Özel Direksiyon Dersi Vermek

17.11.2017
1.148
Özel Direksiyon Dersi Vermek

Değişen yaşam şartları sebebiyle otomobil kullanımı geçmiş yıllara göre çok arttı. Bugün Türkiye’de trafikteki kayıtlı araç sayısı 20 milyonun üzerinde. Bu trafiğin bir parçası olmak için ise iyi bir sürücü olmak gerekiyor. Bu sebeple araç kullanmayı öğrenmek isteyenlere özel direksiyon dersi vermek kazançlı ve revaçta olan bir yöntem.

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Aslında ehliyet sahibi olabilmek için başvurulan sürücü kursları belirli bir saat direksiyon dersi veriyor. Ancak bu süre birçok sürücü adayı için ne yazık ki yeterli olmuyor. Bu sebeple özel direksiyon dersi almak isteyen çok sayıda kişi bulmak mümkün. Peki, bu işi yapabilmek için ne yapmak gerekiyor?

Özel direksiyon dersini özel sürücü kurslarında direksiyon eğitmeni olarak verebileceğiniz gibi kendiniz de kurs verebilirsiniz. Özel direksiyon kursu verebilmek için herhangi bir belgeye ihtiyacınız yoktur. Vereceğiniz bir ilanla ya da çevrenizdekilerin tavsiyeleriyle bulacağınız öğrencilerinize belirlediğiniz saatlerde kurs verebilirsiniz. Önemli olan iyi bir sürücü olmak, tüm trafik kurallarını bilmek ve bildiklerinizi öğrencinize aktarabilmektir.

zel direksiyon dersi

Özel Direksiyon Dersi

Özel Direksiyon Dersi Vermek İstiyorum

Ancak özel sürücü kurslarında uzman eğitmen olabilmek için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Eğer özel direksiyon dersi vermek istiyorum diyorsanız, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği kurslara katılarak usta direksiyon eğitmeni sertifikası almanız gerekmektedir. Sertifikanızı aldıktan sonra sürücü kurslarına iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kurslarda tam ya da yarı zamanlı iş bulabilme imkanı olduğundan bu yöntemi ek iş olarak da değerlendirmeniz mümkündür.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Para Kazanma Yolları

Araba kullanmayı bilen tüm kadın ve erkeklerin kolaylıkla yapabileceği direksiyon dersi vererek para kazanmak için özel ders ilanlarının verildiği sitelere üye olup iyi bir tanıtım yazısı ile potansiyel öğrencilerinize ulaşabilirsiniz. Ancak daha etkili bir yöntem izlemek isterseniz kendi internet sitenizi kurarak bu işi tam zamanlı bir uğraşa ve hatta bir şirkete dönüştürebilirsiniz.

Özel Direksiyon Dersi Fiyatı

Her yıl on binlerce kişinin araba kullanmayı öğrendiği düşünüldüğünde karşımızda çok büyük bir pazar olduğunu görmekteyiz. Özel direksiyon dersi fiyatı illere, aracın kime ait olduğuna ve çalışma süresine göre farklılık göstermektedir. Ancak fiyatların saati 50 TL ile 100 TL arasında değiştiğini belirtelim.

Özel direksiyon dersi vermek özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde çok yaygındır. Müşteri potansiyelinizi artırmak istiyorsanız siz de kendinizi geliştirerek ileri sürüş, ekonomik sürüş, güvenli sürüş teknikleri gibi alanlarda eğitimlere katılmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Evde Dikiş Nakış İşinden Para Kazanın başlıklı makalemizde evde dikiş dikerek nasıl para kazanabilirim, Evde dikiş nakış işi yapmak ve evde dikiş nakış yaparak para kazanmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çalışarak Ek İş Yapmak İstiyorum
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.