Düğün Fotoğrafçısı Olmak

11.12.2017
1.131
Düğün Fotoğrafçısı Olmak

İnsanların hayatlarının en özel ve unutulmaz anlarından bazıları birisi kuşkusuz düğünlerinde yaşanmıştır. Bu mutlu günü ölümsüzleştirmek için uzun yıllardan beri fotoğraf çekmek ve video kaydetmek gelenek haline gelmiştir. Fakat, geleneksel düğün hatırası pozlar yerine belirli bir konsept dahilinde açık alanda çekilen fotoğraflar ve videolar çok daha son yıllarda oldukça revaçta. Buna konsept düğün fotoğrafçılığı deniyor. Bu sebeple düğün fotoğrafçısı olmak çok önemli bir iş seçeneği olarak karşımızda duruyor.

Fotoğraf çekmek son derece keyifli bir hobidir ve sırf bu tutku için dünyanın dört bir yanını gezen binlerce kişi var. Deklanşöre basıldığı anda donup kalan zaman, daha sonra her defasında tekrar tekrar yaşanır. Eğer fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirdiyseniz ve yaratıcı çekimler yapabileceğinize inanıyorsanız düğün fotoğrafçısı olmak tam da size göre bir iş olabilir.

düğün fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafçılığı

Oldukça yorucu ancak bir o kadar da keyifli bir iş olan düğün fotoğrafçılığı artık farklı. Eskisi gibi çiftleri stüdyoda ağırlayıp aşkla birbirlerine baktıkları fotoğraflar çekerek geri göndermek artık çok demode ve hatta gençler arasında komik karşılanıyor. Bunun yerine düğün gününün tüm heyecanını, yaşanan duygusal ve fiziksel süreci bir bütün halinde fotoğraflayabilmek moda.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Düğün gününün tamamını çiftle geçirmeniz gerekiyor ve bu özel günün en unutulmaz anlarını fotoğraflayarak, sonra yeniden yaşayabilmelerini sağlamak göreviniz. Bunun için iyi bir fotoğrafçı olmanız, kaliteli bir fotoğraf makinesine ve bolca sabra sahip olmanız şart. Öte yandan çiftle iyi ilişkiler geliştirebilmeniz için iletişim becerilerinizin de gelişmiş olması gerekiyor.

Düğün Fotoğrafçısı Olmak İstiyorum

Çok iyi bir fotoğrafçı da olsanız düğün fotoğrafçısı olmak çok sayıda farklı bilgiyi ve tecrübeyi gerektirir. Doğru ışığı ve açıyı yakalamak iyi bir fotoğrafçı için sorun değildir ancak düğünün hikayesini yaratacağınız albüm için doğru fotoğrafları çekebilmek tecrübenin ta kendisidir. Bu sebeple mümkünse işinde iyi olan bir düğün fotoğrafçısı ile birkaç çekime katılmak için şansınızı zorlayın. Bu sizin için çok gerekli olan deneyim için harika bir fırsattır.

düğün fotoğrafçılığı yapmak

Düğün Fotoğrafçısı Olmak

Fotoğraf çekimi konusunda tecrübeniz yoksa öncelikle bir fotoğrafçılık kursuna katılın. Çünkü fotoğraf çekmek sadece deklanşöre basmak değildir. Profesyonel fotoğrafçılık hatayı affetmez. Doğru çekimi yapamadığınız bir fotoğraf belki de albümün en anahtar fotoğraflarından birisi olabilir. Bu sebeple her fotoğraf mümkün olan en doğru şekilde çekilmiş olmalıdır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İpek Böceği Yetiştiriciliği Yapmak

Her şey hazırsa iyi bir reklama ihtiyacınız var. Bolca genç ve bekar arkadaşa sahip olmak ilk denemelerinizi yapmak ve gelir elde etmek için harika bir şanstır. Yaptığınız çekimlerin en iyi bölümlerini çiftlerden izin alarak internette paylaşın. Bu süper bir reklam kaynağıdır. Eğer işler iyi giderse ve müşteri sayınız her geçen gün artarsa çok para kazanabilirsiniz. Konsept düğün fotoğrafçılığında ücretler çalışma saatlerine göre de belirleniyor. Öte yandan, bir ekip kurarak video çekimlerini de birlikte yapıp paket halinde anlaşmak çok daha kazançlı olacaktır. Konsept düğün fotoğrafçılığı için minimum 4-5 bin liralık ücretler konuşuluyor. Yorucu bir gün geçireceksiniz ama değer öyle değil mi?

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.