Aracınızı Kiraya Verin

05.12.2017
1.198
Aracınızı Kiraya Verin

Herkesin nakit paraya sıkıştığı olabilir ve böylesine durumlarda bir çıkar yol bulmak kolay olmayabilir. Birçok kişi bundan kurtulmak için nakit para kazandıran işlere yönelmektedir. Bu işler arasında kullanmadığınız eşyaları satmaktan Airbnb ile para kazanmaya kadar çok sayıda seçenek yer alıyor. Bir diğer yöntem ise aracını kiraya vermektir. Eğer hızlı bir şekilde nakit elde etmek istiyorsanız aracınızı kiraya verin.

Aracını Kiraya Vermek

Özellikle büyük şehirlerde araç kiralama hizmetleri çok yaygın olarak yapılıyor. Bu yöntemle para kazanmak için internette araç satışı yapılan sitelerde kiralık ilanı verebilirsiniz. Aracını kiraya vermek için yapılması gerekenler ise yazımızın devamında.

aracını kiraya vermek

Aracını Kiraya Vermek

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum

Bunu düşünmek için yalnızca nakit paraya sıkışmış olmanızda gerekmiyor. Kullanmadığınız bir aracınız varsa ve satmak da istemiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Aracımı kiraya vermek istiyorum diyorsanız bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Aracınızı Rent a Car şirketlerine kiralayarak hızlı bir şekilde yüklü miktarlarda nakit elde edebileceğiniz gibi, kendiniz kiralayarak da para kazanabilirsiniz. Ama dikkat!

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kokulu Mum Yapıp Satmak

Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları yer alıyor. Eğer aracınızı bir kiralama şirketine verirseniz, anlaşma sonunda bir enkazı geri alabilirsiniz. Rent a car firmaları aracınızı kiralarken müşteri seçmez. Araç kiralayanlarda aracınıza sizin kadar özenmez.

Aracınızı kendiniz kiralamayı tercih ederseniz, müşteri seçebilir ya da kısa süreli ve mesafeli kiralama isteklerini tercih ederek aracınızı bir nebze de olsa koruyabilirsiniz. Fakat, bu işi yapabilmek için çeşitli yasal süreçleri yerine getirmiş olmak gerekir. Araç kiraladığınız kişinin kaza yapması durumunda ya da aracı belgesiz kiraladığınızın tespiti durumunda başınız kolaylıkla derde girebilir.

Öte yandan, tanımadığınız kişilere araç kiralamak dolandırılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Bu sebeple bu işi kendi başınıza yapmak istiyorsanız aracınızı yalnızca tanıdığınız kişilere kiralama yoluna gidin. Eğer aracımı kiraya vermek istiyorum diyorsanız öncelikle hangi yöntemi izleyeceğinize karar vermelisiniz. Tabii kendi araç kiralama şirketinizi açabilmeniz de mümkün.

Eğer hızlı bir şekilde nakit kazandıran işler arıyorsanız aracını kiraya vermek en iyi seçeneklerden birisidir. Diğer nakit kazandıran işler için sitemizde yer alan içerikleri inceleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Cetvel Paketleme İşi

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.