Evde Cam Boyama İşi

18.07.2022
152
Evde Cam Boyama İşi

Bazı insanlar boyama işlerini çok sever, küçüklükte edildikleri bu heyecan verici alışkanlık büyüyünce de devam eder. Bunu paraya dönüştürmek isterseniz evde cam boyama işi yaparak ailenize güzel günler yaşatabilirsiniz. Bugün cam boyayarak nasıl para kazanılır kısaca anlatacağız, fikir vereceğiz. Böylece siz de hobi yaparak  kazanma keyfini öğreneceksiniz.

Sanatsal yönünü öne çıkarmak ve bu durumu ekonomik bir değere büründürmek isteyenlere cam boyama üzerine fikir teatisi yapacağız. Gerçekten de sadece ekonomik olarak bakılmaması gereken ve sanatsal hobi açısından el emeği ile ortaya çıkarılacak mükemmel ürünlerin satışından gelir elde edilecek bir konudan bahsedeceğiz.

Elbette en önemli konu cam boyama hakkında ön bilgiye sahip olmak dolayısıyla nasıl cam boyanır hangi malzemeler cam boyamak için kullanılır ve bu sanatsal etkinlik yapılırken nelere dikkat edilir bilinmesi elzemdir.

Sözün özü, en başta sizlere sadece para kazanma odaklı bir konudan bahsetmeyeceğiz önce sanatsal bir etkinlikten beraberinde güzel vakit geçirmek ve sonrasında da ortaya çıkarılan mükemmel ürünlerin satışından kazanç sağlamak şeklinde özetlenebilir.

Cam boyamada hangi malzemeler kullanılır

Konumuz boyama olduğuna göre en başta cam boyası uygulamak için uygun kalınlıkta fırçalar boyamak istediğiniz cam plak tabak kavanoz vazo veya herhangi bir yüzey sizleri beklemektedir. Boyanızın kalınlık derecesini ayarlamak için tiner ile farklı şekillerde görsel oluşturmak için de vernik ihtiyacınız olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Web Sitesi Açmak

Cam boyamasında kullanılan teknikler

3 farklı teknik kullanılarak cam boyama işi yapılmaktadır.

Mermerleme tamponlama ve sticker tekniği ile farklı görseller elde edilmektedir.

Mermerleme cam boya tekniğinde boyanacak yüzeye mermer görüntüsü verilmektedir.

Tamponlama tekniğinde ise fırçanın ucuna bir miktar boya alınır küçük darbeler vurularak yüzey yavaş yavaş şekillendirilir.

Son teknik olan sticker yönteminde boyanacak cam yüzeyin üzerine yapıştırılan sticker sayesinde farklı desenler oluşturulur.

kavanoz
Cam Boyama İşi

Cam boyama işi nasıl yapılır

Bu işlem için cadence cam boyası kullanılmaktadır dolayısıyla cadence fırçalar ile cam boyama işlemi gerçekleştirilir.

İşlem basamakları sırasıyla şu şekildedir;

  • Boyanacak yüzey temizlenir k
  • Kadens cam boyası boş bir kaba dökülür k
  • Kadens fırça yardımıyla boyanacak yüzeye yukarıda bahsettiğimiz teknikler arasından tercih yapılarak desenler oluşturulur.
  • Boyanacak yüzeye kalıcı olması açısından iki kat işlem yapılmalıdır.
  • Boyama işleminden sonra ürün kurumaya bırakılmalıdır.
  • Yapılan işlemin kalıcı ve sağlam olması isteniyorsa vernik uygulaması gerekir.

Paralel bir hobi ve kazanç aracı olan kavanoz süsleme işi hakkında ayrıntılı bilgi almak için linke gidebilirsiniz.

Cam boyama işi yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar ise şunlardır;

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Oto Bakım Merkezi Açmak

Boyamayı düşündüğünüz ürünün yüzeyi ince zımpara kağıdı ile zımparalanmalıdır. Bu şekilde boya pütürlü yüzeylere rahatlıkla tutunabilmektedir. Boyanacak cam yüzeylerin şablonlar yardımıyla güzel desenler elde edilmesi işinizi kolaylaştırır. Hazır şablonlar yüzeyin dışına değil de içine yapıştırılırsa boyama işlemi mükemmel olacaktır. Boyama işlemi bittikten sonra yeterli kuruma süresi verilmelidir. Akrilik boyalar cam yüzeylerde tavsiye edilmemektedir, nedeni de akıcı bir özelliğe sahip olmasıdır. Açık renkler ile boyama yapılacaksa yerine göre birkaç kat daha fazla boyama işlemi gerekebilir. Boyanan yüzeydeki kısım sonradan yıkanarak kaldırılması gerekiyorsa sprey vernik işlemi uygulanmalıdır.

Cam boyayarak nasıl para kazanılır

Bildiğiniz gibi insanlar masrafları artınca farklı para kazanma yolları deniyor. Herkes kendi yetenekleri doğrultusunda iş yaparak hayallerindeki kazanıyor. Sadece kendi yeteneklerinizi doğrultusunda para kazanabilirsiniz. Oldukça zevkli heyecan verici ek gelir fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Evde cam boyama işi nasıl yapılır?

 İki şekilde çalışma imkanı mevcuttur. Birincisi, kendiniz sevdiğiniz cam eşyalar üzerine farklı tasarımlar çizerek bunu satabilirsiniz. Bir sürahi olabilir, bir kavanoz, bir bardak olabilir… Sevdiğiniz desenlerle ilgi çekici bir hale getirirseniz bunları satarsınız.

Nasıl satabilirsiniz? Önce çevremizde insanlara yaptığınız hediyelik eşya satan kişilerle görüşerek ürünlerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Onlar da beğenirse satın alırlar. Ayrıca sosyal ağlarda kendinize bir dükkan açarak ürünlerinin resimlerinizi çekerseniz altlarına fiyatını yazarsanız. Beğenenler size haber verir.  Siparişleriniz kargo ile gönderirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  AVM'de Stand Açmak

“Ben bunlarla uğraşamam. Çok zamanımı alır. Pazarlama yeteneğim çok iyi değildir” diye düşünenler var. O zaman sizlere farklı bir önerimiz var. Cam boyama işi veren insanlar ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin yaptığınız güzel çalışmaları takdir edecek kişi ya da kuruluşlar sipariş verebilir.

Cam boyama işi veren firmalar size iş verecek olan firmalar bulmak biraz zordur. Bunun için İnternette araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizin sunduğu imkan doğrultusunda da cam  boyama işinden rahatlama yaşayabilirsiniz.

Konu altına kendinizi tanıtan mesajlar yazın. İş veren firmalar sizin iletişim bilgileriniz aracılığıyla iş teklifi yapar. Zamanımızı değerlendirmek hem hem de ailenize önemli miktarda gelir elde etmiş olursunuz.

Evde cam boyayarak ne kadar kazanırım

Bu işin miktarı olmadığı için yapılan çalışmanın değeri yine iş veren kişiler tarafından bilinmektedir. Değerli çalışmalar yaparsanız yani tasarım gücümüze göre el emeğinize göre geliriniz artacaktır. Cam boyama işi yaparak 5000 – 15000 TL kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vlogger Ol, İzlendikçe Para Kazan! başlıklı makalemizde İyi bir vlogger olmak, Nasıl Vlogger Olunur? ve Vlog anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.