Evde Sarma ve Dolma İşi Yapmak

26.02.2022
234
Evde Sarma ve Dolma İşi Yapmak

Hormonlu yiyeceklerden bıkan insanlar ev yapımı yemeklerin satıldığı restoranları tercih etmektedir. Bu restoranlar da evde sarma ve dolma işi yapmak isteyen insanlara kolay iş imkanları vermektedir. Bütün yemekleri kendilerinin yapması imkansızdır. Ev yemekleri, bu yemeklerin gerçekten özveriyle çalışan insanlar tarafından yapılması gerekir. İçine sevgisini katılması, emek harcanması ve lezzet katılmalıdır. Bu şekilde çalışan özel lokantalar bulunmaktadır. Bunlar sarma dolma işlerini hazırlamak isteyen evde çalışan insanlara verirler. Bu insanlar da her gün düzenli olarak anlaştıkları restoranlara lokantalara ev yemekleri yaparlar.

Fıstıklı, vişneli, pirinçli, zeytinyağlı, bulgurlu ya da etli yaprak sarması veya biber dolması maharetli kadınlarımız için geçim kaynağı olabilecek yemek kültürümüzdür. Kendine güvenen ve en çok beğenilen şekli olan ve kalem gibi diye adlandırılan yaprak sarması biber dolması işi yapmak isteyenler fırsatın en güzel şekilde değerlendirirsin. Çünkü kazançlı iş fikri arasında gösterilen evde yaprak sarması dolması işi yaparak para kazanmak size çok da uzak değil.

Sarma dolma işi veren lokantalar

Elbette Türk mutfağında olmazsa olmaz yemekleri arasında sarma dolma ve özellikle yaprak sarması en çok tercih edilen lezzetler arasındadır. Herkes mükemmel tatlara bayılır. Üstelik bunu da herkes yapamaz. Evde ek iş yapma düşüncesinde olan ev hanımları, ailemizin katkı sağlama düşünceniz varsa evlere sarma dolma işi veren lokantalar restoranlar ile anlaşabilirsiniz. Size yakın restoranlar size önemli gelir kaynağı olur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Galoş Paketleme İşi Çok Popüler

Yaprak sarması dolması işi yaparak nasıl para kazanılır?

Siz hangi yöntemi tercih ederseniz ona göre alternatifler mevcuttur, örneğin Yaz mevsiminde biber satın alıp kurutup kış mevsiminde dolma yapabileceğiniz gibi yaprak sarma larını uygun mevsimde önceden hazırlayıp salamura edip anlaşma sağlandıktan sonra doğrudan satış yöntemini tercih edebilirsiniz. Olmadı bunlarla uğraşacak zamanımız yok o zaman size sarma dolma işi verecek lokantalar bütün ihtiyaç duyacağınız malzemeleri size temin edecektir.Bölgesel yöresel olarak da anlaşma usulleri ve yöntemleri değişkenlik gösterecektir. Çünkü boğazı restoranlar kendi yöntemleri ile sizden nasıl evde yaprak sarması dolması yapacağınızı bizzat anlatıp o şekilde yemek hazırlamanızı isteyebilir. Yani demek istediğiniz nerede yaşıyorsunuz orada size tarif edilecek yöntem veya söz sahibi sizsiniz sizin yönteminizi anlatacağınız yiyecek-içecek firmalarını bulup işi alabilirsiniz.

dolma
sarma ve dolma işi yapmak

Evde sarma dolma işi yapmak istiyorum

Nasıl yapacağınızı kısaca anlatalım. Öncelikli olarak çevremizden başlamanızı tavsiye ederiz. Lokanta restoranlarla direk görüşme yapın. Güzel sarma yapmaya karar verdiyseniz, yapabiliyorsanız örnek çalışma yapabilirsiniz. Tanınmış bilinmiş marka olmuş restoran ve lokantalar ile görüşün. Becerikli olduğunuzu <strong>ev yapımı sarma dolma işi yapabileceğimizi söyleyin. Mutlaka size bu işi vereceklerdir. Samimi söylüyoruz ki, bu işi yapacak insanlar nerede ise kalmadı. Sarmalar hazır küçük pratik makinalarda yapılır oldu. Ancak hiç lezzeti yok. Siz bu işi gönüllü olarak evde yapmak isterseniz size istediğiniz ücreti öderler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi

Eve sarma dolma işi veren firmalar

“Ben dışarıya gidip lokantalar restoranlar arasında dolaşamam daha kolay bir yöntem arıyorum” diyorsanız, sitemiz size yardımcı olacaktır. Nasıl yardımcı olacak? Bu yazının altına, yaşadığınız bölgeyi yazarsanız nerelere sarma dolma temin edebileceğinizi özetlersiniz. Sarma ve dolma işi veren firmalar size iş teklif eder. Bütün malzemeleri onlar sizi temin eder. Siz sadece evde uygun zamanlarda yemek hazırlamanız gerekir.

Unutmamanız gereken en önemli konu, düzenli olarak bu işin yapılması gerekir. Bazen yapıp bazen işim var, derseniz sizinle tekrar çalışmak istemezler, başka birini bulabilirler. Bu sebeple restoranın işletmenin müşterilerini düşünmeniz gerekir. “Bugün sarma yok” diyemezler. Evde yemek yaparak para kazanma hesabı yapanlar referanslar da yazabilirsiniz. Sarma ve dolma işi almak için iletişimde kalın.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.