En Çok Kazanç Getiren Ek İşler

03.03.2022
140
En Çok Kazanç Getiren Ek İşler

İnsanlar evden ek iş yaparak nakit akışı sağlamanın keyfine varınca farklı beklentiler içine girdiler. En çok kazanç getiren ek işler hangileri merak etmeye başladılar.  Haliyle yoğun emek harcayanlar da yaptıkları işten daha fazla kazanmak istiyorlar. Bugün sizlere bu gizemli sorunun cevabını bulmanıza yardımcı olacağız. Ayrıca tek başınıza, ekip halinde, arkadaş çevresiyle yaptığınız ekstra kazançlardan daha fazla gelir elde edebilirsiniz.  Gelir artırmak için neler yapmalısınız? Bunu öğrenmek için gelin hep birlikte beyin cimnastiği yapalım.

Bildiğiniz gibi Türkiye evde ek iş kavramı ile tanıştı.  Bazıları da yeni haberdar olmuş olabilir. Onlara da kısa bilgilendirme yapalım. Henüz haberiniz yoksa geçinmekte büyük zorluk çekiyorsanız (sıkıntı çekmeyen sektör kalmadığını varsayarsak…) paraya ihtiyacınız varsa evden de çalışabilirsiniz. Evet yanlış okumadınız. Mekan durumu, fiziksel özellikler ve çevre faktörleri ile kolayca paketleme, montaj, katlama, temizlik işleri gibi evde yapılacak kazanç sağlayan ek gelir opsiyonları var. Bunlardan uygun olanlarını müracaat yapın. İşverenler ya da ihtiyacı olanlar sizlerle anlaşsınlar.

Türkiye’nin her noktasında çalışma imkanı bulunmaktadır. Elbette büyükşehirde olanlar biraz daha avantajlı görünüyor, diyebiliriz. Ancak yine de teknolojinin hızla kargo firmalarına destek sağlamasıyla hangi şehirde yaşarsanız yaşayın, sizler de ek kazanç sağlayacak işler gönderilecektir.

Şimdi gelelim en çok kazanç sağlayan ek işler hangileridir, bunlara nasıl müracaat edeceğiz… Ya da gelirimizi arttırmak için ne yapmalıyız, sorusunun cevabını bulmaya.  Aslında bu soruyu kendinize sorsanız daha doğrudur. Çünkü çok para kazandıran işler elbette tercih edilir. Fakat yapması zor olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeteneklerinizi Kullanarak Para Kazanmanın Yolları

En çok kazandıran ek işler arasına her gün yeni alternatifler girmekle birlikte çok tercih nedenleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Sanal asistanlık yapmak

Firmaların internet ortamında yapılan rutin işleri organize etmek, veri girişi yapmak, maillere cevap vermek, sosyal medya hesaplarını yönetmek, internet sitelerini güncellemek; hatta aranan telefonlara cevap vermek sanal asistanlık olarak adlandırılmaktadır. Sanal asistanlık yaparak ek gelir elde etmek karlı bir o kadar zaman döndürücü aktivite olarak düşünülmektedir.

İnternette veri girişi yapmak

Bildiğiniz gibi alışveriş internet ortamına kaymaya başladı. Satın aldığımız her ürünün teknik özellikleri ve bilgileri internet ortamında açıklayıcı olarak yazılması gerekiyor. Firmalar yoğun dönemlerinde fazla eleman çalıştırmak istemedikleri için internetten veri girişi yapacak elemanlar temin etmektedir. Bunu da sosyal medya kullanabilen bilgisayarda dolaşan orta düzey bir insan rahatlıkla yapabilmektedir. Kendi çatınız altında yapılacak işi size tarif ederek girilmesi gereken bilgileri seri bir şekilde girerek en çok kazanç getiren ek işlerden istifade edebilirsiniz. Avon satış temsilciliği yaparak para kazanmak örneği var.

Direkt satış temsilciliği yapmak

sanal mağaza açmak
Direkt satış temsilciliği yapmak

Durun durun, hemen kapı kapı dolaşan pazarlamacılar aklınıza gelmesin! Direkt satış temsilciliği günümüzde her sektörde olduğu gibi internet ya da telefon aracılığı ile gerçekleşmektedir. Sizin için uygun olan zaman aralıklarında ürün satış yöntemi yapmak size uygunsa doğrudan satış temsilcisi olabilirsiniz. Bunun için katalog usulü satış sistemini araştırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Manisa Ek İş İlanları

İnternette ürün alım satımı yapmak

O kadar fazla uygulama var ki internette ürün alımı satımı yapmak için. Zamanı uygun olanlar satılan ürünlerin fiyatlarını uygun olanları satın alıp üzerine bir kaç lira kar ekleyip tekrar satışa sunmak sizin için hiçbir şey kaybettirmez. Bu uygulamalarda kargo faturalama komisyon gibi giderler olmadığı için veya çok düşük olduğu için sizde kar marjı ondan istifade edebilirsiniz. En çok kazanç getiren ek işler içinde kadınların fazla başvurduğu bir yöntem diyebiliriz. Özellikle fazla kullanılmayan kıyafetler ucuza satın alınıp üstüne biraz kar koyup yenilen satışa sunulması karlı bir yöntemdir.

Ürünlere yorum yaparak para kazanmak

İnternet ortamında ticaretin yoğunlaşması beraberinde yeni kazanç yollarını gündeme getirdi. Bunlardan bir tanesi de ürünlere yorum yaparak para kazanmak. E-ticaret siteleri piyasaya yeni çıkan ürünleri ne yorum yazan insanlara belli miktarda ödemeler yapmaktadır. İlgi duyduğunuz sektördeki ürünlere sizler de yorum yaparak para kazanmaya hazır mısınız?

Takı tasarım işleri

Elimizden takı tasarım işleri geliyorsa bu iş sizin için daha çok kazançlıdır. Çünkü bu işe eliniz yatkın daha fazla üretim yaparsınız daha çok gelir elde edersiniz. Ya da gelinlik süsleme işi yapmayı seviyorsanız zor olsa da geliri daha fazladır. Bilmeyen birisi için bu iş hem zordur hem de risklidir. Çünkü yapılan iş önemli. İş veren  kişi de kaliteli iş beklemektedir. Siz bu işi düzgün yapamazsınız doğal olarak kazandıracağınız insan da size para ödemez. Yani burada işin mantığı öncelikle kendi bireysel özelliklerinize göre işlere başvuru yapmak gerekir. Hem severek yaparsınız hem de daha fazla kazanç sağlarsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Yorulmadan Yapılan Karlı İşler
takı tasarımcılığı yapmak
Takı Tasarımcılığı Yapmak

Bir başka konu evde ekip halinde çalışırsanız seri üretim yaparsınız yani daha fazla iş çıkarırsanız ve böylece geliriniz artar. Kazanç paylaşılır daha fazla gelir elde etmiş olursunuz. Tek çalışan kişiler fazla para kazanamaz. En çok kazanç sağlayan popüler etkinlikler, en çok tercih edilen işler değildir. Bize göre kişisel yeteneklerin öne çıktığı aynı zamanda ekip ruhuyla çalışılarak yapılan işler herkesi mutlu etmektedir.

Ayrıca size tavsiye edebileceğimiz kazançlı ek işler arasında çocuk bebek bakıcılığı, sosyal medya yöneticiliği, youtuber olarak para kazanmak, hayvan bakıcılığı yapmak, içerik editörlüğü yapmak, çeviri yapmak, link kısaltma işi yapmak, mobil uygulamalara yorum yapmak – yıldız vermek, uygulama indirip para kazanmak, blog açarak para kazanmak, Instagram fenomeni olmak, e-kitap yazmak… gibi seçenekler olduğunu da hatırlatırız. En çok kazanç getiren ek işler bunlarla kısıtlı sınırlı değildir, kişinin özellikleri doğrultusunda yapabileceği çok sayıda alternatif de mevcuttur. Sitemiz bu konuda geniş yelpazede size seçenekler sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.