Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kış Mevsiminde Hangi İşler Yapılır

Küresel ısınmadan kaynaklı olarak mevsimler değişkenlik göstermiş olsa da bulunduğumuz Kuzey kutbunda 21 Aralık itibarıyla mevsim kış olduğunu bilmek zorundayız. Girişimci düşünce yapısında olan insanlar Kış mevsiminde yapılabilecek işler ile alakalı analizler yapmaktadır.

Bizim insanımız her daim çalışmayı sever. Güneşli günlerde farklı kazanç yollarını değerlendirirken, kışın soğuk günlerinde de yine neler yapılabileceğini hesap eder. Mevsimsel olarak yapılabilecek farklı alternatif çalışma alanları mevcuttur. Önemli olan hangi sektörlerin Kış mevsiminde yatırımcısına para kazandıracağını bilmektir. Sizlere kış aylarında nasıl gelir elde edileceğini örnek sektörler ile gösterme niyetindeyiz.  Her daim hatırlattığımız gibi size önereceğimiz sektörlerin kişisel özelliklere uygun olması gerekmektedir. kendinize uygun yöntemler geliştirerek kârlılık anlamında daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Ücretli okula çocuk getir götür işi

Çalışan anne babaların en büyük sıkıntılarından birisi işe gittikleri zaman çocukların okula gidip gelmelerinde yaşanan zorluk olduğunu söyleyebiliriz.  Güvenilir bir kişi olarak çocukların okula gidiş gelişlerinde güvenlikçi olması için eleman arayan insanlar azımsanmayacak kadar fazladır.

Herkes servis tutmak zorunda değildir. Okula yakın bölgede oturanlar da olduğunu unutmayalım.  Bu insanlar çocuklarına servis tutmak yerine özel ücretli eleman tutmayı tercih etmektedir. Sizler de emekli iseniz veya herhangi bir iş yapıyorsanız kendinizi güvenilir buluyorsanız pekala iş  verilebilir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Yorulmadan Yapılan Karlı İşler

Özel ders vermek

Çocuklarının en iyi okullara girmesini isteyen anne babalar dershane kavramının karmakarışık olduğu günümüzde özel ders vermek isteyen kişileri tercih etmektir. Siz ister matematik, isterseniz Türkçe, İngilizce veya Fen Bilimleri… Hangi konuda bilgi sahibi iseniz özel ders vererek kış mevsiminde oturduğumuz yerden gelir elde edebilirsiniz.

Evde erişte mantı yapmak

Hiç kimsenin asla ‘hayır’ diyemeyeceği damak tatlarından birisi olan mantı ve eriştedir. Kış mevsiminde ek iş yapmak isteyenlere önemli bir girdi sağlayabilir. Üstelik bunu aile ortamında herkes organize bir şekilde yapabilirsiniz. Bir kişi hamur açar,  bir kişi keser, diğerleri içine malzeme koyarak katlar. Böylece kış mevsiminin soğuk günlerinde aile sıcaklığında elinizin lezzetiyle para kazanmaya ne dersiniz.

Özel şoförlük yapmak

Maddi anlamda sıkıntı çekiyorsanız, en az B sınıfı ehliyetiniz varsa özel şoförlük yapma düşüncesini hayatta getirebilirsiniz.

Büyük şehirlerin insanı değiştiren trafiğinde yol almak istemeyen zengin kişiler özel şoför tutmayı tercih etmektedir. Bu fırsatı lehine dönüştürmek isteyen sürücü arkadaşlar tecrübeli oldukları takdirde özel şoförlük yaparak araç kullanıp para kazanmanın keyfini sürebilirler.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Banyo Lifi Örme İşi ile Para Kazanın

Yatırım yapmak

Son yıllarda kripto paralar oldukça ilgi görmeye başladı. İster Bitcoin isterseniz Borsa İstanbul ya da Emlak Danışmanlığı veya emlak otomobil alışverişinde yatırım yapma fikrimi değerlendirebilirsiniz. Alışveriş yaparak akıllı yöntemler kurgulayarak karlı çıkabilirsiniz.

İçerik editörlüğü yapmak

Makale Yazarlığı Yapmak

Sürekli yeni Web sitelerinin sanal dünyada yerini alması yazmayı seven insanlar için önemli bir para kazanma vesilesidir. Çünkü web sitelerinin ayakta kalabilmesi hayatını devam ettirebilmesi için içerik ihtiyacının giderilmesi şarttır. Bunun için de içerik editörlüğü yapmak isteyen irikimli insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte o aranan kişi siz olabilirsiniz.

Kışlık aksesuarlar pazarlamak

Her ne kadar fazla kar yağmasa da soğuklar insanları zor durumda bırakabiliyor. Bu sebeple bere,  eldiven, atkı, şal, boyunluk, çoraplar kış mevsiminde en çok tercih edilen aksesuarlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunları ucuz olarak temin edip uygun kar oranları ile satış yapılması halinde kış mevsiminde ek iş yapmanın sıcaklığını hissedebilirsiniz.

Kış mevsiminde yapılabilecek ek işler sizin düşünce gücünüz ile sınırlıdır. Bunu geliştirmek artırmak tamamen size kalmıştır.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Şemsiye Satmak

Seyyar satıcılık yapmak

Herkesin pek tercih etmediği yöntemlerden birisi seyyar satıcılık yapmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mesai saatlerinden sonra akşamları ortaya çıkılarak gerek tavuklu pilav, gerek kestane pişirmek veya herhangi bir ürün satmak kış mevsimi karlı kısa süreli ek işleri arasındadır.

Ayrıca kültürel bir özelliği bulunan boza satışı da geceleri para kazanmak isteyen girişimcilere önemli bir alternatif olarak bir kenarda durmalıdır.

Kışın hangi ek işleri yapmalıyım‘ diye kafayı yoranlara bir kaç örnekle yardımcı olmaya çalıştık. Yukarıdaki alternatiflerden uygun olanlarını değerlendirmeniz halinde sizler de kış mevsiminde yapılacak ek işleri değerlendirmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Şemsiye Satmak başlıklı makalemizde Sokakta Şemsiye Satmak ve Yağmurda Şemsiye Satarak Para Kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?