Sosyal Medya Pazarlama İpuçları (Video Kullanımı)

01.03.2018
982
Sosyal Medya Pazarlama İpuçları (Video Kullanımı)

Sosyal medya platformları farklı ölçekte binlerce şirketin bir numaralı pazarlama stratejisi haline gelmiş durumda. Milyonlarca kişinin her gün saatlerce vakit geçirdiği bu platformda etkin pazarlama stratejileri geliştirmek başarı için hayati bir öneme sahip. Bunun bilincinde olan dev şirketler sosyal medya pazarlama stratejileri için akıl almaz paralar harcamaktan çekinmiyor. Son dönemde bu stratejilerin merkezinde ise videolar var.

Videolar geleneksel reklam içeriklerinden daha fazla akılda kaldığı gibi tüketiciler için çok daha kullanışlı. Öyle ki, Facebook geçen yıl aldığı bir kararla kullanıcılarının haber kaynaklarında daha uzun videolar yayımlamaya başladı. Bu sayede kullanıcıların video izleme yüzdeleri üzerinden platformda geçirdikleri sürenin artırılması hedefleniyordu ve başarılı olundu. Ancak işler bu kadar kolay değil. Sosyal medya pazarlama stratejilerinin merkezine koymanız gereken videoların kusursuz bir şekilde hazırlanabilmesi adeta bir sanat ve çok bilgi gerektiriyor.

internetten para kazanma

Bir kullanıcının dikkatini çekip sayfayı kaydıran parmağını durdurabilmeniz için sadece birkaç saniyeniz olduğunu belirtmek isteriz. Peki bunun için neler yapmak gerekiyor. İşte video kullanımıyla sosyal medya pazarlama ipuçları:

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çalışıp Para Kazanmanın Avantajları

Dikkat Çekici Bir Video Görüntüsü ve Başlık Kullanın

Sosyal medya kullanıcıları haber kaynaklarını incelerken ekranı genellikle çok hızlı kaydırır. Bu haber kaynakları arasında yer alacak olan reklamınızın tüketicinin dikkatini çekmesini ve onu durdurmasını sağlamak zorundasınız. Bunun için gereken en önemli şeyler ise etkileyici bir video resmi ve ilgi çekici bir başlıktır. Reklam içeriğiniz ile ilgili iddialı bir başlık seçip kullanıcıyı izlemeye teşvik etmek zorundasınız. Başlıklardaki emojiler ya da sıra dışı resimler ile bunu başarabilirsiniz.

İnsanların Niçin Video İzlediğini Anlayın

Bir kullanıcı sizin reklamınıza tıkladığında dikkatini teslim alabilmek ve içeriğinizin beklentilerini karşılayabileceği düşüncesini vermek için 10 saniyeden az süreniz var. Son zamanlarda sosyal medya platformlarında yaşanan rekabeti düşündüğümüzde bu oldukça zor bir iş. Bu sebeple videoyu hazırlarken izleyicilerin bunu hangi amaçla yaptığını anlamak sizi bir adım öne geçirecektir. Neden videonuz izleniyor bunu anlamaya çalışın.

Ürününüzü ya da hizmetinizi ön plana çıkararak tüketiciyi zorlamak size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Ne yaparsanız yapın içeriğiniz izleyicinin özel ihtiyaçları ya da sorunları ile eşleşmeli. Bunu başarabildiğiniz takdirde sosyal medya pazarlama stratejisi olarak videolar en değerli ve etkili silahınız olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş İlanları 2018

Bir önceki yazımız olan Hareket Gerektiren İş Fikirleri başlıklı makalemizde Fotoğrafçılık yapmak, Kişiye özel antrenörlük ve Kişiye özel kuaförlük hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.