Evde Eldiven Kesme İşi

12.01.2019
7.808
Evde Eldiven Kesme İşi

Eli güzel makas tutan, becerikli erkekler ya da kadınlar için güzel bir ek kazanç imkanından bahsetmeye çalışacağız. Evde eldiven kesimi yaparak gelir elde etmek isteyenlere konunun ayrıntılarını paylaşacağız.

Farklı türde üretilmiş malzemelerden kalıplar halinde sizlere gönderilecek olan eldivenlerin kesim görevi size yüklenecektir. Ana malzemelerini kullanıp kaba kesilmiş eldivenler elde edeceksiniz. Bu işlem için sizlere anlaşma ölçüsünde ücret ödenecektir. Eldivenlerin dikileceği pastal adı verilen malzeme çalışmak isteyenlere gönderilecektir.

Eldiven kesme işi nasıl alınır

iş eren kişilerin dikkatiniz çekmelisiniz. Gerçek ihtiyacı olanları onlar bilir, sizi bulur.
İşi alırsanız ilk Adım olarak pastalın yan tarafında bulunan kumaş parçası boydan boya dikey olarak kesilmelidir. Daha sonra bu parça kullanılacak. 2. işlem ise eldiven şablonları makas yardımı ile kesilecek. Eve eldiven kesme işi veren kişiler ya da firmalar pastal üzerine şablon ile çizdikleri eldiven modellerini kendileri de hazırlayıp gönderebilir. Siz de çizme durumunda kalabilirsiniz. Durum tamamen sizin firma ile yapacağınız görüşmede netlik kazanacaktır. Eğer ben çizim işi ile zaman kaybetmek istemiyorum, pastal üzerine eldiven şablonları çizilmiş olarak gelsin, derseniz firma sizin bu talebinizi değerlendirmeye alabilir. Bazı işletmeler işlerin hızlı yürümesi adına evde eldiven kesme işi yapacak olan kişilerin bu talebini kabul etmektedir. İşinizi hızlı ve pratik bir şekilde yapmanız durumunda çok sayıda eldiven kalıbını kesmiş olacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Olarak Nedime Bilekliği Yapmak

Eldiven kesme işini nereden bulabilirim

İnternette evde eldiven kesme ile alakalı olarak iş ilanları paylaşılmaktadır. Evde eldiven kesme iş ilanlarına doğrudan bulma imkanınız olmuyorsa, sitemizin iletişim formu aracılığı ile eve eldiven kesme işi veren firmaların ihtiyaçları olduğu zaman sizlerin bırakacağı iletişim araçları aracılığı ile iş alma olasılığınız yükselecektir.

eldiven kesimi
evde eldiven iş ilanı

Eldiven kesme işini nasıl yapacağız

Size gönderilmiş olan çuvallar dolusu kesilecek pastal malzemeleri makaslar yardımı ile seri bir şekilde kesilmesi esasına dayalı bir ek iş imkanıdır. Hazır şablonları çizilmiş olarak gelen pastalların parmak uçlarını kesmeden dikkatli bir şekilde enine kesmeniz gerekmektedir. Eldivenin bileğini gözetleyerek çizgilerin üzerinden kesme işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Bütün eldivenleri işaretlenen bölümlerden tek tek kesip hazırladıktan sonra üst üste koymalısınız. Pastalın kenarında ip olarak kullanılmak üzere ilk kestiğiniz parçayı kestiğiniz eldivenlerin belli bir sayıda bağlanması için kullanacaksınız. Örneğin 20 tane kesilmiş eldiveni bir ip yardımı ile bağlayıp size verilen çuvalın içine atmalısınız. Bu işi sürekli olarak düzgün bir şekilde yapmanız halinde eve eldiven kesme işi veren firmalar sizin de çalışmayı tercih edecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ev Yapımı Zeytinyağlı Sabun Satmak

Bu işi yaparken parmak uçlarının kesilişinde titiz davranmak gerektiği hususunda sizi uyarmak durumundayız. Çizgilere fazla yaklaşmadan kesilmesi halinde malzeme zayi olmayacaktır. Böylece hem siz fire vermeyeceksiniz hem de kazancınız bol olacaktır.

Evde eldiven kesme işi yaparak ne kadar kazanırım

Eli yatkın olan makas tutmayı iyi beceren kişilerin boş zaman aralığına göre kazancı değişken olacaktır. Örneğin hiç işi gücü olmayan, çoluk çocuk derdi olmayan ev hanımları 5-6 saat eldiven kesim işi yaparsa ayda 1500 lira civarında ek kazanç elde etmiş olabilir.

Yavaş çalışan, eli çabuk yorulan, sıkılan kişiler eldiven kesme işini pek beceremeyenler 500-600 TL civarında gelir sağlayabilir.

Farklı boyutlarda değişik malzemelerden imalatı yapılacak, dikime hazır hale getirilecek eldivenlerin kabaca kesilmesi işleminde sizler de rol oynamak istiyorsanız hemen konu altındaki bölüme ek iş taleplerinizi belirtin. Oraya neden çalışmak istediğinizi, kaç kişi birlikte hareket edeceğimizi, yaşadığınız yeri, yaşınızı, cinsiyetinizi ve benzeri mazeretlerinizi yazmanız halinde eve eldiven kesme işi veren firmalar ya da kişiler ihtiyaç dahilinde sizinle iletişime geçeceklerdir. Çekinmeyin talepte bulunun. Hemen alt tarafa in iş iste.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Tırnak Bakım Seti Paketleme İşi

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Kader bakir dedi ki:

  İs almak istiyorum kesim isini duzgun yapabilirim bursa emekte oturuyorum

 2. Asiye dedi ki:

  Ben kesim yapıyorum devamlı eldiven kesim ama araba sıkıntım var kapıma bırakma olurmu ben iş istiyorum. Birde çocuğum var zorlanıyorum oyuzden bana getirme imkanınız varmı

 3. Muradiye Haşhaş dedi ki:

  Bende iş almak istiyorum daha öncede yapmıştım dönüş yaparsanız sevinirim

 4. Emine dedi ki:

  eldiven kesim isi almak istiyorum yildirim bursada oturuyorum

 5. Dilek Eroğlu dedi ki:

  Ben daha önce Bursa’da yapmıştım dağıtımınida yapmıştım Ankara da da yapmak istiyorum