Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Oyun Onayarak Para Kazanma

1970’li yılların başında başlayan serüveni 80’li yıllarda ivme kazanan ve 90’lı yıllara geldiğinde dev sinema endüstrisi ile rekabet edebilecek seviyeye gelen video oyun çılgınlığının bugün ulaştığı nokta gerçekten inanılmaz. Yüz milyarlarca doların döndüğü bu devasa pazarın son halkası olan oyucuların da internetin nimetlerinden faydalanarak pastadan pay almaya başladığı bir dönemdeyiz. Oyun oynayarak para kazanma dönemi.

Her ne kadar kulağa mantıklı gelmese de bu yöntemle çok büyük paralar kazanmak mümkün. Eğer hala inandırıcı bulmuyorsanız DanTDM isimli YouTuber’ı bir araştırın. 16 milyon abonesi bulunan 26 yaşındaki Dan Middleton’un açtığı bu oyun hesabı, onu Youtube yıldızı yapmakla kalmadı aynı zamanda zengin etti. Middleton’un sadece oyun oynayarak bir yılda kazandığı para 16.5 milyon dolar.

Minecraft Oyun Videoları En Çok İzlenenler Arasında

Oyun Videosu Çekmek

Özellikle ortaokul ve lise çağlarındaki gençler arasında çılgınlık derecesinde izlenen oyun videoları Middleton gibi çok sayıda kişiye para kazanma fırsatı sunuyor. Videolara YouTube tarafından yerleştirilen reklamlardan elde edilen gelirlerin %68’i kanal sahiplerine aktarılıyor. Oyun videosu çekmek ise çok zor değil. İster telefonunuzda bir oyun oynuyor olun, isterseniz tablet ya da bilgisayardan. Oynadığınız oyunun görüntüsünü kaydetmek için çok sayıda farklı uygulama mevcut.

Oyun Videosu Nasıl Çekilir

YouTuber olmak isteyenlerin en çok başvurduğu bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oyun seçimi gibi görünüyor. En sevilen ve en çok izlenen oyun videolarını tespit edip bu oyunlara ait videoları çekmeniz başarıyı yakalamız için önemli bir adımdır. Bu arada Youtube bu işten para kazanabilmeniz için bazı kriterler belirlemiş. Video’nun izleyiciye artı değer katması ve eğitici olması en önemli kural. Yani, oyunu oynarken aynı zamanda sürekli konuşarak bilgiler vermeniz gerekiyor. Bu sayede eğitici nitelik kazanan video size para kazandırmaya başlıyor.

Oyun videosu çeken ve çok talep gören bazı oyuncuların ücretli abonelik dönemini başlattığını da belirtmeden geçmeyelim. Oyun videosu çekerek para kazanmak için iyi bir oyuncu olmanız gerekiyor. Seçtiğiniz oyun konusunda uzmanlaştıktan sonra videoları çekip yüklemelisiniz. Bu işlem için çok sayıda program olduğunu daha önce ifade etmiştik.  Eğer İngilizceye hakimseniz çok çok daha büyük bir başarı elde etme şansınız var. Oyunu oynarken İngilizce açıklamalar yaparsanız çok daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Belki bir DanTDM olamazsınız ancak yeterli aboneye ulaştığınız takdirde her ay on binlerce lira reklam geliri elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ümraniye ek iş imkanları ek gelir fırsatları başlıklı makalemizde ek işler, Ümraniye evde ek iş ilanları ve Ümraniye eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?