Uber ile Nasıl Para Kazanılır?

13.01.2018
2.476
Uber ile Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemizde henüz birkaç yıllık olsa da Uber, dünya genelinde milyanlarca kullanıcısı olan ve son derece işlevsel bir program. Son dönemde ülkemizde ceza haberleri ile gündeme gelen Uber, Avrupa, ABD ve büyük Asya ülkelerinde etkin bir şekilde kullanılıyor. Lüks otomobiller satın alarak Uber üzerinden VIP transfer hizmeti verenler bile var. Uber ile nasıl ara kazanılır sorusunu cevaplamadan önce, Uber nedir bir bakalım.

Uber Nedir?

uber

Kişisel otomobilleri ile yolcu taşımak isteyen araç sahipleri ile taksiye ihtiyacı olan kişileri buluşturan bir uygulama olan Uber, mobil cihazlarınızda kolaylıkla kullanılabilir. Uygulamayı telefonunuzdan açtığınız andan itibaren, transfer ihtiyacı ve bulunduğunuz bölgede olan kişiler sizi potansiyel bir taksi olarak görür. Uygulama üzerinden sizinle iletişime geçen kullanıcıyı transfer etmek isterseniz onaylarsınız ve işi alırsınız.

Uber Nasıl Çalışır?

Uber uygulamasına sahip kişiler bir araca ihtiyaç duyduklarında uygulamayı açar ve istekte bulunur. Konumunun belirlenmesinin ardından en yakın araçlar listelenir ve araç isteyen kişi tahmini ücret, sürücü ve araç bilgileri gibi detayları anında görür. Sürücü yolcuyu almaya gider ve gitmek istediği yere bırakır. Yolculuk GPS üzerinden takip edilir ve ödeme otomatik olarak yolcunun Uber hesabından ödenir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Doğum Şekeri Yaparak Para Kazanma

Uber, toplam miktarın yüzde 25’ini kendisi alırken %75’lik miktarı sürücüye öder. Ödemeler haftalık olarak toplu halde yapılır. Bunun dışında yolcular sürücülere puan verir. Uber ödül sistemi ile sürücüler belirli sayıda olumlu puan toplarsa ve iş tamamlarsa ödüllendirilir.

Uber İle Nasıl PAra KAzanılır

Uber Sürücüsü Nasıl Olunur?

Son derece karlı bir iş fikri olan Uber’de aracınızın yeni ve yüksek standartlarda olması daha fazla kazanç anlamına gelmektedir. Araç kendinize ait olabileceği gibi kiralık da olabilir. Üyeliğinizi oluştururken araç bilgileri işlenecektir ve ücretlendirme yapılırken bu husus dikkate alınacaktır. Peki, Uber sürücüsü nasıl olunur?

Bunun için bazı evrakların ve prosedürlerin tamamlanması gerekmektedir. Bazı durumlarda Uber sürücüsü olabilmek için 2-3 ay bekleyebilmeniz olasıdır. Uber sürücüsü olmak istiyorum diyorsanız gerekenler şöyle:

  • Tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu
  • Adli sicil kaydı (Temiz sicil kaydı)
  • En az 3 yıllık ehliyet sahibi olmak
  • 21 yaşından büyük olmak
  • Bulunduğunuz ülkenin çalışma iznine sahip olmak
  • Özgeçmişiniz
  • Çalışacağınız bölgeyi iyi tanıdığınızı belirleyecek olan harita testini geçmek

Uber’de VIP Şoför Olmak

Alternatif iş fikirleri arasında çok önemli bir konumda olan Uber ile para kazanmak özellikle büyük şehirlerde önemli miktarlarda gelir elde etmenizi sağlayabilir. Üstelik istediğiniz saatlerde çalışabilme avantajı var. İstediğinizde uygulamayı açabilir ve müşteri bekleyebilirsiniz. Müşteri ve sürücü arasında herhangi bir para trafiğinin yaşanmıyor olması da önemli. Eğer lüks bir araç sahibi iseniz Uber’de VIP şoför olmak size çok büyük paralar kazandırabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kitap Ayracı Yapıp Satmak

Siz de Uber’de şoför olmak istiyorum diyorsanız hemen uygulamayı hemen mobil cihazınıza indirin. Burayı tıklayarak Uber sürücüsü olmak için üyelik sayfasına gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. ali Sağlam dedi ki:

    Uber şoför olmak icin yaş sınırı varmı varsa kaç istanbulu gayet iyi biliyorum neden test gerekiyor amac nedir yolcunun cabuk gitmesimi yoksa taxi mantığı gibi yolcu çok dolastirilmadan gideceği yere gitmesimi arti yabancı dil bilme zorunluluğu varmı çünkü dil bilmiyen sürücüler var.araba sahibi kazancın yüzde kaçını şoför e verir standardi varmı