Evde Çalışarak Ek İş Yapmak İstiyorum

04.09.2019
1.081
Evde Çalışarak Ek İş Yapmak İstiyorum

Kazancı arttırmak için ne gibi çalışmalar yapılabileceği uzun uzun araştırılıyor. Akşamları ek iş yapmak isteyenler çoğalıyor. Bazıları evde sermayesiz işler yaparak kazancını arttırmanın yolunu arıyor. Emeklilerin durumu herkesten daha vahim. Emeklilik döneminde geliyor iyice düşüyor. Elbette giderler de çok fazla değil ancak Türkiye’de son yıllarda nedense hesaplar bir türlü tutturulamıyor. Bu ekonomik krizin faturasının bedelini ödeyenler de dar gelirliler, alt grup olarak tabir edilen emekliler, işçiler çekiyor.

Bir yetişkinin maaşı ile geçinme dönemi biteli epey oldu. Pılısını pırtısını toplayıp, hesapsız kitapsız bir şekilde şehirlere taşınan insanlar asgari ücretle çalışmak zorunda kaldı. Üstelik iki-üç yetişkin de para getirmek zorunda idi. Bu durum normal karşılanabilir, gelgelelim orta düzeyde mal sahibi olan bir meslek erbabı da geçinmekte gerçekten büyük sıkıntılar yaşıyor. Ekonomik göstergeler de olumsuzlukları tetikliyor ve çaresiz insanlar her türlü gelir kalemine sarılıyor. Böyle durumlarda evde günlük iş alternatifleri çözüm olabiliyor.

Hangi ek işler daha çok kazandırıyor

Devreye evde ek iş yapma alternatifi sokuluyor. Eve ek iş veren firmalar tek tek taranıyor, hangi ek işler daha çok kazandırıyor, ne gibi kazanç yolları var… Hem dijital ortamda hem de yazılı medya aracılığı ile iş bulmaya çalışıyor. Bütün yollar aslında aynı yere çıkıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Instagram'da Butik Açmak
evde örgü örme işi
Evde Para Kazanmak

Evde ek iş yapmak en mantıklısı gibi görünüyor. Lakin göreceli bir kavram bu alternatif de. O kadar çok çözüm yolu mevcut ki, insanlar hangisini nasıl yapacaklarını bilemiyor. Bu sebeple de evde ek iş yapmak istiyorum, nereden bulabilirim, işi nereden alabilirim kısmını bir türlü geçemiyorlar. Oysa yakın çevreden başlanılarak uzağa doğru analiz yöntemi ile başlangıç yapılabilir.

Sürekli olarak hatırlattığımız üzere günlük iş yapmak isteyenlerin kendini tanımasında büyük yarar bulunmaktadır. Şunu ifade etmek istiyoruz; Siz kimsiniz, hangi meziyetlerin iz var, neler yaparak paraya dönüştürebilirsiniz? Dedik ya sayısız kazanç yolu bulunmaktadır. Yapamayacağınız, bilmediğiniz alanlara girip sıkıntı çekmenin alemi yok.

Kimileri direksiyon hocalığı yaparak ek gelir elde ederken, kimileri de makale yazarak içerik editörlüğü yaparak para kazanma yolunu düşünebilir. “Bunları yapamam ben, işçilik bilirim.” diye düşünenler de yerine göre boya badana işi yapabilir. Paketleme, kutulama, montaj gibi çözümleri de düşünülebilir. Evde çalışıp para kazanmanın avantajları yadsınamaz.

Ev hanımları içinde sayısı rakamlarla ifade edilemeyecek çeşitlilikte örnekler bulunmaktadır. Mantı yapıp satarak; sarma, dolma, turşu, reçel hazırlayıp yakın çevredeki kişilerle anlaşıp satarak. Düğün şekeri, düğün kınası paketleyerek, leblebi ayçekirdeği paketlemesi yaparak evde boşlukları doldurup aile bütçesine katkıda bulunmak mümkündür. Zira evde yapılabilecek ek işler gerçekten insanın zor anında imdadına yetişen önemli bir etken olduğunu unutmamak lazım.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Teraryum Yapımı

Evden çalışarak ek iş yapmak istiyorum, diyen bay ve bayanların sayısı her geçen gün çoğalmaktadır. Enflasyon rakamları ne kadar düşük gibi gösterilse de gerçek değerler inanılmaz boyutlarda. Vatandaşın cebinde enflasyon etkisi le delikler büyüdü.

Malum devir teknoloji ve bilişim devri. Evden çalışmak da insanlara çok cazip gelmektedir, çünkü ev ortamı onların yaşam alanlarıdır ve yaşam alanlarında çalıştıkları sürede kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissederler. Eve alacakları işleri istedikleri zaman dilimi içerisinde özgürce üretir,  takip eder, paketler, ambalajına koyar ve sağlıklı bir şekilde işverene teslim ederler. Delikler tam kapanmasa da biraz küçülmesine vesile olur.

    Evde çalışmak istiyorum diyen kişiler, öncelikle hangi işleri yapmak istediğine karar vermelidir. Bilgisayar ve internet üzerinden işleri takip edebilir, görevlerini icra edebilirler. Kendi tasarımlarını, özgün fikirlerini yansıtırlar.

nedime bilekliği işi
Evden ek gelir

     İşveren işi verdikten sonra sürprizlerle karşılaşmak istemez. Onun için evden  çalışmak isteyen kişiler işin başında alacakları işle ilgili bütün ayrıntıları en ince detayına kadar konuşmalıdır. Evden yönlendirilecek çalışmalar belirlenmelidir. Evde yapılacak işler arasında bilgisayar ortamında yapılan büro yönetimi ve sekreterlik, muhasebe, defter tutma ya da kesip biçme, moda tasarım, proje  dokuma, katlama, el sanatları gibi faaliyetler olabilir. Burada önemli olan evden çalışmak isteyen kişilerin gerçekten bunu isteyip istemediklerini bilmeleri gerekir. İşi aldıktan sonra yarım bırakmak ya da istenen performansı verememek onlar için ve aynı zamanda işveren için hayal kırıklığı olabilir. 

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Dikiş Nakış İşinden Para Kazanın

Evden çalışmak istiyorum diyen gençler bay ve bayanlar sizin için sınırsız fırsatlar vardır. Bu fırsatları ulaşmak çok kolay hemen internet üzerinden ve gazetelerin iş alanlarına bakarak, telefonla ya da randevu ile dilediğiniz bir işi konuşmalısınız.  İş hakkında detaylı bilgiler aldıktan sonra iş ile ilgili görselleri, varsa kataloglardan bunları inceleyip bir fikir sahibi edininiz.

Evden ek gelir sağlamak için ne yapmalıyım, nerelere başvurmalıyım, kimlerle görüşmeliyim bilmiyorsunuz. Buradan da ilgili kişilere sesinizi duyurma imkânına sahipsiniz. Yazının altında yer alan iletişim formu mahiyetindeki bölümü doldurup ihtiyaçlarınızı, becerilerinizi, çalışmalarınızı, isteklerinizi, kısaca kendinizi anlatabilirsiniz. Neticede sesinizi duyup sizinle iletişim kuracak birileri mutlaka olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba,

  Evim oldukça büyük ve evden iş yapmaya epeyce uygun. Bu nedenle evden iş için lütfen bana bir şans verin ve birlikte çalışalım. paketleme torbalama ve keseleme uygundur

  teşekkürler

  1. Ayşegül dedi ki:

   İstanbul Kağıthane ile Şişli arasındayım metrobus otobus mınibus ve metro durakları evımın önünde lütfen çalışabilir miyiz? 3 yaşındaki kızım için bil hassa rica ediyorum.

   Teşekkürler

 2. Semiha dedi ki:

  Ben bursa Osmangazi merinos ta oturuyorum eşim den ayrıyım iki çocuk var kızım dan aldığım engeli maaşı yetmiyor ev kira eldiven kesme işi yapabileim geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 3. Serpil çil dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum

 4. Bediha dedi ki:

  Antalya da yaşıyorum ve evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 5. Dilek Yılmaz dedi ki:

  bursa osmangazide oturuyorum paketleme işi yapabilirim daha önceden bu tarz işler yaptım elim yatkındır

 6. Aysel dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum bursa osmangazi emek otuyorum ara sevnirim 05316390381