Evde Şeker Yaparak Para Kazanmak

Tatlı bir ek iş fırsatı konumunda bulunan evde şeker yapımı işi sizin ilgi alanınıza girerse keyifli bir gelir imkanı elde edebilirsiniz. Yemek yapıp satan insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Sizler de mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız tatlıyla aranız iyi ise yeni tarifler yeni tatlar ortaya çıkararak cüzdanınızı doldurabilirsiniz.

Çocukların asla hayır diyemeyeceği ev yapımı şekerler yapma düşüncesini gözden geçirebilirsiniz. Kazançlı yan gelir düşünen bay ya da bayanlar işte size güzel bir iş imkanı. Evde şeker yaparak para kazanmak düşündüğünüz kadar zor değil. Yapılacak  birkaç basit işlem ile rengarenk şekerler üreterek hem kendinizi hem de çocukları hayran bırakabilirsiniz.

Şekeri sevmeyen insan var mı? Hele çocuklar asla hayır diyemez. Yeteneğinizi  paraya dönüştürerek harika bir ek iş fırsatı yakalaya bileceğiniz gibi hayallerinizi gerçeğe dönüştürme imkanı da elde edeceksiniz. Bilhassa  ev hanımı olup da evde vakit geçirememekten yakınan kişilerden iseniz sizin için biçilmiş bir kaftan diyebiliriz.

evde şekerleme işi

Yaptığınız işi severek ve en iyisini yapma düşüncesi ile hareket ederseniz inanılmaz ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Evde şeker yapımı konusunda fazla bilgi sahibi değilseniz bu konuda internetin gücünden istifade edip yapımı, malzemeleri ve  pazarlaması gibi konularda farklı ipuçları elde edebilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Çanta Dikme-Süsleme İşi

Bütün sektörlerde olduğu gibi eğer özel ve butik bir şekerleme işi düşünürseniz daha da kalıcı olursunuz ve bilindik bir marka haline gelebilirsiniz. Bu  durumda Hem satışınız artacak hem de bilinirlik anlamında herkes sizi işaret edecektir.

Ürettiğiniz şekerleri nasıl hazırlayacaksınız. Kimlere  satacaksınız bunları da önceden planlamak da fayda var. Örneğin gurme dükkanlar ya da niş sektör halinde bu işi yapan şeker dükkanları ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Yaptığınız şekerleri resimlerini çekip online satış gerçekleştirebileceğiniz gibi yakın çevrenizden başlayarak pastane şekerleme dükkanı küçük marketler aracılığı ile de satışlarınızı artırabilirsiniz. Semt pazarlarında boy göstererek anneleri babaları ile birlikte pazara dolaşmak isteyen çocukların çekim merkezi haline girebilirsiniz.

Evde şeker yapım işi ile ilgilenmeye karar verdiğiniz anda başta üretim, pazarlama ve bunları gerçekleştirebilmek için sunumun ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir. Elbette 1. sırada kalite yer almaktadır. Kullandığınız malzemeler kaliteli olmalı insan sağlığına zarar vermemelidir. İşinizi geliştirdiğiniz zaman siparişler artacaktır. Siparişlerinizi de karşılayabileceğiniz kadarla sınırlandırmakta fayda var. Herkese  söz verip zamanında şeker öğretemezsiniz hem kendini mahcup olursunuz. Hem de sizinle iş yapmak isteyen esnaf size küser yalnız kalırsınız.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Altın Çilek Yetiştirmek

Evde şeker yaparak para kazanma alternatifini değerlendirmek isteyen girişimciler KOSGEB kredilerinden faydalanarak işini büyütebilir. Bu konuda da enine boyuna değerlendirme yapmakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Konserve Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Konserve işinden para kazanmak, Konserve yaparak gelir elde etmek ve konserve yapıp satmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. evde örgü yapan çeşitli yatak örtüleri ören bir insanım el becerisi olan bir insanım lütfen geri dönüş yaPARSANIZ SEVINIRIM

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?