Bebek Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmanın İncelikleri

26.03.2022
61
Bebek Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmanın İncelikleri

Bayanların oldukça kazançlı çıkacağı bebek çocuk bakıcılığı işinden nasıl para kazanılır, karlı mıdır, emeğin karşılığı alınır mı? net olarak ortaya koyuyoruz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan evinin geçimine destek olmak isteyen bayanlar, bu fırsatı kesinlikle değerlendirmesi gerekmektedir.İşgücüne kadınlar da dahil olunca çalışan bayanların bebekleri, çocukları bakıcılara bırakılmaktadır. Bunun için de güvenilen, temiz insanlara öncelik verilmektedir. Sizler de sıcak bir ortamda yorulmadan rahat bir şekilde kar marjı sağlamak istiyorsanız bu iş fikrine olumlu bakabilirsiniz.Hiçbir çaba harcamadan oturduğumuz yerden anne şefkatiyle çocukların yetişmesine katkı sağlamak, bunu yaparken de yolunuzu bulmak ne kadar güzel değil mi? O halde evde bebek çocuk bakıcılığından söz edelim.

Çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum

Evde bebek çocuk bakıcılığı işi yapmak isteyenler doğal olarak nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrenmek, araştırmak istiyor. Buna mukabil çocuğunun güvenilir kimselere teslim etmek isteyen anne babalarda çocuk bakıcısı bulmanın püf noktalarını araştırıyorlar. Aslında her iki taraf için de karşılıklı beklentiler bulunmaktadır. İşi yapacak olan kişi haklı olarak rahat bir ortamda uygun zaman dilimleri içerisinde uygun fiyata bakabileceği bir insan evladı düşünmektedir. Gelgelelim diğer tarafta bebek veya çocuk bakıcısı arayan insanların da belli başlık tedirginlikleri kafalarından silmeleri için en değerli varlıkları olan yavrularını teslim edebilecekleri, aynı zamanda ona en güzel şekilde zemin hazırlayabilecek, hayata adım atarken öğrenebileceği belli başlı prensipleri verebilecek insanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bütün bunlar karşılıklı olarak giderildiği takdirde alan veren mutlu memnun kazançlı çıkacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş İlanları 2018
evde çocuk bakmak
Bebek Çocuk Bakıcılığı İşi

Yaşadığınız ilde mutlaka bebeğine, çocuğuna bakıcı tutmak isteyen insanlar bulunmaktadır. Bu insanlarla iletişime geçmeniz şarttır. İletişime geçmek için farklı kanallar kullanılmaktadır. Özellikle bu işler internetten, sosyal medyadan bulunabilir. Ancak en önemlisi referans denilen, sizi tanıyan bilen birisinin evde bebek – çocuk bakımı yaptırmak için eleman arayan birine tavsiye etmesiyle gerçekleşir. İnsanlar herkese en sevdikleri varlıkları olan çocukları, bebekleri emanet edemez. Güvendikleri bildikleri birinin tavsiyesi üzerine bebek çocuk bakıcısı tutmak isterler.

Çalışma hayatında sürekli değişim ve yeni anlayışlar ortaya çıkmaktadır. Eskiden olduğu gibi benim çocuğuma bak sana şu kadar para vereyim tamam mı alansatan memnun durumu biraz ortadan kalkmış gözüküyor. Yani herkes kafasına göre eleman çalıştıramıyorum artık. Evde çocuk bakıcısı arayan insanlar mecburen çalışan kişinin resmi olarak sigortasını da yaptırmak zorundadır. Aksi durumda herhangi bir olumsuzluk yaşandığı zaman bebek bakıcılığı yapan kişinin sigorta primleri yatırılmamışsa büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu durum başlangıçta çocuk bakıcısı arayanlar için artı bir külfet gibi düşünülse de hem çalışan kişinin emeğinin alın terinin karşılığı sosyal güvenliği temin altına alınırken olumsuzluklar karşısında iş veren kişinin de başının ağrımaması açısından pozitif bir durum olarak değerlendirilmektedir.

İstanbul’da bebek bakıcısı arıyorum

Çocuk bakıcısı ilanları İzmir, İstanbul’da bebek bakıcısı çocuk bakıcısı arıyorum, bebek bakıcısı iş ilanı Ankara gibi ilanlar oldukça yaygın olarak göze çarpmaktadır. Siz de yaşadığınız il ile ilgili olarak bir sorgulama yapabilirsiniz. Arama motorlarına ‘çocuk bakıcısı işi arıyorum’ yazın sonra da yaşadığınız şehrin adını ilave edin. Örneğin bebek bakıcısı işi Bursa, Adana, Eskişehir… Her nerede yaşıyorsanız o ilia adını ilave edin. Karşımıza oldukça fazla alternatif çıkacaktır. Telefon numaraları bırakan ailelerle görüşebilirsiniz. Kendinizi anlatmanız istenecektir. Bunun için daha önce çocuklarına baktığınız aileleri söyleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çok Talep Gören Ek Gelir; Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Ev işlerine yardımcı ve bebek bakıcısı çocuk bakıcılığı işi

Tecrübeli olduğunuzu neler yapabileceğinizi anlatmalısınız. Çocuk bakıcılığı görevi vermek isteyen insanlar aynı zamanda evlerine de yardımcı eleman arayabilir. Yani hem ev işlerine yardımcı hem de bebek bakıcısı çocuk bakıcılığı istenebilir bu şekilde de ücretinizi ona göre belirlememiz gerekir.

Çocuk bakıcılığı yapacak kişilerde aranan özellikler

 • Çocuk ve bebek sağlığı hakkında bilgi sahibi olmak
 • Alkol veya sigara kullanmamak
 • Bakım yaptığı kişiye onay almadan ilaç vermemek
 • Uyuyan çocuğu sürekli kontrol etmek
 • İş güvenliği ve ilkyardım bilgisi sahibi olmak
 • Öğünlere harfiyen dikkat etmek
 • Baktığı çocuk ya da bebeğe odaklanmak
 • İş saatleri içerisinde telefonla konuşmamak, teknolojik aletlerle oyun oynamamak
 • İzinsiz evden dışarıya çıkmamak
 • Bebeğin banyo düzenine harfiyen uymak
 • Çalıştığı eve tanıdığı insanları çağırmamak
 • Çok fazla TV izlememek
 • Çocuğun hoşuna gidebilecek etkinlik bilgisini haiz olmak
 • Sağlıklı ve lezzetli yiyecek içecek hazırlamak…


Yazımızın özünü oluşturan, aslında emek veren insanlar için alınacak ücret gibi görünse de esas olan bakılacak olan çocuk ya da bebeğin gerçek manada en iyi şekilde hayata hazırlanmasıdır. Bu manada bebek bakıcısı ne kadar para kazanır sorusunun cevabı yukarıda verdiğimiz kriterlerin ne kadar karşılanıp karşılanmadığı ile doğru orantılıdır. Dememiz o ki gerçek anlamda ne kadar profesyonel bir çocuk bebek bakıcısı işi deneyiminiz varsa geliriniz ve işin devamlılığı da o derece fazla olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek Gelir İçin İlginç Yöntemler

Evde bebek çocuk bakıcılığı ücretleri

Kaç saat evde kalacaksınız, çocuğa kaç saat bakacaksınız… Bunlar fiyata göre değişkenlik gösterir. Örneğin bazı aileler tam gün, yani sabahtan akşama kadar bebek ya da çocuk bakıcısı arayabilir. Bazıları yarım gün için. Fiyatlar da değişkenlik gösterir. Örneğin öğleye kadar ya da öğleden akşama kadar çocuk bakıcılığı yapacaksanız 2500-4000 lira aylık isteyebilirsiniz. Tam gün çocuk bakacaksınız 7000 lira civarında ücret talep edebilirsiniz. Ayrıca ev işlerine de yardım isteniyorsa o zaman 1500 – 1800 TL arasında eksra ücret talep edebilirsiniz. Çalışan insan sayısı giderek arttığı için oldukça karlı bebek çocuk bakıcılığı işi. Meziyetlerinize güveniyorsanız çocuk bakıcılığı yapacak kişilerde aranan özelliklere sahipseniz altta yer alan form aracılığla siz de aday olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.