahramanmaraş Ek İş

Erzurum eve ek iş verenler

Kış turizmi giderek renklenmeye başladı. Dolayısıyla Erzurum gittikçe turist çeken iller arasında yer almaya başladı. O zaman turizm ile ilgili ek iş fırsatları da burada kendini göstermeye başladı. Erzurum merkezde yaşayan insanlar tatlı, yemek işlerine ağırlık verebilir. Evde yemek işleri en çok talep gören işler arasındadır. Kadayıf dolması yapma ceplere ve  midelere bayram yaptırmaktadır. Çünkü el yapımı kadayıf dolmaları oldukça fazla talep görüyor. Şehri ziyarete gelenler bu eşsiz tatlıdan kilo kilo almaktadırlar. Siparişler evdeki çalışkan arılara gönderilmektedir. Bunu ister bölgemizdeki tatlıcılara verebilirsiniz, paylaşırsınız isterseniz Türkiye geneli hazırlayabilirsiniz. Çünkü Erzurum’da yapılan kadayıf dolmaları başka şehirlerde aynı lezzeti vermiyor.

Sizlerin de bildiği gibi Oltu taşı oldukça meşhurdur. Oltu taşı dizme işi, kolye küpe tasarlama işleri meraklılara ek iş fırsatı olarak görmektedir. Evde baharat paketleme işleri, evde çocuk-yaşlı bakıcılığı  Erzurum’da en fazla aranan kişiler arasındadır. Baharat paketleme, mevlüt şekeri işleri her durumda en çok verilen ek gelir fırsatları arasındadır.

Türkiye genelinde evlere ek iş veren firmalar kargo parasını Türkiye’nin her yerinde aynı fiyata gönderiyor. Siz Erzurumlular, “Bizim burası uzak bize iş gönderilmez” diye düşünmeyin.

Erzurum Narman, Oltu ek iş, Olur ek iş fırsatları, İspir ek iş imkanları açısından diğer ilçeler kadar diğer şehirler kadar aynı avantaja sahiptir. Hınıs, Tekman, Karayazı ek gelir fırsatları yakalayabilir. Önemli olan sizin istemeniz.
Şenkaya, Tortum ilçeleri çalışmak istiyorsa onlar da bu yazının altına çalışmak istediklerini belirten mesajlar yazması halinde Türkiye genelinde evlere ek iş veren firmalar size evde ek iş fırsatı sunabilir.
Erzurum’da evde ek iş veren firmalar da sizlere bizzat part-time zamanlı olarak çalışmaya fırsatı verebilir. Erzurum’da evde iş ilanları ilk sıralarda;  ütü yapma, evde çamaşır yıkama, mevlüt şekeri paketleme, kalem montaj, cetvel seti paketleme, gelinlik süsleme, takı tasarım… boncuk dizme, dantel örgü işleri gönderilmektedir. Sizler de bu işlerden uygun olanları yaparak para kazanabilirsiniz. Erzurum ek iş ve gelir pozisyonları saymakla bitmez.
SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Denizli Ek İş İlanları

Bir önceki yazımız olan Sivas Evde Ek İş Fırsatları başlıklı makalemizde Sivas ek iş ilanları, Sivas evde ek iş ve Sivas'ta eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Binnur atasever dedi ki:

    Evde paketleme işi istiyorum.