Ek Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapmalıyım

04.11.2018
813
Ek Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapmalıyım

İşinden memnun olmayan ya da emeği karşılığında istediği geliri elde edemeyenler ek gelir elde etmek için neler yapılmalıdır, bilmek istiyor. Haklı olarak çocuklarını ve ailesini kalite standardı yüksek bir ortamda yetiştirmek isteyen her aile bireyi benzer şekilde düşünmektedir. Kimileri de benim hiçbir işim yok orta seviyede gelire sahip bir iş sahibi olsam, bunun için ne yapsam diye düşünenler de azınlıkta değil. Hele hele son yıllarda yaşanan ve adı konmamış kriz sebebi ile işsizliğin had safhalara ulaştığı göz önüne alınırsa bir iş sahibi olup çalışanlar işte katılmayanlar oldukça şanslı diyebiliriz. Her  iki durumda da ek gelir elde etmek para kazanmak kimseye muhtaç olmamak ve ihtiyaçlarını gidermek için emeği karşılığında para sahibi olmak isteyenler söz konusu grup içinde yer almaktadır.

Bugünkü temel çıkış noktamız az ya da istemediği kadar gelir elde edenlerin gelirini artırmak maksadıyla ek gelir elde etmek için neler yapabileceklerini kısaca göz atmak olacaktır.

Son yılların en çok aranan ve ek gelir kazandıran sektörlerinden kısa örnekler paylaşalım Malum seçim mevsimi başladı. Dolayısıyla anket yapacak gençlere ek gelir imkanı sunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan gençler anketörlük yaparak aileye nefes aldırmak amacıyla ek kazanç getirebilir anket firmaları öğrencilere ve  ev hanımlarına istedikleri ortamda veya internet aracılığı ile ek gelir sağlama imkanı tanımaktadır. Üstelik bu işi yarı zamanlı veya tam zamanlı yapmak seçenekler arasında yer almaktadır.

ek gelir

ek gelir kazandıran sektörler

Gençlere bir başka ek kazanç ortamı sunan güzel bir para kazanma imkanı olan fuar, kongre ve düğün organizasyon görevleri olduğunu hatırlatalım. En  az lise mezunu olması istenen kişilerin bay bayan olması hiç fark etmiyor. Butik organizasyonlarda görev dağılımı yaparken size de ek gelir elde etme avantajı sağlanacaktır. Haliyle büyük yerleşim yerlerinde ikamet eden kişilerin benzer organizasyonlar sayesinde kısa süreliğine sorunların çözümüne katkı sağlayacak part-time iş olanağın dan faydalanması gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Anketör Olmak

Yeni  açılan veya faaliyette bulunan her türlü mağaza dükkan işletme reklamın vazgeçilmez bir satış aracı olduğunu öğrendiğini kapınıza kadar gelen broşürler den anlayabilirsiniz. Peki, kapılara kadar dağıtılan bu insert,  broşür, katalog ve ya tanıtım kartlarının kimler tarafından kapılara ya da sokaklara uygun ortamlara bırakıldığını hiç düşündünüz mü? Evet, broşür dağıtım işi yapan personel tarafından dönemsel olarak yapılan bir iş neticesinde bu faaliyet gerçekleşmektedir.

Sizler de dönemsel ek iş almak istiyorsanız insört, katalog, broşür, afiş dağıtımı gibi ek gelir imkanı tanıyan ek işlere göz atabilirsiniz.

Gençlere  yönelik ek gelir elde etme yöntemlerinden birisi de kafe ve restoranlarda ki şubelerde part-time olarak çalışma ortamın veren servis elemanlığı olduğunu hatırlatalım. Malum  cafe diyarları,  cafe mekanları her geçen gün mantar gibi çoğalıyor. Buralarda karşılama hostesleri ya da baristalar görevlendirilmektedir.  Alacağınız ücret haftalık günlük aylık olarak çalışma durumunuza göre şekillenecektir. Ortalama günlük 50 ile 100 TL arasında değişmektedir. buralarda yeme içme ücrete dahil olduğunu hatırlatalım. Hatta ve hatta tecrübe de çok fazla önemsenmeyen ek gelir elde etme imkanı güzel bir ek iş olarak alternatif durumundadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Diyarbakır Ek İş İlanları

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.