Ek İş Başvurusu Nasıl Yapılır

10.12.2019
653
Ek İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Çalışmaya ihtiyacı olan insanlar önceden iş temin etmek zorundadır. Bunu da geçmiş dönemlerde olduğu gibi sağa sola sorarak fabrika fabrika dolaşarak yapamazlar. Teknoloji sayesinde farklı iletişim kanallarını kullanarak düzenli bir iş veya evde ek iş başvuruları yapabilirler.

Kalıcı, sabit, düzenli bir iş bulmak için firmaların insan kaynakları bölümüne önceden hazırlanan CV gönderilir. Bu gayet normaldir. Son yıllarda kariyer siteleri de işveren ile iş arayan insanları bir araya getirmek için aracılık hizmetleri yapmaktadır. Buralara da kişinin kariyer özelliklerini içeren gönderildiği takdirde ilgili iş oluştuğu zaman mail aracılığıyla haberdar olmuş veya doğrudan beğenilen işlere hazır CV ile başvuru yapılır. Lakin evde ek iş yapmak isteyenler bu şekilde bir işlem yapabilirler fakat çok kalıcı olmaz, çünkü evde yapılan ek işler için farklı süreçler yaşanmaktadır.

Evde ek iş başvurusu için doğrudan işverenle konuşma anlaşma şansı giderek azalmaktadır. Gerekçe ise işsiz sayısı artışıdır. Çünkü aşırı talep karşısında eve ek iş veren işletmeler kurum kuruluşlar açık adreslerini ya da iletişim kaynaklarına aleni olarak paylaşıyorlar. O halde nasıl ek iş başvurusu yapılır?

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sakarya Ek İş İlanları
ekis
ek iş başvurusu

Sitemiz ve benzeri iş tanıtımları yapan platformlar aracılığı ile bu tür işler yakalana bilmektedir. Yapmanız gereken en mantıklı davranış sosyal medyada ya da bizzat sitemizde yazının altındaki iletişim formuna yapmak istediğiniz iş hakkında veya tanıtımı yapılan bir iş için isteklerinizi iletebilirsiniz. Elemana ihtiyaç duyan firmalar işletmeler sizin mail adresiniz aracılığı ile gerekli durumlarda işin incelikleri ve prensipleri gönderiler. Her iki taraf anlaştığı takdirde ek iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde ek iş ve gelir fırsatları yakalamak ve başvuru yapmak isteyen insanlar mütemadiyen araştırma yaparlar. Kendilerine uygun olan ek işi yakalayıp en iyi şekilde değerlendirmeyi kafasından geçirir. Haksız da değil bu niyetindeki insanlardır. Lakin ek iş başvurusu nasıl yapılır bilmek lazımdır.  Firmalar sizin talep ettiğiniz beğendiğiniz işleri sizin evinize kadar gönderir veya yakınsa kendileri bizzat teslim ederler.

Evde yapılan ek işler

Eğer çalışmasını bilmiyorsanız, iş hakkında bilgi sahibi değilseniz, işin nasıl yapılacağını size kısaca anlatıyorlar. Zaten evde yapılan ek işler o kadar zor değildir. Herkesin rahatlıkla yapabileceği pratik kazanç yolları olarak düşünmek gerekir.. Böylece borçlarını ödemek isteyen insanlar da birazcık olsun rahatlar. Eğer sürekli çalışmak isterlerse mutlaka kaliteli iş çıkarılması gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Parti Düdüğü Yapma İşi

Evlere iş veren firmalar buyılda olanca hızıyla iş dağıtmaya devam ediyor. Sizler de ekip kurun işleri seriye bağlayın ya da tek başınıza çalışsanız da olur. Bu durum sizin tercihinize bağlıdır, ancak bizim tavsiyemiz bir ekip oluşturan insanlar daha fazla gelir elde eder. Bunun sebebi de hem firmalar iş verirken, hem de siz çalışırken daha fazla seri üretim yaparsınız ve zamanı en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Evde ek gelir için iş başvuruları herkesin ilgisini çekmeye yoğun bir şekilde devam ediyor. Biz de günlük farklı ek iş imkanları hakkında sizlere farkındalık oluşturuyoruz. Sitemiz çalışmak isteyen insanlara yardımcı oluyor. Bu site iş vermez kimseye aracılık yapmaz. Bu sebeple yazıları iyi okumanız gerektiğini hatırlatalım.

Şimdi size evde hangi ek işleri yapabileceğinizi kısaca özetleyelim. En çok tercih edilen ek işler şunlardır;

 • Evde karanfil keseleme
 • Nikah şekeri kytulama
 • Yaşlı bakıcılığı işi
 • Bebek çocuk bakıcılığı
 • Gelinlik süsleme
 • Yemek yapma
 • Kalem montaj işi
 • Makale yazma
 • Sosyal medya danışmanlığı
 • YouTube’a video yükleme
 • Anket doldurma
SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Gaziantep Ek İş İlanları

en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Fakat para kazandırması açısından diğer işler sizlere daha cazip gelebilir. Herkesin tercih ettiği ek iş değişken olabilir. Tercih edilmesi işin çok iyi olması anlamına gelmez. Herkesin yapma kapasitesine göre iş tercihi farklı olur. “Paramız yok” diye sızlanmaktan vazgeçin. Size en çok tercih edilen işler hakkında bilgi verdik. Kendinize uygun olanlara başvuru yaparak siz de para kazanabilirsiniz.

En çok gelir getiren işler hangileridir, diye merak ediyorsanız, sizin cazip olabilecek işler,  ek işler kategorisini inceleyiniz. Sizlere uygun olanlar, en çok kazandıran işler olamaz, önemli olan sevdiğimiz işi yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. gülsüm şimşek dedi ki:

  Merhaba, ben okulöncesi öğretmeniyim ve gönüllü olarak hikaye masal anlatıcısı olmak istiyorum, herhangi bir ücret talep etmiyorum. bana anlatılacak hikaye ve masalı göndermeniz yeterli ben isterseniz fon müzikli ister müziksiz şekilde çocuklara ilgilerini çekecek hikaye ve masallar kaydedip paylaşmak istiyorum. irtibat için gulsummmm860@gmail.com

 2. Hatice dedi ki:

  Acilen işe ihtiyacım var 3.kişiyiz Antalya da oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

 3. Nimet kalik dedi ki:

  Evde ek isi yapmak istiyorum ulasirsaniz cok sevinirim

 4. Selvi Kılıç dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum ulaşırsınız sevinirim

 5. Ayşe Bölükbaş dedi ki:

  Merhaba uygun ek iş olursa yapabilirim ulaşırsanız sevinirim teşekkür ederim

 6. sena kaçar dedi ki:

  denizli de yaşıyorum evde ek işe ihtiyacım var ulaşırsanız sevinirim