Hikaye Masal Anlatma İşinden Para Kazanmak

19.12.2020
1.730
Hikaye Masal Anlatma İşinden Para Kazanmak

Hikaye ve masal anlatıcılığı yaparak para kazanmak isteyenlere güzel bir rota çizerek hem meslek edindirme hem de çocuk gelişimine katkı sağlama hususunda ipuçları verdik. Bazı şeyleri çocuklara hikaye ve masal yoluyla öğretebiliriz, böylece çocuklar geleceği inşa etme yolunda önemli bir mesafe kaydederler. Bunun farkına varan bilinçli ebeveynler çocuklarına hikaye ve masal anlatıcılığı yapacak profesyonel kişiler arar. Son yıllarda sık sık iş ilanlarında rastladığımız oyun ablası kavrama tam da bu noktada anlamını kazanmaktadır.

Masal ve hikaye anlatarak para kazanmak için nereden başlanmalı?

Sözel anlamda kendini geliştirmiş olan kişiler anlatım açısından da önemli bir avantaja sahip olurlar. Sürekli sosyal medyayı takip etmek yetmez kitap okumak, tartışma programlarını dinlemek, tiyatroya gitmek, sinemada karakterlerin rollerini analiz etmek bu konuda size mesafe almanıza yardımcı olur.

Hikaye ve masal anlatıcılığı yapmak isteyenler belli bir birikim altyapı kültür unsurlarını bünyesinde birleştirilmelidir. Size bu konuda tavsiyemiz profesyonel olarak uzaktan online eğitim veren kurslara kayıt olarak işin püf noktalarını öğrenmenizdir. Kurs sonucunda size verilecek olan sertifika sayesinde iş ilanlarında sizlerin de bol bol karşılaştığınız evde oyun ablası veya ağabeyi şeklindeki ilanlara aldığınız sertifika sayesinde başvuru yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Mail Okuyarak Para Kazanmak

Elbette sertifika tek başına yeterli değildir, bununla birlikte hikaye ve masal dağarcığınızı da zenginleştirmeniz, beraberinde oyun etkinlik repertuarınızı da güçlendirmeniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. İşi sakın önemsememe, küçümseme gibi bir yanlışa düşmeyin, günümüzde küçük basit önemsiz gibi görülen işler aslında hem rahat hem de bol getirilir sayılabilecek güzel işler arasında yer alır. Diğer taraftan masal ve hikaye anlatarak para kazanmanın başka sektörlerde nasıl kazanç getireceğini de kısa örneklerle anlatalım.

Hikaye Masal Anlatma Isi
Hikaye Masal Anlatma İşi Yapmak

1 varmış, 1 tane daha varmış…

Bazı insanların masal  dağarcığı oldukça geniştir. İşte bu tip insanlara kolay para kazanma fırsatlarından birisi olan masal anlatarak mutluluk imkanı nedir, kesitler verelim. Edebi yönü güçlü olan ve sözel olarak kendini geliştirmiş insanlar bir şeyler anlatmayı konuşmayı çok sever. Belki içinizden diyeceksiniz ki “Masal dinleyen insan kaldı mı bu devirde?” Masal hiçbir zaman değerini kaybetmez. Kıymetini bilen insanlar mutlaka onu değerlendirir. Siz bilmeseniz bile her türlü değer yaşamaya devam eder. Bazen çok, bazen az kıymet verilebilir. Ancak unutmayın ki masal anlatma siteleri hala bu güzel değerimizi yaşatıyor. Aynı zamanda masal anlatarak para kazanmak isteyenlere de önemli miktarda kazanç fırsatı sunuyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çiçek Buketi İşi

Şimdi sizlere masal anlatma işinden para kazanmanın püf noktalarını kısaca anlatalım. Siz de hem bu güzel değerimizi yaşatın hem de bu fırsatı değerlendirip para kazanın. Üstelik bu işi yaparken üç kere kazanın. Bir konuşmak istiyorsunuz, bildiğiniz masalları birilerine iletmek yaşatmak istiyorsunuz. İkincisi canınızın sıkıntısını konuşma ihtiyacınızı gideceksiniz.  Üçüncüsü çocukları mutlu edeceksiniz. Dolayısıyla kendinizde bütün bu işleri yaparak KUŞLARI ALTIN MADALYAYA DÖNDÜRMÜŞ olacaksınız.

Peki masal anlatarak nerede kazanılır, kaç lira gelir elde edilir? Masal siteleri özgün güzel farklı ve gerçekten işi bilerek yapan kişilere güzel ödemeler yapmaktadır. İnternette masal sitelerini taratın onların sizlere şahane ortam sunduklarını göreceksiniz. Masal başına size belli miktarlarda ödeme yapılacaktır. Her sitenin ödeme miktarı ve kazanç fırsatı farklıdır. Size tavsiyemiz masal anlatma sitelerini tek tek araştırıp inceleyip size sundukları kolaylıklara yelken açın.

Sadece para kazanmak değil aynı zamanda bu güzel edebi eseri yaşatmak da önemlidir. Elbette bu işi yaparken da para kazanmak hiç fena olmaz. Anlatacağınız masalın uzunluğuna göre kazancınız değişecektir. Ortalama 5-10 dakika civarında süren bir masal için sizlere yetkililer masal başı ödeme yapılacaktır. Zamanla  çalışan anne babaların çocuklarıyla cebelleşmekten yorulan insanları da mutlu edeceğinizi hatırlatalım. Çünkü günümüz çocukları kolay kolay uyumuyor ve mutlu olmuyor. Herkesi mutlu etmek için haydi iş başına. Masal anlatarak mutluluğa ortak olmak sizin için biçilmiş bir kaftan ise kolları sıvayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.