Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

24.04.2022
108
Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Dünyanın önde gelen sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter’dan nasıl para kazanılır sualine kafa yoranlardansanız anlayabileceğiniz şekilde özetlemek istiyoruz.. Sizler de duymaya başlamışsınızdır, “Fenomen” kelimesini. Yani adından söz ettirmek, herkesin dikkatini çekmek işin sırrıdır. Siz de ister Facebook, ister Youtube, İnstagram veya Twitter’da öncelikle takipçi sayısı arttırma işlemini başarmanız gerekir. Bunun için de yapmanız gereken en önemli şey farklı, ilginç, tuhaf şeyler paylaşmaktır. Dikkat çekmeyi başarmaktır. Ünlü dolar milyarderi Elon Musk genelde saygın kişilerin sosyal ağı olarak nam salan Twittere ilgi göstermeye başladı, artmaya da devam edecek sanki.

Twitter’da para kazanma yolları

Herkesin dikkatini çekecek bir paylaşım yaptığımız zaman takipçi sayınız artacaktır. Takipçi sayının artması da sizin için para kazanmak anlamına gelir. Twitter’da para kazanma yolları oldukça kolaydır. Kendimize önemli oranda takipçi çekerseniz para geliyorum, der. Takipçi kasmak için de doğal yolları denemelisiniz. Popüler olay ve konuları paylaşıp ilgi görmek en önemli kriterdir. Uzun vadeli ve merak uyandıran anketler de aynı şekilde size eğiliği artırır.

Twitter’dan para kazanmak için herhangi bir kanal reklamının yapmanıza gerek yok, yapılacak iş herhangi bir web sitesi tanıtımı yapmak ve takipçilerinizi bu siteye yönlendirmektir. Böylece yaptığınız anlaşma doğrultusunda para kazanabilirsiniz. Ürünlerini satmak isteyen e-ticaret siteleri özellikle sosyal medyadaki kişilerle çalışmak isterler. Karşılığında Twitter’da, Facebook’ta fenomen olmuş kişilere kendi sitelerine ziyaretçi yönlendirmeleri karşılığında para teklif ederler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  SEO Uzmanı Olmak

Siz de büyük ticaret yapan sitelere ziyaretçi gönderirseniz ve satış yapar, yaptırırsanız önemli oranda para kazanırsınız. Ancak öncelikli olarak Twitter’dan para kazanma yollarını bilmenizde fayda var. Birinci öncelik takipçi sayınızı arttırmak. Bunun için de fenomen olan özellikler taşımanız şarttır. Yani milletin dikkatini çekecek farklı ilginç paylaşımlar ile marka haline gelebilirsiniz. Sizler de internette görüyorsunuzdur. Herkes tarafından bazıları çok  tanınmaktadır. Birileri sizin isminizi diline doladı mı diğer arkadaşına söyler ve böylece takipçi sayınız artar. Bu da size para olarak geri dönecektir.

Fazla takipçisi olan insanlar önemli marka değeri olan firmalar ile anlaşır. Onların sosyal medya uzmanlığı görevini de alır. Yani onlara takipçi çeker.

Twitter’dan gelir elde etmek için temel prensip bütün sosyal ağlarda olduğu gibi takipçi sayısının herkesin dikkatini çekecek miktara ulaşması, olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Üstelik sizi takip edenlerin de viral konularla gündem yaratarak sizi doğal yollarla takibe alması olduğunu da gözardı etmeyiniz. Twitter’dan para kazanma yöntemlerinde en çok kullanılan ve tercih edilen yöntem Twitter üzerinden ürün satışı yapmak olarak öne çıkmaktadır. Ürün satmak için de doğal olarak üretim yapan ve bu ürünlerin insanlara ulaştırmak tanıtmak isteyen firmalar kişiler akla gelmektedir. Twitter’dan ürün satışı yapmak için illa kendi ürettiğiniz herhangi bir ürüne gereksinim duyulmaz. Zaten burada amaç kimin sattığı değil ürünün tanıtımının yapılması geniş kitlelere duyurulması mantı yatmaktadır. Özetle firmaların ürünlerini saptırmak bunun için sizin takipçilerimizin doğrudan ya da dolaylı olarak anlaşma yaptığımız firmanın ürünlerine yönlendirilmesi kanalize edilmesi prensibi yatmaktadır. Yani fenomen birisi olduğunuz zaman tavsiye edeceğiniz ürünler geniş kitlelerin dikkatini çekecek sonuçta anlaşma yaptığınız firmanın ürünleri satılacak sizde Twitter’dan para kazanma yollarını doğru bu şekilde kullanmış olacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evinizi ya da Odanızı Kiralayarak Kazanın
twitter
Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’da nasıl takipçi sayısı arttırılır

Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal ağlar para kazandırmaya devam ediyor. İnsanlar da buralarda nasıl para kazanacağını merak etmeye başladı. Doğal olarak herkes yaptığı işten para kazanmak ister. Biz de sizlere Twitter’dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap vermeye çalışıyoruz.

En önemli unsur takipçi sayısı ya da arkadaş sayısı çok olması gerekir. Ne kadar fazla olursa o kadar bol para kazanacaksınız anlamına gelir. Arkadaş sayınızı, takipçi sayınızı artırmak için arkadaşlık teklifleri gönderebilirsiniz. Tanımadıklarınız, tanımadığınız 100 kişiye gönderdiğiniz arkadaşlık teklifinin en az 15 – 20 tanesi kabul edecektir. Bu da sizin için önemli bir başarıdır. Tanımadığınız insanlara teklif göndermekten hiç çekinmeyiniz.

Twitter’da takipçi ve beğeni arttırma ipuçları

  • Viral olmuş konular olaylar ile gündem oluşturmak veya benzer konulara olaylara dahil olmak
  • İnsanların sevdiği konuları araştırmak onların hoşuna gidecek paylaşımlar yapmak
  • Hoşgörülü, şakacı, esprili olmak
  • İlgi uyandıran video paylaşımları yapmak
  • Popüler konuları görsel içeriklerle süsleyip Twitter’da paylaşmak
  • Zaman zaman Twitter’da reklam vermek.
SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sahibinden.com'da Mağaza Açarak Para Kazanma

Sosyal ağlarda para kazanma yöntemleri

Bir başka takipçi sayısını arttırma yöntemi ise, ilginç olan paylaşımlar yapmanız gerekir. Herkesin dikkatini çekecek, beğeneceği caps paylaşırsanız doğal olarak beğeni alırsınız ve takipçi sayınız da artmaya başlar. Sosyal ağlarda para kazanma yöntemleri oldukça kolaydır.

Gündemde, beğenilen bir konu hakkında hashtag yaparsanız sizi beğenen takipçi sayısı artar.  Hashtag nasıl yapılır, öğrenmeyi unutmayın. Böylece Twitter’dan nasıl para kazanılır öğrendiğinizde siz de gelirinizi istediğiniz kadar artırırsınız.

Bir önceki yazımız olan Telefon Kullanarak Para Kazanmak Zor Değil başlıklı makalemizde akıllı telefonlar ile para kazanma teknikleri, Cep telefonu ile para kazanma ve Online satış nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.