Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

23.07.2020
354
Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

İş bulma ve kariyer sitelerini bakıldığı zaman hem işin kolaylığı hem de kazancı ile orantılı andığında en karlı para kazanma araçlarından birisinin evde çocuk bakıcılığı olduğu görülür. Üstelik sizden ne diploman sorulur ne de bitirdiğiniz okulun kalitesi.

İlk bakışta bazıları burun kıvrılabilir ama ister profesyonel olun ister amatör gerçek anlamda işsizliğin yoğun bir şekilde yaşandığı bu süreçte asgari ücretin iki-üç katını bulan oranda bir gelirden söz ediyoruz. Herkesin gelir dağılımı eşit değildir, kimleri çok para kazanırken kimleri hiç kazanamıyor; kimileri karı koca sabahtan akşama kadar yoğun bir tempoda iş yükünün altında cebelleşirken kimileri de işsizlikten yakınıyor. Dünya tezatlıklar meydanıdır ancak bu tezatlık sonucunda da denge oluşuyor. Durmadan çalışanlar çocuklarına bakacak, ilgilenecek zaman ayıramıyor; haliyle de evde çocuk bakıcılığı yapacak insanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Bu mesleği kendini geliştirip eğitimini almış kişilerin yapması eleman arayan kişilerin yegani kriteri olsa da yıllar içinde tecrübe edinerek eğitim almadığı halde, hayat tecrübesi ile öne çıkanlar da bir o kadar şanslı. En önemli unsurlar; samimiyet, güven ve işini mükemmel şekilde yapmaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Aydın Ek İş İlanları

Çocuk bakıcısı ücretleri

Paylaşılan çocuk bakıcısı ilanları hayret verici boyutlara ulaşmış durumda, çünkü asgari ücretin 3 katı oranında maaş vereceğini teklif edenler bile çoğunlukta. Bunun yanında tabii ki ev işlerinde yardımcı olunması koşulu da var.

En çok bayanlar tercih edilmektedir. İşin ileri boyutunda ise sadece çocuk bakıcısı değil, çocuklara oyun döneminde yardımcı olacak oyun ablası veya oyun abisi de devreye giriyor. Bu durumda çocuk gelişimi üzerine eğitim alan ya da almış olan gençlerin part time iş imkânını değerlendirmesi söz konusu oluyor.

Yatılı çocuk bakıcısı arayanların sayısının daha fazla olduğu da yine dikkatlerden kaçmıyor. Günübirlik ya da günün belli saatlerinde ister kendi evinde ister çocuğun ailesinin evinde mesai yapma alternatifleri de söz konusudur.

Evde çocuk bakıcılığı yapmak için işler ya da basamaklar şu şekilde; genelde aracılık hizmeti ya da danışmanlık hizmeti adı altında faaliyet gösteren organizasyon firmaları size iş buluyor. Bu firmalar ev ödevlerine yardımcı abla abi, gölge öğretmen, özel ders öğretmeni, temizlikçi, oyun abisi, hemşire, fizyoterapist, özel şoför, bahçıvan, bebek veya çocuk bakıcısı ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyor. Siz de bunlardan hangilerini yapabileceğinize karar verin, sonrasında aracılık firmaları ile görüşüp CV bırakabilirsiniz. Bu firmaların komisyon alacağını tahmin edersiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çok Talep Gören Ek Gelir; Hayvan Bakıcılığı Yapmak
evde bebek çocuk bakıcılığı
Evde Bebek – Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Diğer bir alternatif ise kendiniz eleman arayan kişilerin ilanlarına doğrudan telefonla ya da bizzat gidip görüşüp iş hakkında bilgi alabilirsiniz. Her ne olursa olsun neticede sevgi temelli, fedakarlık odaklı, insan esaslı bir işten ve para kazanma durumumdan bahsediyoruz. Sadece ve sadece para kazanmayı düşünüyorsanız, belli bir süre sonra yaptığınız işten sıkılırsınız. Bütün bunları göz önüne alarak evde çocuk bakıcılığı işi üzerine iyice düşünmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum

Çalışma hayatının en zor taraflarından birisi de evli çiftlerden her ikisi de çalışıyorsa çocuklarına zaman ayırma imkanlarının olmamasıdır. Çalışan eşlerden özellikle annenin çocuğunun iyi şartlarda yetişmesi için iyi bir çocuk bakıcısına ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın karşılanması için de çalışmayan ev hanımlarının fırsatı değerlendirerek evde oturduğu yerden çocuk bakıcılığı yaparak para kazanması gerekir. Çocuklar belli yaşa kadar mutlaka bir bakıcı tarafından yetiştirilmeli, okul öncesi ve kreş döneminde ise bu kurumlardan faydalanılmalıdır. Ancak küçük çocukların mutlaka evde çocuk bakıcılığı yardımı ile yetiştirilmesi zorunludur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Van Ek İş İlanları

Kimler çocuk bakıcılığı yapabilir?

Eğer sizler de çocukları seviyorsanız, uygun zaman dilimleriniz varsa, aile bütçenize katkı sağlamak amacıyla çocuk bakıcılığı görevini yerine getirmeniz ekonomik açıdan fayda sağlayabilir. Bu iş için profesyonel olmaya gerek yok, herkes az çok küçük çocukların ihtiyaçların neler olduğunu, nasıl karşılanacağını bilir. Üstelik hiç bir maliyeti yoktur, bütün masraflar, ihtiyaçlar çocuk sahipleri tarafından çocuk bakıcısı olacak kişiye teslim edilir.
 Eğer bu işi yapmak için hem zamanınız hem de ihtiyacınız varsa internetten çocuk bakıcılığı ilanları takip ederek size uygun bir müşteri ile anlaşmaya varabilirsiniz. Ancak çocuk sahipleri de çocuklarına bakacak kişide elbette bazı kriterler arar. Bunların başında da güven, temizlik, sabır, anlayış, hoşgörü gibi insani davranışlar gelmektedir.

Kendinize güveniyorsanız sizler de bu mesleği kolayca evinizde veya çocuğun ailesinin evinde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.