Ek İş Yapmak İçin Ne Yapılmalı

18.09.2019
407
Ek İş Yapmak İçin Ne Yapılmalı

Ek iş yapmanın cezası olduğu yönünde internette dolaşan yalan yanlış bilgilere itibar edilmemesi gerekir. Çünkü çalışan kişi için herhangi bir sorumluluk yükümlülük bulunmuyor. Zaten bu işler götürü usul ile teslim ediliyor. İşi teslim eden-alan karşılıklı konuşarak anlaşarak pazarlık yapıyor. Boş zamanında çalışmak isteyen bir öğretmen, emekli ya da ev hanımı herhangi bir yükümlülük cezai işlem gibi sorunla karşılaşmaz. Dolayısıyla ihtiyaç sahibi olan ek gelir ihtiyacı bulunanlar hayat pahalılığından bıkanlar, çalışma şartları uygun olanlar ek iş zamanını değerlendirebilir.

Herhangi bir işiniz yoksa ya da mevcut işinizden iktisadi manada yeteri kadar tatmin olamıyorsanız ek iş bakarak ya da part time iş ilanları araştırarak kendinize uygun olanları tercih edebilirsiniz. İnsan hayata tutunabilmek amacıyla ya da ihtiyaçların giderilmesi için para yetmiyorsa ek gelir elde etmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyabilir. Bu tür emek karşılığında yapılan etkinliklere de ekiş adı verilir. Bayanlar da bu tür işleri evde rahatlıkla yapabiliyor. Yapmayanlar da yapmayı planlaması gerekir.

kokulutaş
Kokulu taş yapmak

Ülkemizin en sorunlu kesimi emekliler olduğunu hepimiz biliriz.  Onlar da hastane masrafları,  mutfak giderleri rahat bir yaşam mücadelesi için ek gelir ihtiyacı duymaktadır. Dolayısıyla orta yaştaki emekli insanlar ek iş sevinciyle kendilerine uygun imkânları değerlendirmesi gerekir. Sadece evden değil bazı durumlarda sahada dolaşarak da ekonomik anlamda kazanabilirsiniz. Örneğin broşür ve katalog dağıtabilirsiniz. Senet tahsilatı yapabilirsiniz. Depo inşaat bekçiliği gibi yarı zamanlı işleri de değerlendirebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Acilen Ek İş Yapmak İstiyorum

Ek iş ilanları başlığı altında part time iş ilanları ya da yarı zamanlı iş fırsatları olarak sizlere farklı alternatif işler sunulmaktadır. Belli konularda birikim sahibi olup da kariyer sahibi olmak isteyen insanlar doğal olarak bu ilanları ciddiye almayacaktır.

Ek gelir yolları nelerdir

Örneğin emekli öğretmenler çocukların ödevlerine yardımcı olmak amacıyla fazla mesai yapabilir. Sigorta danışmanlığı firmaları tam zamanında part time, staj, sözleşmeli ya da dönemsel olarak ek iş ilanları vasıtasıyla eleman temin etmek için çalışmaktadır.  Bunlardan da faydalanabilirsiniz. Yazılım destek uzmanları,  dil ve konuşma terapisti, kasiyer, pazarlama dağıtım elemanları arayan firmalar da sizlere ek gelir imkanı sunabilir. Son yıllarda en çok dikkat çeken iş ilanları arasında satış danışmanı olarak istihdam edinmek amacıyla eleman arayışları dikkat çekmektedir. Buna paralel olarak satış koordinatörü,  kalite kontrol operatörleri dönemsel ya da part time iş tercihleri yükselişe geçti.

Para kazandıran ek işler neler

Her kesimden insanın yapabileceği iş çeşitliliği de her geçen gün artmaktadır. Buna sebep ise firmaların sürekli eleman çalıştırmak yerine dönemsel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla ek iş sevinci ile bu sorunlarının çözüme kavuşturulması dikkat çekmektedir. Her şehirde farklı part time iş veya yarı zamanlı ek gelir oluşumları bulunmaktadır. Kokulu taş yapmak da kazançlı sektör arasına girdi.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Lohusa Tacı-Terliği Yaparak Para Kazanın

Emekli olduktan sonra alınan 3-5 kuruş maaşın veya aktif olarak çalışıp asgari ücretle dirsek çürütenler mecburen ek iş yapma durumunda kalabiliyor. Ne gibi ek gelir yolları var diye düşünenlere alternatifin oldukça fazla olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. İnternetin sağladığı kolaylıklar sayesinde ek iş yapmanın hem hızlı hem de kazançlı bir yöntem olduğu bilinmelidir. Örneğin internetten alım satım yapmak bile karlı olabilir. Kimileri montaj, paketleme, kutulama gibi fiziksel işlere yönelirken kimileri de zihinsel olarak internet aracılığıyla para kazandıran ek işler yapabilir.Kemer sıkmayı bırakın da rahat bir yaşam için kolları iyice sıvayın. Yapabileceklerinizi sıralayın size iş verecek kişileri bekleyin.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.