Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

03.09.2020
241
Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Ağız tadı bozulunca insanlar el yapımı yiyecekler almaya yöneldi. Bu amaçla evde reçel yaparak para kazanma düşüncesinde olan insanlara fırsat doğdu. Ekstra gelir elde etmek isteyenler uygun dönemlerde uygun meyve ve sebzelerden reçel yaparak organik tarıma da dolaylı destek olursunuz.

Evden para kazanmanın güzel bir yöntemi olarak düşünebileceğiniz reçel işi son zamanlarda kadınların ilgisini çekiyor. Mevsimine göre sebze ya da meyvelerden özellikle doğal yollarla yetişmiş olanları reçel için ucuza satın alıp maliyeti düşürmeleri bilinçli girişimcilerin çıkış noktasıdır. Elbette reçel yapmak ürünü hazırlamak yeterli değildir daha zor olanı geniş kitlelere ulaşmaktır.

Evde reçel yaparak para kazanmak için önceden bazı planlarım hazırlanması ileriki aşamalarda elinizi güçlendirecektir. Örneğin reçel yapılacak malzemeler nereden temin edilmeli malzemeleri nasıl bir ambalajın içine yerleştirmeli tüketicilerin üretilen ürünleri fark etmesi satın alması için ne gibi yollar izlenmeli…

Her şey evde reçel yapıp satmak ve sunmakla bitmiyor esas olan sonrası yani ürünün pazarlanması. Öyleyse önceden nasıl evde reçel yapıp satılacağını ve para kazanılacağını basamak basamak önceden planlamak gerekiyor. Ürünlerin geniş kitleler tarafından tanınması için neler yapılacak sosyal medya mı kullanılacak internet sitesinde mi pazarlanacak yoksa yakın çevrede bulunan insanlara tadımlık hediye kolileri ile ürünler hissettirecek. Bütün bu pazarlama taktiklerinin hepsi de denebilir çünkü yerine göre yakın çevre etkili olabilir yerine göre sosyal medya sizi ileriye taşıyabilir. Hatta ve hatta tek ürünlük veya birkaç ürünlük e-ticaret sitesi açıp dünyanın her köşesine reçel satışı beraberinde doğal yollarla üretilen tarhana turşu salça ve diğer gıda malzemeleri pazarlanabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yer Fıstığı Ayıklama Paketleme İşi

Evde reçel işi yapmak

Bugün sizlere reçel yaparak para kazanmanın püf noktaları hakkında ipuçları vereceğiz. Ailenizin gelirine destek olma düşünceniz varsa evde uygun zamanlarınızı değerlendirmek düşüncesinde olanlar evde reçel işi hakkında bilgi edinebilir.

Organik ürünlerden yapılmış olan reçeller herkes tarafından beğenilmektedir. İşi bilen maharetli eller hazırladığı zaman hiç kimse doğal meyve sebzelerle yapılmış reçellere hayır diyemez.

Sandığınız kadar zor olmayan ve herkesin rahatlıkla yapabileceği bu iş hakkında sizlere kısa bilgiler verelim. İşi bilmeyen kişiler yanlış uygulamalar yaparsa satılan ürünlerde bozulma olacağı için satın alan kişiler zehirlenme tehlikesi ile karşılaşabilir. Bu sebeple konu hakkında enine boyuna iyice araştırma yapmadan balıklama atlamayın. Çünkü konserve ürünler hata yapıldığı takdirde bozulma riski ile karşı karşıyadır. Bu sebeple sizden ürün alıp mağdur olan insanlar sizi mahkemeye verebilir, zor durumda kalabilirsiniz. Titiz çalışarak yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz.

Evlere reçel işi veren firmalar

Eğer risk almak istemiyorsanız fason reçel işi veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Yani fason iş veren firmalar gerekli malzemeleri sizlere verir. Sizlere hangi işlemlerin yapılacağını söyler. Siz de basamak basamak bütün işlemleri yaparsınız. Evde reçel yaparak para kazanma keyfini yaşarsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Bez Bebek İşi Yapmak

Evde reçel yapmak için çevrenizdeki insanlar ile iletişime geçebilirsiniz. Sizi tanıyan, bilen, güvenen, daha önce ürünlerinizi tatma fırsatı yakalayan kişiler yapacağınız reçelleri önceden sipariş vererek alabilir. Yani sipariş üzerine de çalışabilirsiniz. Yaptığınız ürünlere güveniyorsanız iyi reçel yaptığımızı düşünüyorsanız, hiç çekinmeyin, işe atılın, çalışmaya başlayın.

Evde doğal reçel yapımı

Doğal sebze, meyveleri kaynatarak belli bir süre beklettikten sonra cam kavanozlara doldurup satışa hazır hale getirebilirsiniz. Çok zor olmasa gerek. Elbette sizler bu iş hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmelisiniz. Ayrıntıları öğrenmeden iş yapmayın. Yaptığınız ürünleri çevrenizdeki insanlara denemeleri için numune verebilirsiniz. Beğendikleri zaman siparişleri toplayabilirsiniz. Böylece emin adımlarla yolunuza devam ederek reçel yapma işini denemiş olursunuz.

Ülkemizde en çok tercih edilen reçel çeşitleri vişne, kayısı, çilek, ayva reçeli olsa da siz farklı bir konsept ile insanların damak tadına hitap ederek; incir, portakal, gül, karpuz, kavun, patlıcan, elma, üzüm ve diğer aklınıza gelecek her türlü sebze ve meyveyi reçel haline getirip önyargıları yıkabilirsiniz. Bu durumda hem damak tadının değişmesine hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine evde reçel yapıp satarak katkı sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Sofralık Zeytin Yapmak

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.