Malatya Ek İş

15.11.2017
1.557
Malatya Ek İş

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli illerinden birisi olan Malatya, son yıllarda hızla gelişen ekonomisi ile dikkat çekiyor. Ekonomisi genel olarak tarım ve tarıma dayalı sanayiye bağlı olan Malatya ek iş açısından da bazı fırsatlar sunmaktadır.

Malatya Ek İş İmkanları

Günümüzde daha dengeli bir sektörel yapıya kavuşan Malatya ekonomisinin gelişmesinde Kayısı üretiminin payı yadsınamayacak şekilde yüksektir. Bu sebeple, Malatya ek iş imkanları arasında kayısı yetiştiriciliği ile işlenmesi ve pazarlanması önemli bir yere sahiptir. Yeni ve parlak bir fikriniz yoksa bu sektörün bir parçası olabilirsiniz.

Yatırım yapma gücünüz varsa önemli bir ihracat ürünü olan kayısıyı yurt dışına pazarlayabilirsiniz. Ya da şehrin simgesi olan bu meyveyi geleneksel yöntemlerle kurutarak internet üzerinden satabilirsiniz. Özellikle organik kayısı yetiştiriciliği yapmak ve bu şekilde elde edilen kayısıları kurutarak piyasaya sürmek son derece karlı bir iştir.

malatya ek iş

Malatya Ek İş

Gün kurusu olarak adlandırılan geleneksel yöntemlerle kurutulmuş kayısının kilo fiyatı 30 ile 40 TL arasında değişmektedir. Üstelik işçiliğini yapmak zorunda değilsiniz. Neredeyse her bölgesinde kayısı yetişen Malatya’da anlaşacağınız üreticilerden aldığınız kurutulmuş kayısıları kendi kazancınızı da ekleyerek satabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Yapmak İstiyorum, Diyenlere İpuçları

İl merkezinde yer alan 2 adet organize sanayi bölgesi de önemli bir istihdam kaynağıdır. Burada faaliyet yürüten farklı ölçeklerdeki işletmelerin sunduğu farklı ek iş seçenekleri de mevcuttur. Evde paketleme ve montaj işleri bunlar arasında en çok başvurulanlar olarak dikkat çekiyor. Öte yandan hayvancılıkla uğraşmak isteyen girişimciler için %55’i mera ve çayırlarla kaplı olan Malatya eşsiz imkanlar sunmaktadır. Büyükbaş ya da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği günümüzde en kazançlı ve revaçta olan yatırımlardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Malatya Ek İş İlanları

Kariyer.net ve eleman.net gibi siteler incelendiğinde Malatya ek iş ilanları ile karşılaşmıyoruz. Bu tür sitelerde Malatya ili için verilen ilanlar genellikle satış temsilciliği, kasiyer, kargo elemanı, cafe-restoran çalışanı ya da organize sanayi bölgesinde çalışacak vasıflı elemanlarla ilgili. Ek iş bulabilmek genellikle ilgili firmalarla daha önce irtibat kurabilmiş kişiler ya da tanıdıklar aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Öte yandan aşağıdaki yorum alanına başvurunuzu yaparak sesinizi duyurmak için şansınızı deneyebilirsiniz.

Önemli bir öğrenci potansiyelinin yaşadığı şehir merkezinde cafe-restoran işletmeciliği yapılabilir. Genç kitlelere hitap edecek bu tür mekanlar öğrenciler arasında popülerleştiği takdirde çok kazançlı olabiliyor. Bunun yanında uzmanlık alanınıza göre özel ders verebilirsiniz. Bu hem öğrenciler hem de öğretmenler için iyi bir ek gelir seçeneğidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Gümüşhane Ek İş

Bölgenin en önemli ekonomik figürleri arasında yer alan Malatya ek iş imkanları açısından çok farklı seçenekler sunmasa da iyi bir fikri olan kararlı ve cesur girişimciler bu imkanı kendileri yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan Ankara'da Evde Ek İş Yapmak İsteyenler başlıklı makalemizde Ankara ek iş, Ankara ek iş ilanları ve Ankara evde ek iş fırsatları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.