Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

2018 En İyi İş Fikirleri: Sosyal Medya Yöneticiliği

İçinde bulunduğumuz dönemin tartışmasız en etkili iletişim aracı sosyal medya. Bu alan aynı zamanda pazarlama için de eşsiz fırsatlar sunan bir arena. Bu sebeple 2018 en iyi iş fikirleri arasında sosyal medya yöneticiliğinin olması kaçınılmaz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın etkili kullanımı ile özellikle yerel işletmelerin paha biçilemez oranda değer kazanır ve bu değerin doğal sonucu olarak kazanılan para miktarı da artar. Teoride kolay görünen bu iş sanıldığı kadar basit bir iş değildir. Çünkü işletmelerin sosyal medya yönetimi ile ilgilenecek ne zamanı ne de yeterli bilgisi vardır. Bunun sonucunda çareyi sosyal medya hesaplarının kullanımında, imaj yönetiminde ve online pazarlama teknikleri konusunda uzmanlaşmış kişilere başvururlar.

Sosyal Medya Yöneticisi Nasıl Olunur?

Bu alanda uzmanlaşmak sadece takipçi sayısını artırmak gibi basit hedeflere indirgenmemelidir. Son derece ciddi ve özveri gerektiren bir iş aynı zamanda ekip çalışmasına da ihtiyaç duyar. Sosyal medya yöneticisi nasıl olunur sorusunun cevabı oldukça uzundur. Alanında başarılı bir sosyal medya uzmanı sosyal medya ağlarını sürekli takip ederek çalıştığı kurumlar içi uygun pazarlama ve imaj geliştirme stratejileri geliştirir. En uygun iletişim stratejilerini belirleyerek takipçi sayısını artırır. Çalıştığı kurumlar hakkında sosyal medyada çıkan haberleri takip eder, denetler ve gerekli durumlarda müdahale ederek olumsuzlukları çözer.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Para Kazanmak

İçerik hazırlama, yayınlama ve denetleme, hedef kitle belirleme, rakiplerin iyi analiz edilmesi, diyalog yöntemleri, sosyal medya analizi ve reklam yönetimi bu meslekte uzmanlaşılması gereken en önemli kriterlerdir. Sosyal medya uzmanı iş ilanı veren işletmeler genellikle bu kriterlere önem vermektedir.

Yukarıda belirtilen tüm bu kriterlerde uzmanlaşmak bilgisayar başında oturarak araştırma yapmak ve sosyal medyada vakit geçirmekten çok daha fazlasını gerektirmektedir. Artık günümüzde birçok üniversite de sosyal medya uzmanlığı sertifika programları düzenleyerek bu mesleğin gelecekteki potansiyelini gözler önüne sermektedir.

Akıllı Cihaz Tamiri İşi

Sosyal Medya Uzmanı Olmak İstiyorum

Eğer bu mesleği başarabileceğinize inanıyorsanız, iletişim becerileriniz üst seviyedeyse, internet teknolojileri konusunda bilgili, yenilikçi ve dijital pazarlama konusunda tecrübeliyseniz geleceğin en önemli mesleklerinden birisi olan sosyal medya yöneticiliği tam size göre. Sosyal medya uzmanı olmak istiyorum diyorsanız üniversitelerin belirli periyotlarda düzenlediği sosyal medya uzmanlığı ve dijital pazarlama sertifika programlarını, sosyal medya yöneticiliği kursu veren akademileri takip edin. Bu kurslara katılarak sertifikanızı alın ve hemen işe başlayın.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Ek İş Olarak Duvar Kağıdı Kaplamak

Küçük bir araştırma yaparsanız bu iş kolundaki açığı hemen fark edebilirsiniz. Araştırmanız sonucunda sosyal medya uzmanı iş ilanı veren çok sayıda işletme ile karşılaşacaksınız.

Sosyal medya yönetimi konusunda işletmelerin ne kadar istekli ve büyük paralar ödemeye hazır olduğuna şaşıracaksınız. Orta ölçekli işletmelerde göstereceğiniz başarı ile müşteri listeniz kabaracaktır ve büyük miktarlarda para kazanmaya başlayacaksınız. Sosyal medya yöneticiliği konusunda uzmanlaşmış kişileri takip ederek, stratejileri hakkında bilgi alabilirsiniz. 2018 en iyi iş fikirleri arasında potansiyeli en yüksek olan bu iş için çok büyük yatırımlar gerekmediğinin de altını çizelim.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?