İnovatif İş Fikirleri

02.03.2022
543
İnovatif İş Fikirleri

İnsanlar hem ihtiyacı olduğu için hem de kafasında tasarladığı yeni projeler için iş fikirleri araştırır. İster çalışmak amacıyla,  isterseniz yeni bir iş kurmak amacıyla sizler de analiz edebilirsiniz. İnovatif iş fikirleri her daim önde olmak anlamına gelir.

İnovasyon nedir

Karşılaşılan sorunların çözümlenmesi için kimsenin akıl edemediği yeni fikirler ortaya koyup hayata geçirmek inovasyon olarak tanımlanabilir. İlginç, yeni, benzersiz fikirlerin hayatı kolaytırmak için uygulamaya geçirilmesi olarak da açıklanır.

İnovasyon çeşitleri

İnovasyon çeşitleri, kapsam olarak 5 ana başlıkta toplanmaktadır.

 • Ürün İnovasyonu
 • İş Modeli İnovasyonu
 • Organizasyonel İnovasyon
 • Hizmet İnovasyonu
 • Pazarlama İnovasyonu

Ürün İnovasyon Örnekleri

 • Islanmayan cüzdan
 • Su geçirmez saat, telefon
 • Renk algılayan kalem
 • Sönmeyen ateş
 • Şarjı bitmeyen otomobil
 • Kolay açılan ambalaj paketleri
 • Kapıya entegre akıllı cihazlar…

Para kazanmak isteyen insanlar her zaman farklı çıkış yolları araştırmalılar ya da bulmalıdır. Çünkü sıradan iş fikirleri ya da sıradan gelir araçları fazla para kazandırmaz.  İnsanoğlu sürekli düşünür, temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla yenilikler üretir. Bu ürettiği fikirlerin hayata geçirilebilenleri insanlık için önemli bir kazanım olur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Doğum Fotoğrafçısı Olmak

Dünya üzerinde yapılan bütün çalışmalar para kazanma temellidir. İnsan yeni bir şey üretmek istediği zaman maliyetini ve bunun karşılığında kazancını hesap eder. Uzun denemeler sonucunda yeni bir buluş ya da icat yaparak insanların karşısına çıkar. Bu Yapılan çalışmalar sonucunda inanılmaz iş fikirleri beraberinde gelir. Çünkü yapılan yeni bir buluş yeni bir sektör anlamına gelmektedir. Bu sektör benzer paralel tüm sektörleri tetikler.

Facebook buna  güzel bir örnek olarak söylenebilir. Üniversite öğrencileri arasında ödev paylaşımı amacıyla kurulan web sitesi günümüzde dev bir sosyal ağ olarak diğer benzer sektörleri tetiklemiştir. İnnovatif iş fikirleri olarak örnek gösterilebilir. Benzer uygulamaları hayata geçirenlerin sonunun Zukarberk gibi olacağını tahmin etmekte zorlanmaz. Şimdi de Meta projesini uygulamaya koyulan genç girişimci sanal dünyaya el attı.

yeni iş kurmak
İnovatif İş Fikirleri

Bireysel olarak aklınızdan geçirdiğiniz popüler iş fikirleri varsa bunları hemen paylaşmayınız. Çünkü düşünmek hele farklı düşünmek, bunun sonucunda yeni bir şeyler bularak insanlığa yenilikler getirmek çok değerlidir. Yaptığınız çalışmaları gizli tutun.  Yeni iş düşünceleri gelecekte çok para kazandıracaktır.  Düşüncenizi hayata geçirdiğiniz takdirde yani yeni bir buluş yaparak insanlığa kolaylık sağladığımız zaman bu yeni buluşunuz sayesinde önemli paralar kazanırsınız. Yaptığınız yeni iş fikri tescil ettirdiğiniz takdirde buluşunuzu başkaları sahiplenemez.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Adaçayı Satışı Yapmak

Fırsatçı firmalar ya da  insanlar  kimsenin hayata geçirmediği pozitif düşünceler hakkında sürekli araştırma yapıyor. Kullanılabilir hayata geçirilebilir olanları değerlendirip sahipleniyorlar.

Size tavsiyemiz;  bu konuda kafa yoruyorsanız iş fikirleri ya da yenilikler hakkında araştırma sahibiyseniz her şeyinizi gizli tutun. Tescil ettirdikten sonra açıklayın. Daha sonra size farklı teklifikler gelecek para kazanmak için önemli bir fırsat yakalamış olacaksınız.

Elbette denenmiş olan hayatta oldukça fazla örnekleri bulunan yeni iş fikirleri de kazanç yakalamak isteyen insanlar için faydalı olabilir. Çünkü bazıları gerçekten uygun yerde ve tam zamanında değerlendirilemediği için fazla kazanç vermez. Tavsiyemiz; ister hiç denenmemiş yani sizin olsun, ister daha önce denenmiş fakat fazla beklemede cevap vermemiş olsun, inovatif iş fikirleri üzerinden projelendirme yapılan ve ihtiyaç olan yerde yeni çalışmalar yapın. Mutlaka er ya da geç kazanacağınızı düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evden Para Kazanmak Çok Kolay
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.