Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

2018 En İyi İş Fikirleri: Akıllı Cihaz Tamiri

Yaşamakta olduğumuz bilgi ve teknoloji çağında girişimcilik ve yenilikçilik başarı için anahtar öneme sahip. 2018 en iyi iş fikirleri, her dönemde olduğu gibi, bu iki kavramı yaşam felsefesi haline getirebilmiş, parlak fikirlere sahip kişilerden çıkacak. Ekistr.com olarak yatırımcılarına büyük paralar kazandırma potansiyeline sahip yeni iş fikirlerini sizler için inceliyoruz.

Her ne kadar yenilikçilik başarının anahtarlarından birisi olsa da, hali hazırda kendini kanıtlamış sektörlerde yer almak da en akılcı yollar arasındadır. Bu sektörlerden birisi de akıllı cihaz tamiridir. Çok büyük bir yatırım gerektirmeyen bu iş için elektrik elektronik mühendisi olmaya da gerek yok. Cep telefonu tamiri kursu alarak işe başlayabilirsiniz.

Çok Kazandıran İşler

Ülkemiz nüfusunun 50 milyonunda akıllı telefon bulunuyor. Sadece geçen yıl satılan akıllı telefon sayısı ise 12.5 milyon. Çoğu kullanıcı elindeki telefon eskimeden yenisini satın alıyor. Kullanılan tablet sayısı da bir o kadar fazla. Elektronik cihazların hassasiyeti de göz önünde bulundurulduğunda bozulmaları ya da hasar görmeleri kaçınılmaz. Çok kazandıran işler arasında akıllı cihaz tamiri ilk sıralarda yer alıyor.

Bu iş için iyi eğitim almış bir uzman olmanıza da gerek yok. Çünkü sanılanın aksine bu tür cihazlarda tamir edilen herhangi bir parça yok. Yapılan işlem parça değişikliğinden ibaret ve alınan ücretler gerçekten dudak uçuklatıyor. Bu konularda bir miktar tecrübeniz varsa ve arızanın kaynağını tespit edebilecek kadar elektronikten anlıyorsanız bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Öte yandan cep telefonu tamiri kursu alarak ya da eğitim setlerinden satın alarak da kendinizi geliştirmeniz mümkün.

2018 en iyi iş fikirlerinden akıllı cihaz tamiri ciddi miktarlarda para kazanmanızı sağlayabilir. Öte yandan mağazanızda satacağınız yedek parça ve aksesuarlar da çok büyük bir gelir kalemidir. Bu tür ürünlerin ne kadar çok satıldığını hayal bile edemezsiniz. Elbette yeni iş fikirlerini hayata geçirirken bazı zorluklarla karşılaşmak mümkündür. Öncelikle bir miktar sermayenin varlığı zorunludur. Bunun dışında işi yapacağınız lokasyonun seçimi, müşteri potansiyelinin tespiti ve ürünlerin kolaylıkla tedarik edilebilmesi dikkatlice ve titizlikle hesaplanması gereken detaylardır. Çok kazandıran işlerden hangisini seçerseniz seçin, gerçekçi olmak ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmak önceliğiniz olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?