Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Ağız tadı bozulunca insanlar el yapımı yiyecekler almaya yöneldi. Bu amaçla evde reçel yaparak para kazanma düşüncesinde olan insanlara fırsat doğdu. Ekstra gelir elde etmek isteyenler uygun dönemlerde uygun meyve ve sebzelerden reçel yaparak organik tarıma da dolaylı destek olursunuz. Evden para kazanmanın güzel bir yöntemi olarak düşünebileceğiniz reçel işi son zamanlarda kadınların ilgisini çekiyor. Mevsimine […]

Ağız tadı bozulunca insanlar el yapımı yiyecekler almaya yöneldi. Bu amaçla evde reçel yaparak para kazanma düşüncesinde olan insanlara fırsat doğdu. Ekstra gelir elde etmek isteyenler uygun dönemlerde uygun meyve ve sebzelerden reçel yaparak organik tarıma da dolaylı destek olursunuz.

Evden para kazanmanın güzel bir yöntemi olarak düşünebileceğiniz reçel işi son zamanlarda kadınların ilgisini çekiyor. Mevsimine göre sebze ya da meyvelerden özellikle doğal yollarla yetişmiş olanları reçel için ucuza satın alıp maliyeti düşürmeleri bilinçli girişimcilerin çıkış noktasıdır. Elbette reçel yapmak ürünü hazırlamak yeterli değildir daha zor olanı geniş kitlelere ulaşmaktır.

Evde reçel yaparak para kazanmak için önceden bazı planlarım hazırlanması ileriki aşamalarda elinizi güçlendirecektir. Örneğin reçel yapılacak malzemeler nereden temin edilmeli malzemeleri nasıl bir ambalajın içine yerleştirmeli tüketicilerin üretilen ürünleri fark etmesi satın alması için ne gibi yollar izlenmeli…

Her şey evde reçel yapıp satmak ve sunmakla bitmiyor esas olan sonrası yani ürünün pazarlanması. Öyleyse önceden nasıl evde reçel yapıp satılacağını ve para kazanılacağını basamak basamak önceden planlamak gerekiyor. Ürünlerin geniş kitleler tarafından tanınması için neler yapılacak sosyal medya mı kullanılacak internet sitesinde mi pazarlanacak yoksa yakın çevrede bulunan insanlara tadımlık hediye kolileri ile ürünler hissettirecek. Bütün bu pazarlama taktiklerinin hepsi de denebilir çünkü yerine göre yakın çevre etkili olabilir yerine göre sosyal medya sizi ileriye taşıyabilir. Hatta ve hatta tek ürünlük veya birkaç ürünlük e-ticaret sitesi açıp dünyanın her köşesine reçel satışı beraberinde doğal yollarla üretilen tarhana turşu salça ve diğer gıda malzemeleri pazarlanabilir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Mutfak Kavanozu Süsleme İşi

Evde reçel işi yapmak

Bugün sizlere reçel yaparak para kazanmanın püf noktaları hakkında ipuçları vereceğiz. Ailenizin gelirine destek olma düşünceniz varsa evde uygun zamanlarınızı değerlendirmek düşüncesinde olanlar evde reçel işi hakkında bilgi edinebilir.

Organik ürünlerden yapılmış olan reçeller herkes tarafından beğenilmektedir. İşi bilen maharetli eller hazırladığı zaman hiç kimse doğal meyve sebzelerle yapılmış reçellere hayır diyemez.

Sandığınız kadar zor olmayan ve herkesin rahatlıkla yapabileceği bu iş hakkında sizlere kısa bilgiler verelim. İşi bilmeyen kişiler yanlış uygulamalar yaparsa satılan ürünlerde bozulma olacağı için satın alan kişiler zehirlenme tehlikesi ile karşılaşabilir. Bu sebeple konu hakkında enine boyuna iyice araştırma yapmadan balıklama atlamayın. Çünkü konserve ürünler hata yapıldığı takdirde bozulma riski ile karşı karşıyadır. Bu sebeple sizden ürün alıp mağdur olan insanlar sizi mahkemeye verebilir, zor durumda kalabilirsiniz. Titiz çalışarak yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz.

Evlere reçel işi veren firmalar

Eğer risk almak istemiyorsanız fason reçel işi veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Yani fason iş veren firmalar gerekli malzemeleri sizlere verir. Sizlere hangi işlemlerin yapılacağını söyler. Siz de basamak basamak bütün işlemleri yaparsınız. Evde reçel yaparak para kazanma keyfini yaşarsınız.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Dikiş Nakış İşinden Para Kazanın

Evde reçel yapmak için çevrenizdeki insanlar ile iletişime geçebilirsiniz. Sizi tanıyan, bilen, güvenen, daha önce ürünlerinizi tatma fırsatı yakalayan kişiler yapacağınız reçelleri önceden sipariş vererek alabilir. Yani sipariş üzerine de çalışabilirsiniz. Yaptığınız ürünlere güveniyorsanız iyi reçel yaptığımızı düşünüyorsanız, hiç çekinmeyin, işe atılın, çalışmaya başlayın.

Evde doğal reçel yapımı

Doğal sebze, meyveleri kaynatarak belli bir süre beklettikten sonra cam kavanozlara doldurup satışa hazır hale getirebilirsiniz. Çok zor olmasa gerek. Elbette sizler bu iş hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmelisiniz. Ayrıntıları öğrenmeden iş yapmayın. Yaptığınız ürünleri çevrenizdeki insanlara denemeleri için numune verebilirsiniz. Beğendikleri zaman siparişleri toplayabilirsiniz. Böylece emin adımlarla yolunuza devam ederek reçel yapma işini denemiş olursunuz.

Ülkemizde en çok tercih edilen reçel çeşitleri vişne, kayısı, çilek, ayva reçeli olsa da siz farklı bir konsept ile insanların damak tadına hitap ederek; incir, portakal, gül, karpuz, kavun, patlıcan, elma, üzüm ve diğer aklınıza gelecek her türlü sebze ve meyveyi reçel haline getirip önyargıları yıkabilirsiniz. Bu durumda hem damak tadının değişmesine hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine evde reçel yapıp satarak katkı sağlayabilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Yastık Kılıfı Paketleme İşi

Bir önceki yazımız olan Gizli Müşteri Olmak İçin başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hiç şüphesiz evde reçel yaparak para kazanma düşüncesini hayata geçirenler asla zarar etmez. En önemli unsur ürünün tanıtılmasıdır. Bir de doğal yollardan katkı maddesi kullanmadan yapılmasıdır.

Başlangıçta bilmeden girmek aksaklıklara neden olabilir. Ön hazırlık yapmak araştırmak neyin nasıl olacağını önceden tasarlamak her işte olduğu gibi evde reçel yaparak para kazanmak isteyenlerin de elini güçlendirir.

Bildiğiniz gibi el yapımı ürünler her zaman el üstünde tutulur. Sebebi lise içinde emek Sevgi el lezzeti olmasıdır. Katkı maddesi kullanılmaması da diğer artısı olarak öne çıkmaktadır.

Bilen insanlardan yardım almak, bilgi almak, sormak, danışmak;beraberinde mutfakta tecrübe edinerek kendini geliştirmek en büyük eğitimdir.

Ülkemizde en çok tercih edilen reçel türleri arasında vişne çilek kayısı incir ve gül gelmektedir.

Evde hazırlanan reçellerin ambalajları göze hitap etmelidir. Üzerleri iple bezle bağlanmalı, el yapımı olduğu fark ettirilmelidir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?