Makale Yazarak Para Kazanmak

05.11.2017
1.618
Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları son yıllarda giderek arttı. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla bu sektörden elde edilebilecek gelir de arttı. Web sitesi açanların sayısı da bununla doğru orantılı olarak yükseldi. Makale yazarak para kazanmak bu sitelere içerik hazırlamak anlamına geliyor. Şimdi makale yazarlığı nedir, nasıl yapılır öğrenelim.

İnternetten para kazanma yolları arasında önemli bir seçenek olan web sitesi açmak çok sayıda girişimcinin başvurduğu bir yol. Alt yapısı hazır sitelere biraz yatırım yaparak domain ve hosting hizmeti satın alarak açılan ancak başarıya ulaşamayan çok sayıda web sitesi bulunuyor. Bir internet sitesinin başarılı olabilmesi için olmazsa olmaz konulardan birisi özgün içeriklerle zenginleştirilmesidir.

Makale Yazarlığı Yapmak

Arama motorlarının aktif olarak kabul edebileceği bir internet sitesine günde en az 1-2 adet özgün ve güncel içerik eklenmesi gerekiyor. Ancak çok sayıda internet sitesi sahibi bir süre sonra taze konular bulmakta zorlanıyor. Çoğu site bu sebeple başarıya ulaşamıyor. Bu durumda sitesinin gelişmesini isteyenler ücret karşılığı içerik hazırlatıyor. Bu içeriği hazırlayan kişilere de makale yazarı deniyor.

Makale Yazarlığı Yapmak

Makale Yazarlığı Yapmak

Makale yazarlığı yapmak site sahibinin istediği herhangi bir konuda, özgün ve kaliteli içerik hazırlayabilmeyi gerektirir. Teorik olarak herhangi bir konuda yazı yazmak çok kolaymış gibi görünse de pratikte birçok zorluk barındırıyor. Makale yazarak para kazanmak isteyenler arama motoru optimizasyonu(SEO) bilgisine sahip olmalı, anahtar kelime seçimlerini doğru yapabilmeli, özgün ve kaliteli içerikler hazırlayabilmelidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evden Müşteri Çağrı Hizmetleri İşi Yapmak

Makale Yaz Kazan

Eğer yazılı anlatım becerileriniz gelişmişse, dilbilgisi kurallarına hakimseniz, herhangi bir konuyu anlatım bütünlüğü içinde yazılı olarak aktarabiliyorsanız, SEO ve anahtar kelime seçimi konusunda tecrübeliyseniz çok iyi bir makale yazarı olabilirsiniz. Ve iyi bir makale yazarı iseniz müşteri bulmak konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız.

Makale yazarlığı yapmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için kayıt olabileceğiniz çok sayıda site bulunmaktadır. Arama motorunda yapacağınız basit bir arama ile bu sitelere ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz. Bu sitelerde makale yazdırmak isteyen çok sayıda site sahibi ile karşılaşacaksınız. İyi bir yazarsanız kısa sürede sitede tanınan ve aranan bir ustaya dönüşebilirsiniz.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Kazanılır?

Makale yazarlığından elde edeceğiniz gelir sizin belirleyeceğiniz ücrete göre değişecektir. Makale yazarlığı ücreti kelime başına ödenir. Makalede yazdığınız her kelime için ücret alırsınız. Kelime başına ücretinizi belirlerken ilk etapta biraz düşük tutmanız ilk işlerinizi almak için önemlidir.

Makale yazarlığından ne kadar kazanılır sorusunun cevabının sizin belirleyeceğiniz fiyata göre değişeceğini belirtmiştik. Günde birkaç saat ayırarak yazacağınız toplamda 3000 kelime eden 4-5 makale size günde ortalama 50 TL kazandırabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternetten Para Kazanma

Makale yazarak para kazanmak internette para kazanma yolları arsında en etkili olanlardan birisidir. İyi bir makale yazarı olmak için gerekenler konusunda kendinizi geliştirerek bu dünyaya adım atabilir ve nakit elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.