Güncel Ek İş Fırsatları

23.03.2020
417
Güncel Ek İş Fırsatları

Dünya durdu sanki, herkes evine kapandı. Coronavirüs kabusu herkesi şaşkına çevirdi ancak eve kapanmakla sorunlar aşılmıyor. Özellikle ekonomik açıdan bakıldığı zaman olayın boyutu değişiyor. Tam da bu ortamda evde ek iş yapma düşüncesi ağır basıyor. Güncel ek iş imkanları nelerdir, nasıl bulunur, kimlerden bu işler alınır bilmek gerekiyor. Firmalar da çalışanlarını eve gönderdi, evden erişebildikleri oranda işlerin yürümesine katkı sağlamaları bekleniyor. Ancak bu durum çok fazla destek görecek ya da etkili olacak bir çözüm olarak görülmüyor. Yakında her şey düzelir, işler yoluna girer ama firmalar belini doğrultması için çalışan sayılarını ister istemez azaltacak.

evde nikah şekeri hazırlama işi
Evde ek iş imkanı

Ucuz iş gücünden faydalanmanız için hesabını yapacak eve ek iş veren firmalar çok olacak basit usulde olan işleri evden çalışmak isteyenlere gönderecekler. Bütün bu öngörüleri önceden okuyabilenler evde beklerken can sıkıntısına çözüm bulmak, aynı zamanda ekonomik anlamda eve girdi sağlamak amacıyla ek iş imkanlarını değerlendirmeyi düşünebilir. Aklınıza gelebilecek her türden kolay çalışma türleri evden yapılabilmektedir. Üstelik kimse işe gitmiyorken, çocuklar eldeyken onlardan bile destek mahiyetinde birlikte çalışma ortamı oluşturulabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Naftalin Paketleme İşi

Fason ekiş verenler günlük karlı bitkiler fırsatlarını gözardı etmesinler. Coronavirüs bahanesi ile evde ek iş yapmaya başlayanlar alışkanlık haline gelince para kazanmanın zevkini alınca çalışmaya devam edebilirler.

      Evde ek iş imkanı araştıran insanların sayısı çoğalmaktadır. Günümüzde insanlar evde çalışma ortamını tercih eder duruma geldiler. Yapılacak bir işi parça başı, adet sayısı, deste ya da kilo ile hesaplayarak yapanlar vardır.  İşimi dışarıda yapayım ya da bir kuruma gideyim, patronun ayağına gideyim mantığı artık yavaş yavaş değişmektedir. Birçok kişi evde home ofis modeli ile işini rahatlıkla yapabilmektedir. Bu internet ortamında da olabilir, bilgisayar kullanarak ya da herhangi bir ürünü paketleme, kesme, biçme katlama şeklinde de olabilir ya da işin sadece belli bir kısmını yapıp teslim etme şeklinde. Tamamen işverenle işi yapacak olan alan arasında ve karşılıklı mutabakat sağlanarak alınması gereken bir karardır.

Evde ek iş araştıran kişiler, genellikle başkasından duyarak ve örnekleri görerek birbirlerinden ilham alarak bu işe girmeye karar veriyorlar. Başkalarının nasıl yaptığına bakarak, dergi, kataloglardan örnekler alınır. İnternet ortamında çalışma prensiplerini, şekillerini, örneklerini iş ilanlarını kontrol ederek bir işverenle kontak kurabilirsiniz. Evde ek iş imkanı yakalamak insanlara yeni gelir kapısı açmak, yeni ufuklar, umutlar demektir. İnsanoğlu yaşamı boyunca daima çalışmıştır ve çalışmak zorundadır. Çünkü çalışmadan insan yaşamını idame ettiremez. Belli bir kazanç belli bir gelir elde etmek zorundadır. Bunu sadece ekonomik getiri anlamında düşünmemek lazım.  Kişiler üretime katılarak  kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissedecektir. Toplumda kendime bir yer edindin, toplumda ben de varım diyecektir.  Hiç bir işe yaramıyorum duygusuyla yaşamayacak ve kendini dışlanmış hissetmeyecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Akşamları Evde Ek İş Yapmak

    Arz – talep dengesini göz önünde bulundurulmalı. Yapacakları iş, üretecekleri ürün bulundukları çevrenin, toplumun ihtiyaçlarına cevap vermelidir. Ürünlerin kalitesi ile albenisi olmalıdır. İnternet ortamında muhasebecilik işi de yapılabilir.  Defter tutma, veri giriş çıkışı, finans yönetimi ve bankacılık işleri çok rahatlıkla yapılabilir. Şirketin gelir gider defteri ve girdi çıktılarını hesaplama, kayıt altına alma, veri tabanı oluşturup istatistik hazırlama gibi birçok işi evden yapma olanağı mevcuttur. Görüldüğü gibi mutlaka bir ürün üretmek veya bir hammaddeyle uğraşmak gerekmeyebilir. Araç gereçlerle uğraşmak gerekmez. Bunun örneklerini zaman zaman sosyal medyada duyuyoruz. Bazı belediye çalışanlarının işlerini evden yürüttükleri, iş yerine gitmedikleri söyleniyor. Evde ek iş imkanı özellikle doğum izni kullanan, çocuk büyüten bayanlar içi çok doğru bir tercih aslında. Bu tarz çalışma modelinin ekonomik getirileri de var. Hem ülke ekonomisine katkıları olur hem kendileri açısından da bireylere fayda sağlar. Ulaşım ve zamandan tasarruf sağlarken, işyerlerinde gereksiz elektrik, ısıtma harcamalarını minimuma indirmiş olursunuz. Bu da gelirinizi yükselmesi anlamına gelir. Çalışmak isteyenler için her zaman alternatifler vardır. Yeter ki siz istekli ve araştırmacı onlun. Hemen, en kısa zamanda iş aramaya başlayabilirsiniz. Bunun için şirketlerin internet sayfalarını inceleyiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.